Založ si blog

Kúpili ste od roku 2012 nehnuteľnosť? Pozor na dlhy RTVS.

Politici sa predbiehajú v programoch, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu a sú plné nekonkrétnych fráz. Nechápem, prečo si nikto nezobral do programu zrušenie tak absurdnej normy ako Zákon. 340/2012 Z.z. tzv. Zástrčkový zákon.
V čom spočíva? Laicky, zakotvuje prezumpciu viny: Nezaujíma nás, či platíte koncesionárske poplatky. Pri každom novom odbernom mieste to musíte dokázať. Ako? Musíte sa odhlásiť z odberu koncesionárskych poplatkov na novom odbernom mieste, aj keď ste sa nikdy na ňom neprihlásili. A oslobodenie od viacnásobného platenia vzniká až po „dokázaní neviny“. Pretože všetci sme zo zákona „vinní“. Ako je to možné? RTVS si zo zákona zdieľa údaje s dodávateľmi elektriny a pre vznik povinnosti platenia(prihlásenie) stačí , že na seba nahlásite nový odber elektriny.
Platil som aj ja, ale dobrovoľne za asi za 2 roky dozadu. Chcel som predísť možnému vymáhaniu za napr. 10 rokov dozadu(teoreticky v roku 2022).Formulár na odhlásenie je sám o sebe divný a mylný. To je môj názor. Robil som to niekoľkokrát, preto viem , o čom hovorím. Pokiaľ sa odhlásite ihneď po kúpe nehnuteľnosti, teoreticky by ste mali platiť minimálne 2 mesiace koncesionárske poplatky. Vysvetlenie dolu. V praxi ale neplatíte. Hoci to nemá oporu v zákone. Treba si však dobre odložiť mail, pretože písomne vám príde akurát tak vyčíslenie dlžoby. Oslobodenie od platby chodí mailom.
Okrem toho, že nie som spokojný so službami RTVS(rôzne liberálne večery, jednostranné správy a pod), vzniká týmto zbytočné sekírovanie obyvateľstva a riziko vymáhania až exekúcií. Áno váš dlh sa dá totiž v balíku teoreticky aj predať.
Koľko percent nových vlastníkov nehnuteľností je dlžných? Nenašiel som zatiaľ nikoho okrem mňa, kto by sa odhlásil…Takisto som sa spýtal ochotnej pracovníčky distribučnej firmy, prečo na to neupozorňujú pri prepise energií. Vraj to nie je ich starosť.
Tak sa starajte a zdieľajte. A požiadajte vášho voleného zástupcu, nech to zruší. Ja som požiadal a odignoroval to.
Pomôcka :
V zmysle zákona č. 340/2012 Z. z § 6, ods. 2 zákona, nárok na platenie úhrady len za jedno odberné miesto vzniká od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom platiteľ oznámil a preukázal vznik skutočnosti.

Upozornenie: Odberateľ elektriny musí byť jedna a tá istá osoba!

Doklady k preukázaniu viacnásobného odberu elektriny:

• evidenčné číslo SIPO alebo variabilný symbol, pod ktorým platíte úhrady RTVS za odhlasované (ďalšie) odberné miesto elektriny,
• evidenčné číslo SIPO alebo variabilný symbol, pod ktorým platíte a budete naďalej platiť úhrady RTVS,
• zmluvy, faktúry alebo potvrdenia od Vášho dodávateľa elektriny za všetky odberné miesta s uvedením odberateľa elektriny a adresy odberného miesta elektriny,

Doklady zašlite na adresu: Rozhlas a televízia Slovenska, Odbor výberu úhrad, Mlynská dolina, 845 45 Bratislava, alebo na náš e- mail uhrady@rtvs.sk

https://www.uhrady.rtvs.sk/domacnosti/viacnasobny-odber

A sme v r. . i

15.01.2020

Nadväzujem na môj blog https://bojujemzasvetlezajtrajsky.blog.pravda.sk/2019/12/28/ako-ziskat-peniaze-vlastnou-hlavou-navod-pre-politikov/ Nemecko kúsok po kúsku zverejňuje výsledky automobiliek viac »

Pán Chmelár, poradím Vám ako postaviť ďalších 200. 000 bytov(a dostať sa do parlamentu)

09.01.2020

Chýbajú mi v kampani naozaj silné témy. Prevládajú frázy a chýba myslenie typu „out of the box“. V tomto marazme sa zaskvel pán Chmelár, keď vyčíslil , čo všetko by sme mohli postaviť viac »

Ako získať peniaze vlastnou hlavou? ( návod pre politikov)

28.12.2019

Slovensko má v globalizovanom svete nevďačnú úlohu. Lákame lacnou pracovnou silou. Snažíme sa tak získať výhodu výroby na svojom území. Cez dane získať peniaze do rozpočtu štátu a cez viac »

mníchov, streľba

Pri streľbe v nemeckom Rot am See zahynulo niekoľko ľudí

24.01.2020 14:34

Polícia zadržala jedného podozrivého.

Milan Lučanský

Prvým krokom v boji proti korupcii bola nezávislá voľba šéfa policajného zboru, vyhlásil Lučanský

24.01.2020 14:29

Podotkol, že sa posilnilo aj vyšetrovanie tohto druhu trestnej činnosti v každom regióne.

Texas, továreň, výbuch

Mestom Houston v Texase otriasol silný výbuch

24.01.2020 14:10

Výbuch bol natoľko silný, že spôsobil rozsiahle škody na domoch a garážach v okolí.

László Sólymos, demisia

Premiér a Béla Bugár sa zhodli, kto povedie ministerstvo životného prostredia, meno však nepovedali

24.01.2020 13:57

Vedenie rezortu by mohol prevziať súčasný minister dopravy Árpád Érsek či minister spravodlivosti Gábor Gál.

Maro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 29373x
Priemerná čítanosť článkov: 1836x

Autor blogu