Založ si blog

Je treba zdaniť zamestnancov nie firmy(tí sa nemôžu brániť)

To povedal Taraba na Infovojne(parafrázujem) tesne po voľbách. A vláda v tom pokračuje.
K tejto fiktívnej názorovej úvahe ma primälo programové vyhlásenie vlády.
.
.
Ten, čo zarába menej ako upratovačka na západe je „nadmerne bohatý“ a za odmenu ho progresivne zdaníme. Ak nevyznávate hazard a okázalý životný štýl a idete príkladom deťom v tom, že namiesto drahého auta pre seba im kúpite byt, ktorý nedajbože zatiaľ prenajímate, budete „nadmerne zdanení“. Práve zhýralý spôsob života ničí morálku, prírodu a v konečnom dôsledku aj rodiny. Keď myslite na budúcnosť detí, takto sa Vám odvďačia. Asi keď všetko predrogujete, pregamblujete a dostanete sa do dlhov, je to lepšie. A vláda Vám potom pomôže peniazmi od nadmerne zarábajúcich chudákov( nie korporácií), ktorí majú stále iba zlomok priemernej mzdy na západe.
Čo vlastne chce táto vláda a v čom je lepšia od predošlej? Treba si položiť aj otázku v čom je definícia fašizmu.( wikipedia)
„Fašismus je označením typu politické ideologie, jejímiž typickými rysy jsou zejména autoritářský a vůdcovský princip, vypjatý nacionalismus, militarismus, sociální darwinismus, kult modernity, mládí a síly jakož i silná ekonomická role státu chápaného korporativisticky, v němž soukromé vlastnictví musí sloužit kolektivnímu prospěchu.“
Čo iné ako vláda korporácií je v štáte, kde korporácie majú investičné stimuly, daňové prázdniny, minimálnu daň z príjmov a nulovú daň z dividend. Naproti tomu ČLOVEK MILIÓN platí progresívne dane, spotrebné dane, dane z tabaku a alkoholu, daň z nehnuteľností, polovičné daňovo-odvodové zaťaženie z ceny práce a na to všetko ako šľahačku ešte daň z pridanej hodnoty. A to v prostredí monopolov a oligopolov tolerovaných štátom.Nehovoriac o drahších a nekvalitnejších potravinách. Veru, také vraj máme preferencie, Nehovoriac o dohodách o ( ne)zvyšovaní miezd nad mieru inflácie rôznych členov komôr zastupujúcich „investorov“. Veru, sme tlačení investormi a vládou. Na jednej strane nás holia nízkymi mzdami, na strane druhej „daňami nadpriemerne zarábajúcich“. A tých, čo vystúpia z krysieho preteku, kto skôr vykostí zamestnanca, či firma násobne vyššou požiadavkou na produktivitu ako na západe, alebo štát, tých zdaníme o to málo, čo získali z koláča a „ukradli vláde“. Pritom sa im vyslovene „na chodníku“ váľajú miliardy na nerealizovanej dani z dividend korporácií.
.

Štát sa správa ako parazit parazitujúci na vysokom daňovom a odvodovom zaťazení, firmy zas parazitujú na nízkej cene práce. Štát robí všetko pre to aby súkromné vlastníctvo neexistovalo. Začala to už Mária Terézia „pozemkovou reformou“, ktorú by som premenoval na „bezzemkovú reformu“ práve kvôli drobeniu pôdy. Vláda pokračuje majetkovými daňami. Vždy je lepšie vybrať dane od slabších.
Základom prosperujúceho štátu nie je len rodina zložená z muža, ženy a detí, ale aj súkromné vlastníctvo. Práve to nám do budúcna vytvorí malé rodinné firmy a potravinovú sebestačnosť. Ale vláda chce bohatý štát a bohaté firmy. A ČLOVEK bude šťastný a nebude nič vlastniť. Otrok.

Prečo to vláda robí takto do psej matere?

22.06.2024

Tak to tu máme, nová baterkáreň ja juhu Slovenska. Slovenská ekonomika je eśte pred spustenim Volva a novej baterkátne závislá od automobilového priemyslu. https://openiazoch.zoznam.sk/priemysel/automobilovy-priemysel-na-slovensku-zamestnava-260-tisic-ludi-hovori-sakova/ Nie tak ako Island od bankovníctva, ale veľmi podobne. A teraz k stimulom a dlhodobým efektom. Štátna pomoc je [...]

Ťažko zranení ochrankári po pokuse o atentát(fikcia)

16.05.2024

Pred voľbami v roku 1998 som stopoval z Ružomberka do Bystrice. Zastavil mi tmavomodrý Golf. Muž mal na prednom sedadle položenú pištoľ. Kľudne ju dal do priehradky pred prevodovú páku a vyzval ma sadnúť si. Ja som si neviem prečo sadol(zažil som už naozaj všeličo aj ako ma pohraničník so samopalom na srbských hraniciach ráno budil a legitimoval pri Subotici). Auto rezalo [...]

Prečo Fico odmietol harmonizáciu daní PO v EÚ?

19.04.2024

Možno preto, že všetci v EÚ maju vyššie dane. Najmá dane z dividend právnických osôb. Otázka je , prečo do psej matere sa tomu tak bráni? Veď máme najhoší vývoj financií v EÚ(údajne). A on sa bráni hodenej rukavici? Koho chce zdaňovať, keď nie firmy? Zamestnancov, jednoosobové s.r.o., živnostníkov? Lebo tak to vyzerá. DAŇ Z DIVIDEND NULA PERCENT PRE FIRMY , KDE [...]

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

nudisti, tajch, Banská Štiavnica

Pokuty za holé „bimbasy“? Nudisti v Banskej Štiavnici sú nahnevaní, na pláži chcú mať svoj priestor

20.07.2024 17:00

Textiláci verzus nudisti. Už roky sa na Veľkom Vodárenskom tajchu stretávajú ľudia, ktorí najradšej plávajú a slnia sa nahí. Niektorým, najmä rodinám s deťmi, to prekáža.

Olaf Scholz

Nemci si pripomínajú 80. výročie atentátu na Hitlera. Lídri vyzvali na na obranu demokracie

20.07.2024 16:56

Zdôraznil, že k nacistickej diktatúre existuje alternatíva v podobe "lepšieho Nemecka" postaveného na ústave, tzv. základnom zákone.

dvojitá veža, vysoké tatry, hzs

Vo Vysokých Tatrách zahynul muž z Poľska, tretí za posledný týždeň

20.07.2024 15:30

V najnovšom prípade dostala HZS v piatok popoludní hlásenie o páde Poliaka z Čierneho štítu, kam nevedie značený turistický chodník.