Založ si blog

Kúpili ste od roku 2012 nehnuteľnosť? Pozor na dlhy RTVS.

Politici sa predbiehajú v programoch, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu a sú plné nekonkrétnych fráz. Nechápem, prečo si nikto nezobral do programu zrušenie tak absurdnej normy ako Zákon. 340/2012 Z.z. tzv. Zástrčkový zákon.
V čom spočíva? Laicky, zakotvuje prezumpciu viny: Nezaujíma nás, či platíte koncesionárske poplatky. Pri každom novom odbernom mieste to musíte dokázať. Ako? Musíte sa odhlásiť z odberu koncesionárskych poplatkov na novom odbernom mieste, aj keď ste sa nikdy na ňom neprihlásili. A oslobodenie od viacnásobného platenia vzniká až po „dokázaní neviny“. Pretože všetci sme zo zákona „vinní“. Ako je to možné? RTVS si zo zákona zdieľa údaje s dodávateľmi elektriny a pre vznik povinnosti platenia(prihlásenie) stačí , že na seba nahlásite nový odber elektriny.
Platil som aj ja, ale dobrovoľne za asi za 2 roky dozadu. Chcel som predísť možnému vymáhaniu za napr. 10 rokov dozadu(teoreticky v roku 2022).Formulár na odhlásenie je sám o sebe divný a mylný. To je môj názor. Robil som to niekoľkokrát, preto viem , o čom hovorím. Pokiaľ sa odhlásite ihneď po kúpe nehnuteľnosti, teoreticky by ste mali platiť minimálne 2 mesiace koncesionárske poplatky. Vysvetlenie dolu. V praxi ale neplatíte. Hoci to nemá oporu v zákone. Treba si však dobre odložiť mail, pretože písomne vám príde akurát tak vyčíslenie dlžoby. Oslobodenie od platby chodí mailom.
Okrem toho, že nie som spokojný so službami RTVS(rôzne liberálne večery, jednostranné správy a pod), vzniká týmto zbytočné sekírovanie obyvateľstva a riziko vymáhania až exekúcií. Áno váš dlh sa dá totiž v balíku teoreticky aj predať.
Koľko percent nových vlastníkov nehnuteľností je dlžných? Nenašiel som zatiaľ nikoho okrem mňa, kto by sa odhlásil…Takisto som sa spýtal ochotnej pracovníčky distribučnej firmy, prečo na to neupozorňujú pri prepise energií. Vraj to nie je ich starosť.
Tak sa starajte a zdieľajte. A požiadajte vášho voleného zástupcu, nech to zruší. Ja som požiadal a odignoroval to.
Pomôcka :
V zmysle zákona č. 340/2012 Z. z § 6, ods. 2 zákona, nárok na platenie úhrady len za jedno odberné miesto vzniká od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom platiteľ oznámil a preukázal vznik skutočnosti.

Upozornenie: Odberateľ elektriny musí byť jedna a tá istá osoba!

Doklady k preukázaniu viacnásobného odberu elektriny:

• evidenčné číslo SIPO alebo variabilný symbol, pod ktorým platíte úhrady RTVS za odhlasované (ďalšie) odberné miesto elektriny,
• evidenčné číslo SIPO alebo variabilný symbol, pod ktorým platíte a budete naďalej platiť úhrady RTVS,
• zmluvy, faktúry alebo potvrdenia od Vášho dodávateľa elektriny za všetky odberné miesta s uvedením odberateľa elektriny a adresy odberného miesta elektriny,

Doklady zašlite na adresu: Rozhlas a televízia Slovenska, Odbor výberu úhrad, Mlynská dolina, 845 45 Bratislava, alebo na náš e- mail uhrady@rtvs.sk

https://www.uhrady.rtvs.sk/domacnosti/viacnasobny-odber

Demonštrani podpálili centrálnu banku!

02.12.2020

Vo Francúzsku. https://openiazoch.zoznam.sk/cl/208168/Francuzski-demonstranti-podpalili-centralnu-banku Tento zaujímavý článok dnes uverejnil server , ktorý je súčasťou impéria istého oligarchu. Načasovanie je zaujímavé aj vzhľadom na včerajšie akcie NAKA. A zdroj Zerohedge detto. Akoby unikla para spod kotla. Možno sa zobúdzajú ďalší novinári. Ľudia precitli, to som si [...]

Nenechajme sa vydierať!

26.11.2020

Pozitívne ma prekvapil príklad istého prešovského pubu, ktorý je otvorený. Údajne sa polícia zmohla iba na vyhrážky. Mohla by to byť cesta. Lebo možno s prekvapením zistíme, že kráľ je nahý. Alebo je cesta to, že sa hlúčiky mladých ľudí stretajú v meste pri rieke, sedia na chladných múrikoch a popíjajú z jednej fľaše? Lebo to som videl včera večer počas môjho [...]

OSN varuje Matoviča pred porušovaním ľudských práv.

19.11.2020

Takto nejak by vyzeral titulok, pokiaľ by Fake news pracovali pre nás. Ono je na tom totiž niečo pravdy, aj keď titulok je zavádzajúci. Výzva je totiž všeobecná, hoci pravdivá. Takto sa totiž robia titulky „pre druhú stranu“. Viac v seriáli „Spiaci agenti“, ktorý nájdete aj na infovojne( vysiela aj Rtvs) Tu je zdroj výzvy OSN: [...]

polícia, zatknutie

Božie mlyny, Očistec, Judáš. Polícia nemilosrdne, ako starozákonný boh

03.12.2020 07:45

Po rokoch zhovievavosti v štýle „skutok sa nestal“ chce polícia radšej pôsobiť ako starozákonný boh - nemilosrdne a bez zľutovania.

koronavírus, vakcína, Pfizer a BioNTech

ONLINE: Pandémia sa nekončí, očkovanie pribrzdí COVID-19 až po mesiacoch

03.12.2020 07:00, aktualizované: 07:28

Prudký nárast covidových infekcií bude pokračovať ešte mesiace, aj keď sa bude proti nim očkovať. Podľa WHO nebude vakcín dostatok na ich zabrzdenie.

matovič testovanie test

Matovič ide testovať školu, kam chodia jeho dcéry

03.12.2020 07:00

Berie to do vlastných rúk. Premiér chce pilotne otestovať školu, do ktorej chodia jeho dcéry. Jej spoluvlastníkom je majiteľ firmy, ktorá dodala antigénové testy na plošné testovanie.

Marihuana

Úrad OSN vyradil marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog

03.12.2020 06:30

Komisia OSN pre narkotiká vyradila marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog, na ktorom figurujú aj heroín a syntetické opioidy.