Založ si blog

Pán Fico a Kamenický, toto si prečítajte s porozumením

Neviem prečo, ale stále sa nemôžem zbaviť tejto „daňovej úchylky“ . Nazval by som to dividend-tax voyerizmus.
Prečítajte si toto( kto neviete anglicky v prekladači):
https://taxfoundation.org/data/all/eu/dividend-tax-rates-europe-2022/
Najmä však toto(preklad):
European OECD countries levy an average top dividend tax rate of 24 percent….Európske krajiny OECD majú priemernú daň z dividend 24%. Na 13. mieste z 26tky je Nemecko s daňou 26,4%. Tomuto sa nadáva v štatistike medián.

K článku: Áno v Estónsku a Loryšsku sú síce 0% ale s poznámkou, že keď podnik rozdeľuje zisky akcionárom je zdanený dodatočne 20%. Je to podobné ako v US pre tzv. Tzv pass-through business korporácie.
https://taxfoundation.org/research/all/federal/eliminating-double-taxation-through-corporate-integration/

Sumár: Nikto v OECD okrem Slovenska nemá nulovú daň z dividend pre právnické osoby. V kombinácii s daňou právnickych osôb sa efektívna daň blíži k 50% . Okrem Slovenska, kde je to 21%(21+0). Pán Kamenický, je veľmi ťažké potom sanovať verejné financie, že?

Pozn. Ktosi veľmi šikovne vymyslel na Slovensku 2 sadzby dividend, nula a 7%. Aby sa deklarovalo, ako napr. V priloženom článku, že veď nie sme najhorší. A v správnej chvíli operovať sadzbou 7%, hoci pre korporácie je to nula. Neverím na náhodu. Dokonca si myslím, že sa to pri rokovaniach prezentuje zahraničným investorom. A je to zrejme aj súčasťou neoficiálnych dohôd vlád s investormi. Neverím , že by boli politici natoľko hlúpi.

Ťažko zranení ochrankári po pokuse o atentát(fikcia)

16.05.2024

Pred voľbami v roku 1998 som stopoval z Ružomberka do Bystrice. Zastavil mi tmavomodrý Golf. Muž mal na prednom sedadle položenú pištoľ. Kľudne ju dal do priehradky pred prevodovú páku a vyzval ma sadnúť si. Ja som si neviem prečo sadol(zažil som už naozaj všeličo aj ako ma pohraničník so samopalom na srbských hraniciach ráno budil a legitimoval pri Subotici). Auto rezalo [...]

Prečo Fico odmietol harmonizáciu daní PO v EÚ?

19.04.2024

Možno preto, že všetci v EÚ maju vyššie dane. Najmá dane z dividend právnických osôb. Otázka je , prečo do psej matere sa tomu tak bráni? Veď máme najhoší vývoj financií v EÚ(údajne). A on sa bráni hodenej rukavici? Koho chce zdaňovať, keď nie firmy? Zamestnancov, jednoosobové s.r.o., živnostníkov? Lebo tak to vyzerá. DAŇ Z DIVIDEND NULA PERCENT PRE FIRMY , KDE [...]

Ako nás premnožený medveď oberá o pitnú vodu

04.04.2024

Máme premnožené medvede. Kde sú medvede, tam nie sú mravce. Mravce sú totiž ich obľúbenou potravou. Rozhrabávajú mraveniská a vyžierajú kukly aj dospelé mravce. Mravce sa živia škodlivým hmyzom. Aj kôrovcom a ich larvami. A tie sa živia stromami, ktoré nám zadržiavajú vodu. Keď napadnú stromy, les sa vyťaží a vznikne holina. A holina nezadržiava vodu. Medvede treba [...]

blesk, búrka, blesky, počasie

Pozor na vietor a prudký dážď. Meteorológovia varujú pred búrkami

21.06.2024 22:00

Na území celého Slovenska hrozia v piatok večer aj v sobotu búrky.

Medveď hnedý

Útoky medveďov na človeka v Japonsku sa množia. Ďalšou obeťou je stavebný robotník

21.06.2024 20:41

Medveď pravdepodobne zabil stavebného robotníka (58) v Japonsku. Muža našli v lese v prefektúre Nagano s rozsiahlymi poraneniami hlavy a chrbta.

vojna na Ukrajine, hroby, Charkov

NYT: Veľa mužov na Ukrajine sa skrýva. Obávajú sa, že ich nevycvičených pošlú na smrť

21.06.2024 18:35

Na Ukrajine žije mnoho mužov, ktorí sa skrývajú. Majú strach z odvodov do armády na obranu krajiny proti ruskej invázii. S niekoľkými z nich hovoril denník The New York Times (NYT).

Viktor Orbán

Nemecko už podľa Orbána 'nevonia a nevyzerá rovnako', zmenilo sa na multikultúrny svet

21.06.2024 18:21

Maďarský premiér Orbán počas návštevy Berlína povedal, že Nemecko sa v dôsledku migrácie zmenilo na "pestrofarebný, multikultúrny svet".