Založ si blog

Fico je fakt slepý, alebo kryje koncerny?

Dnešok ma opäť presvedčil, že zákony vládam( všetkým) píše niekto iný. Ako si potom vysvetliť toto:
„Na Slovensku je podľa šéfa verejných financií daň z dividend jedna z najnižších. Vláda preto schválila jej navýšenie zo sedem na desať percent, čím by mohlo pritiecť do štátnej kasy 5,4 milióna eur.“
**
Z uvedeného mi je na 100% jasné, že sa to nebude týkať vyplácanych dividend právnických osôb. Čiže budú ju platiť lekári a právnici v jednoosobových s.r.o. Tí mali doteraz daň z dividend 7%. Koncerny 0( SLOVOM NULA). Nazývať ju zrážkovou daňou je prinajmenšom hlúpe. Zrážkovú daň platia napr. Drobní akcionári pri zdroji. Mám napr. Akcie nórskeho Equinoru a nóri ma zdania zrážkovou daňou 25%. Je úplne irelevantné, či som zo Slovenska a u nás je daň 7%. Akciový podiel má broker, resp. Custody partner a oni nevidia malých akcionárov. Rovno to všetko zdania nórskou daňou. Rovnako je to kdekoľvek v únii. Ja si musím tzv. Vratku z daní požiadať. A vrátia mi, čuduj sa svete, rozdiel medzi 25 a 15%. Pretože posledná medzištátna zmluva o dvojitom zdanení je asi 40 rokov stará. A vo vtedajšom spoločnom štáte bola vtedy daň z dividend 15%. A oni sa riadia touto ( poslednou) zmluvou. Čiže názov zrážková daň evokuje niečo, čo je vyberané automaticky, zrážkou. Ale je v podstate jedno, či je to 7,10, alebo 15%. Pretože aj keby to bolo 15% je to jedno( z pohľadu zrážkovej dane pre Slovensko, občana a Nórsko)Slovenská vláda za svoju samostatnosť zrejme doteraz neuzavrela ani jednu medzištátnu zmluvu zamedzujúcu dvojitému zdaneniu. Opravte ma, ak sa mýlim. Serú na nás. Áno , oni z toho nič nezískajú, tak načo aj. Občania sú im ukradnutí.
*
A telefónni operátori, banky, reťazce a vôbec všetky koncerny budú naďalej dojiť rozpočet a beztrestne vyvážať zarobený kapitál OSLOBODENÝ OD DANE Z DIVIDEND. Lebo daň z dividend pre nich ostane NULA!
.
A túto miliardu zatiahneme my, občania. A je jedno, či je pri vláde Ódor, alebo Fico. Lebo riadi ich zrejme niekto iný. Neverím , že to ( ne)robia z vlastnej iniciatívy.

Prečo to vláda robí takto do psej matere?

22.06.2024

Tak to tu máme, nová baterkáreň ja juhu Slovenska. Slovenská ekonomika je eśte pred spustenim Volva a novej baterkátne závislá od automobilového priemyslu. https://openiazoch.zoznam.sk/priemysel/automobilovy-priemysel-na-slovensku-zamestnava-260-tisic-ludi-hovori-sakova/ Nie tak ako Island od bankovníctva, ale veľmi podobne. A teraz k stimulom a dlhodobým efektom. Štátna pomoc je [...]

Ťažko zranení ochrankári po pokuse o atentát(fikcia)

16.05.2024

Pred voľbami v roku 1998 som stopoval z Ružomberka do Bystrice. Zastavil mi tmavomodrý Golf. Muž mal na prednom sedadle položenú pištoľ. Kľudne ju dal do priehradky pred prevodovú páku a vyzval ma sadnúť si. Ja som si neviem prečo sadol(zažil som už naozaj všeličo aj ako ma pohraničník so samopalom na srbských hraniciach ráno budil a legitimoval pri Subotici). Auto rezalo [...]

Prečo Fico odmietol harmonizáciu daní PO v EÚ?

19.04.2024

Možno preto, že všetci v EÚ maju vyššie dane. Najmá dane z dividend právnických osôb. Otázka je , prečo do psej matere sa tomu tak bráni? Veď máme najhoší vývoj financií v EÚ(údajne). A on sa bráni hodenej rukavici? Koho chce zdaňovať, keď nie firmy? Zamestnancov, jednoosobové s.r.o., živnostníkov? Lebo tak to vyzerá. DAŇ Z DIVIDEND NULA PERCENT PRE FIRMY , KDE [...]

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico telefonoval so Šmyhaľom pre ukrajinské sankcie na ruský Lukoil. Nemienime byť rukojemníkom, odkázal

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

nudisti, tajch, Banská Štiavnica

Pokuty za holé „bimbasy“? Nudisti v Banskej Štiavnici sú nahnevaní, na pláži chcú mať svoj priestor

20.07.2024 17:00

Textiláci verzus nudisti. Už roky sa na Veľkom Vodárenskom tajchu stretávajú ľudia, ktorí najradšej plávajú a slnia sa nahí. Niektorým, najmä rodinám s deťmi, to prekáža.