Založ si blog

Stane sa Slovensko novým Tureckom?

Turecko sa počas konfliktu v Sýrii stalo centrom sýrskych utečencov. Boli ich v Turecku údajne 2 milióny. Turecko týchto utečencov roky „údajne“ využívalo na vydieranie EÚ.
Keď sa objavili správy o utečencoch na českej hranici so Slovenskom, nezdalo sa mi vysvetlenie, že sú to iba utečenci z Maďarska, ktoré má deravú južnú hranicu. Prečo? Pretože sami vidíme, aké autá prichádzajú z Ukrajiny a aká je kontrola( pamätáte sa na zverejnené fotky utečencov-údajne arabských študentov z Ľvova?).
Teraz sa ukazujú fakty: Na R1 pri Nitre 30 utečencov v nemeckej dodávke. Vo Zvolene 50 utečencov v kamióne.
Nakreslite si čiaru na mape a zistíte , že zo Srbska cez Maďarsko a Zvolen je to riadna obchádzka. Česi si však momentálne hranice strážia. Kde umiestnime niekoľko miliónov sýrskych utečencov, ktorí čakajú v utečeneckých táboroch Turecka, Jordánska a Libanonu ? https://www.iir.cz/valka-v-syrii-11-let-neutichajiciho-konfliktu
Stane sa zo Slovenska nové Turecko, kde budú čakať Sýrski migranti na príležitosť na cestu do „vysnenej“ západnej Európy? Musíme si pomáhať. Nie sme však prvá bezpečná krajina na ceste zo Sýrie. A v Sýrii je síce zložitá situácia, ale od plnohodnotnej vojny má ďaleko. Veď ináč by bola na prvých stránkach médií, nie?
Nie sme potravinovo sebestační a máme aj dosť svojich problémov. Pomôže nám únia rovnako ako Turecku?
P.S.Neviem si predstaviť, že by som utiekol v prípade konfliktu zo Slovenska sám chlap a nechal tu ženu, deti a rodičov. Názor si urobte sami.
Doplnenie:Tu je fotka Ahmeda z Kútov, čo utiekol pred vojnou. Čo to má vytetované na ruke? Je to samopal AK? Možno zle vidím.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/645788-syrcan-ahmed-ktory-uviazol-v-kutoch-bulhari-na-nas-stvali-psov-cesi-nas-biju/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Ťažko zranení ochrankári po pokuse o atentát(fikcia)

16.05.2024

Pred voľbami v roku 1998 som stopoval z Ružomberka do Bystrice. Zastavil mi tmavomodrý Golf. Muž mal na prednom sedadle položenú pištoľ. Kľudne ju dal do priehradky pred prevodovú páku a vyzval ma sadnúť si. Ja som si neviem prečo sadol(zažil som už naozaj všeličo aj ako ma pohraničník so samopalom na srbských hraniciach ráno budil a legitimoval pri Subotici). Auto rezalo [...]

Prečo Fico odmietol harmonizáciu daní PO v EÚ?

19.04.2024

Možno preto, že všetci v EÚ maju vyššie dane. Najmá dane z dividend právnických osôb. Otázka je , prečo do psej matere sa tomu tak bráni? Veď máme najhoší vývoj financií v EÚ(údajne). A on sa bráni hodenej rukavici? Koho chce zdaňovať, keď nie firmy? Zamestnancov, jednoosobové s.r.o., živnostníkov? Lebo tak to vyzerá. DAŇ Z DIVIDEND NULA PERCENT PRE FIRMY , KDE [...]

Ako nás premnožený medveď oberá o pitnú vodu

04.04.2024

Máme premnožené medvede. Kde sú medvede, tam nie sú mravce. Mravce sú totiž ich obľúbenou potravou. Rozhrabávajú mraveniská a vyžierajú kukly aj dospelé mravce. Mravce sa živia škodlivým hmyzom. Aj kôrovcom a ich larvami. A tie sa živia stromami, ktoré nám zadržiavajú vodu. Keď napadnú stromy, les sa vyťaží a vznikne holina. A holina nezadržiava vodu. Medvede treba [...]

Medveď hnedý

Útoky medveďov na človeka v Japonsku sa množia. Ďalšou obeťou je stavebný robotník

21.06.2024 20:41

Medveď pravdepodobne zabil stavebného robotníka (58) v Japonsku. Muža našli v lese v prefektúre Nagano s rozsiahlymi poraneniami hlavy a chrbta.

vojna na Ukrajine, hroby, Charkov

NYT: Veľa mužov na Ukrajine sa skrýva. Obávajú sa, že ich nevycvičených pošlú na smrť

21.06.2024 18:35

Na Ukrajine žije mnoho mužov, ktorí sa skrývajú. Majú strach z odvodov do armády na obranu krajiny proti ruskej invázii. S niekoľkými z nich hovoril denník The New York Times (NYT).

Viktor Orbán

Nemecko už podľa Orbána 'nevonia a nevyzerá rovnako', zmenilo sa na multikultúrny svet

21.06.2024 18:21

Maďarský premiér Orbán počas návštevy Berlína povedal, že Nemecko sa v dôsledku migrácie zmenilo na "pestrofarebný, multikultúrny svet".

parlament, nrsr, NR SR,

Voľby by v júni vyhral Smer tesne pred Progresívnym Slovenskom

21.06.2024 17:29

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.