Založ si blog

Medveď hnedý je marketingový kráľ.

Absurdita ľudskej činnosti je niekedy nekonečná. Veci, ktoré sa dajú jednoducho riešiť komplikujeme a tie, ktoré riešiť treba neriešime. Vysvetlím podstatu.
Posledné mesiace sa tu hysterizuje ohľadne riešenia problému medveďa hnedého. Vznikajú zásahové tímy, nakupujú vybavenie, najímajú ľudí, cestujú hore-dole. Riešia-neriešia. Potom sa ozve nejaký bloger, že mu zabitím medvedice pri Pribyline zabili dieťa. Mal som pocit ako pri čítaní románu Potkan Kráľ, keď chudák pes zabil sliepku a majiteľ sliepky( dieťaťa) sa išiel zblázniť. Len s tým rozdielom( alebo to bola podobnosť?), že sliepka mu znášala vajcia a vlastne ho živila. Čo sa, ale dá povedať aj o medveďoch… Dokiaľ trvajú problémy, dovtedy tu budú pobehovať rôzne tímy. A medvede budú pre nich obrazne povedané „znášať zlaté vajcia“. Áno sú to ich „deti“. V tomto prípade mám ale pocit akoby si „rodičia“ privyrábali výpalným v podobe „regulácie“ drobných krádeží z kontajnerov. Samozrejme , že je to hyperbola.
Celé mi to pripomína naše Slovensko a román Ťapákovci. Poviem príklad. Alfa omega problémov Slovenska a našej chudoby je drobenie pôdy. Namiesto toho, že by sa začalo zmenami ústavy, tak sa vyčleňujú peniaze na rôzne sceľovania a pod. A keď sa to aj niekde podarí zrealizovať, o desať, dvadsať rokov sme tam , kde predtým, pretože sa neodstránila podstata problému.
Akoby postupoval správny hospodár? Jednoducho by bez nejakých komisií s existujúcimi štruktúrami definoval 2 veci- prirodzenú početnosť medveďov vzhľadom na územie a ich skutočný počet. Samozrejme v reálnom čase, nie za 2 roky. Nadmerný počet by rozplánoval podľa regiónov na komerčný odstrel. Štát by mal na každom odstrele nejaký profit. Napríklad , ak odstrel stojí 5000 eur, štát by dostal 2500 eur za každého medveďa. Zvyšok by sa delil medzi poľovné združenie a obec( príklad). Štát by získal z odstrelu 2000 medveďov 10 mil. Eur. Zrušením rôznych zásahových teamov by získal ďalšie milióny eur.
A čo by sa dalo za to urobiť? Napríklad toľko sľubovaná sanácia toxických odpadov vo Vrakuni o ktorej sa tak pekne rozpráva pred voľbami a tak sa na ňu zabúda po voľbách. Že pán Kollár? Možno, keby tie naše „deti“, rozumej medvede začali kapať od otrávenej vody, potom by sa environmentalisti rozhýbali. Že pán Budaj? Alebo nám nevadí, že práve obyvatelia regiónov , ktoré sú zásobované vodou pritekajúcou z tohto smeru majú jeden z najväčších výskytov rakoviny na svete? Je v tom nejaký súvis? Netvrdím to, ale… Meriame vo vode tieto látky, alebo iba štandardné? Veď DDT sa nemeria , vraj preto, že sa už nepoužíva. Obdobne je to možno s pozostatkami bojových chemických látok vyplavujúcich sa z hrdzavých sudov na dne vrakuňského ramena.
Pozn. Autora. Toto je fikcia. Táto vláda ako všetky doterajšie rieši v prvom rade blaho občanov a často zabúda na seba…

Prečo je „sucho“?

02.08.2022

Na úvod napíšem, že nie som lesník, ani ochranár, nie som platený žiadnou neziskovkou. Som iba turista a pozorovateľ prírody. Svoj prvý blog som písal takmer pred 3 rokmi. Spomínal som v ňom Štefana Vaľa a jeho činnosť pri vodozádržných opatreniach. Okrem toho, že jeho video odvtedy vzhliadli státisíce ľudí, spomínajú ho aj reálni odborníci z praxe, ktorí sa [...]

Aké je spravodlivé zdanenie nadmerného zisku?

12.02.2022

Priznám sa , spojenie nadmerný zisk som od liberálov nečakal. Vnímam to podobne marxisticky ako nadhodnotu. Možno majú pravdu tí, čo tvrdia, že dnešní liberáli sú vlastne neomarxisti. A môžu si so skutočnými marxistami podať ruku. V čom je problém? V tom na čo, prišiel Ford aj Stalin. Marxizmus je slepá ulička, ktorá odvádza pozornosť od skutočného problému a [...]

99, 99% falošne pozitívnych PCR testov?

07.02.2022

Priznám sa, po prečítaní tohto článku mi vyrazilo dekel. Veď tu ide o otvorenú vojnu! Ak má právnik Fuellmich pravdu. https://otevrisvoumysl.cz/reiner-fuellmich-jaky-je-cil-covidu-a-ockovani-kam-to-cele-smeruje-odhaleni-podvodu-tito-lide-zaplati-vysokou-cenu/ Tento úspešný právnik nie je žiaden nedôveryhodný zdroj, nebodaj hoaxer. Viete , kto dostal Volkswagen v kauze dieselgate? [...]

Donald Trump

Agenti FBI hľadali u Trumpa dokumenty o jadrových zbraniach, píše Washington Post

12.08.2022 06:45

Agenti FBI pri pondelkovej razii v sídle Donalda Trumpa hľadali dokumenty týkajúce sa jadrových zbraní, napísal denník The Washington Post.

kardinál Tomko Udavské

Tomka poznal celý svet. Navštívili sme jeho domov, kde bol obyčajným človekom

12.08.2022 06:00

Rodina nedávno zosnulého kardinála Jozefa Tomka tam stále žije. V malom domčeku na kraji dediny býva jeho synovec Ľudovít Behún (71) s manželkou Máriou (65).

Petrohrad

Keď Putin zavelí, Rusi podporia vojnu i mier

12.08.2022 06:00

Rusi by schválili rozhodnutie prezidenta ukončiť inváziu na Ukrajine, ale aj to, keby spustil novú ofenzívu. Ukázal to prieskum.

Dánsko, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj napomenul svojich: Nehovorte o našich vojenských taktikách

12.08.2022 05:55

Čím menej podrobností o našich obranných plánoch prezradíte, tým lepšie to bude pre ich realizáciu, odkázal predstaviteľom Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj.