Založ si blog

Takto čísla nikdy neklesnú

https://e.dennikn.sk/minuta/2208382
Zdravotníci sú totiž podľa článku zo začiatku roka odmeňovaní za chorých a nie za zdravých. A 168 hodín mesačne na príplatkoch po 7 eur za hodinu robí 1.176,- EUR iba na príplatkoch na 1 zdravotníka a mesiac. Ak som tomu správne porozumel. V tom prípade zdravotníci sú postavení pred voľbu. Viem , že to trochu prehnané, ale treba si uvedomiť, že tak je nastavený systém. Prácu zdravotníkov si vážim a chápem v akom chaose sa nachádzajú aj ambulancie, keď prakticky neošetrujú pacientov. To sa potom zlieva do nemocníc, ktoré suplujú v podstate zanedbanú ambulantnú starostlivosť a v niektorých prípadoch aj domovy dôchodcov.
Spoločne so zvláštnym vykazovaním pozitivity, viď niektoré „reklamujúce“ okresy. Negatívno-pozitívne testy „svokrov“ a pod.

„Rozkaz znel jasnĕ. Nesmí projít.“

Vysvetlíte mi niekto Krajčiho výraz kto je „suspektný pozitívny“ a kde nájdem takúto štatistiku? Pretože aj z mojich nie malých daní idú peniaze na základe tejto pre mňa neexistujúcej štatistiky.
Citát:“ Príplatok sa v tejto výške bude platiť podľa neho dovtedy, kým počet pacientov s covidom (mimo suspektných) vo všetkých nemocniciach na Slovensku za daný deň neklesne pod 1000.“

Kto tieto a ďalšie náklady bude po Korone platiť? No my, a typujem aj čím(sú to LEN dohady).
A/ vyššími daňami
B/Dopredajom zvyšku podielov strategických podnikov
C/Predajom vody, ktorá je na 30 rokov zatiaľ „prenajatá“( stred a východ)
D/Predajom pôdy vo vlastníctve štátu

Peniaze treba vrátiť, iba schodok za rok 2020 bol údajne okolo 8 mld. Eur.
https://e.dennikn.sk/tema/rozpocet-2020
https://www.tatrabanka.sk/sk/blog/ekonomicke-analyzy/deficit-verejnych-financii-koronakriza/

Bude ako nebolo…

O čom nehovoria protestujúci poľnohospodári.

22.02.2024

Nerieši sa podstata, lebo to každému vyhovuje. Štátu, záujmovým skupinám aj poľnohospodárom. Podstata je vlastníctvo pôdy a veci s tým spojené. Vysvetlím. Pôda je základný výrobný prostriedok poľnohospodára. A väčšina obrábanej pôdy nie je vo vlastníctve poľnohospodárov. Prečo? Lebo Mária Terézia a jej „pôdna reforma“. Tá tu zaviedla tento bordel, ktorý [...]

Neverím Tarabovi a robím dobre. ..

21.02.2024

Niekedy žasnem aké nekoncepčné návrhy „strieľajú od pása“ poslanci( viď Kotlárove amnestie, Teraz Tarabove amnestie). Holt, kde nie je koncepcia, tam sú poradcovia. A nedá sa vylúčiť, že aj „spiaci agenti“. Cudzích záujmov. V prvom rade je mi skrytý cieľ tejto bohumilej činnosti. Cieľ môže byť naoko „riešenie výšky spodných vôd“. Ale cieľ môže byť aj [...]

Pán Kotlár, odkedy sa zločiny vyšetrujú amnestiou?

15.02.2024

Amnestia je ako prezumpcia viny pre antirúškarov a prezumpcia neviny pre tyranov. Odvolať M. nestačí. Na upokojenie situácie musíme mať istotu, že nikto si v budúcnosti podobné porušovanie práv a ohýbanie zákonov „vyhláškami“ už nedovolí. . Zločin a trest. . Ale toto je len fikcia lebo žijeme na Slovensku. Nič nesúvisí s ničím a všetko so všetkým. Každá [...]

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Kyjev volá emigrantov domov. Poľský generál: Vonku máte druhú ukrajinskú armádu, plnú úplatkárov

27.02.2024 08:00

Minister zahraničných vecí Ukrajiny Kuleba volá domov Ukrajincov, ktorí žijú v zahraničí. Podľa poľského generála je to priam celá armáda, zložená z úplatkárov.

metro, varšava, poľsko

Varšavské metro je plytké. Ako kryt pred ruskými útokmi nestačí, varuje poľský generál

27.02.2024 07:45

Vo veľkých poľských mestách chýba infraštruktúra, ktorá by civilnému obyvateľstvu slúžila na úkryt v prípade útoku zo strany Ruska.

Joe Biden

Biden: Izrael je pripravený na prímerie v Gaze, ak bude dohoda o rukojemníkoch

27.02.2024 07:20

Americký prezident Joe Biden vyjadril nádej, že do budúceho pondelka bude uzavreté prímerie v konflikte medzi Izraelom a Hamasom.

Švédsko, NATO

NATO verzus Rusko – 2:0. Švédsko má stíhačky i ponorky a Moskvu pokladá za hrozbu

27.02.2024 06:00

Švédsku a Fínsku poslal pozvánku do Severoatlantickej aliancie šéf Kremľa Vladimir Putin.