Založ si blog

Wide awakening I. -Lovci sú lovení

Udalosti okolo platformy Reddit a skupiny investorov u brokera Robinhood majú prekvapivo jednoduché vysvetlenie. Je to súčasťou širšieho deja, ktorý som si dovolil nazvať „veľké prebudenie“. Jedným z prvých dielov boli „slobodné voľby v US“. Kto študuje Koncepciu spoločnej bezpečnosti vie, že v istom okamihu 20.storočia sa vyrovnala cyklika biologického času a sociálneho času. Po stovky rokov sa ľudstvo darilo držať v nevedomosti relatívne jednoducho-cyklus sociálnych zmien prebiehal po generácie(zmeny technológií a pod.), kdežto biologický vek generácie je stále zhruba 20 rokov. To dovoľovalo „zasväteným“ ovládať ľudí. Kým pochopili systém, umreli. Neexistovali slobodné médiá. Niežeby teraz existovali, ale výmena informácií cez sociálne siete a internet je nesmierne rýchla. Takisto sa zrýchlil vývoj technológií. Možno na to „zasvätení“ aj prišli a preto začali brzdiť vzdelanie a technológie. Neskoro, nakoľko pôsobí zotrvačnosť dejov.
Pochopili to mladí investori z platformy Reddit , ktorí si podľa môjho názoru na základe matematickej pravdepodobnosti, možno aj teórie hier vytvorili Systém. Áno je to systém na systematické lovenie a ošklbávanie veľkých investorov, ktorí to robili roky s malými. Je to paralelný kapitalizmus, ktorý parazituje na hodnotách vyrobených priemyslom. Pretože malí investori sú na burze nazývaní „planktón“. Bez neho nie je život, veľké ryby potrebujú veľa planktónu. Tento systém je však vyčerpaný, nakoľko existoval stáročia na základe nevedomosti más a tým pádom „ochoty sa dať ošklbať“. Tvorcovia systému vďaka nevedomosti o zmene algoritmiky dejov si vytvorili krehký svet derivátov pre ešte väčšie zisky. Kasíno pre bohatých. Systém však s matematickou istotou raz padne. Každý má prístup k neobmedzenému množstvu informácií. Stačí ich správne využiť. To , že tzv. Short obchody s požičanými akciami sú ešte aj prepákované sa všeobecne vie. Percentá takisto neklamú- pokles je maximálne 100%( zisk fondu pri shortovaní) a rast môže byť aj 1000%(zisk malých akcionárov pri 10 násobnom raste). Okrem toho, ako v teórii hier, zisk jedného je stratou druhého. Stačí do rozhodovacej matice dosadiť percentá pravdepodobnosti a priradiť vklady. Na základe prepočtu každej hodnoty sa dá určiť optimálna stratégia, kde maximalizujem zisk a minimalizujem stratu. Robil som to v živote 2 x, keď išlo o financie a vždy mi to vyšlo(aspoň na niečo som použil diplomovku).
Nie je podstatné to, že broker Robinhood obmedzil malým akcionárom obchodovanie s niekoľkými desiatkami titulov, ani to, že čelí žalobám. Postup Big tech s rušením diskusných skupín investorov je irelevantný. Je to všetko efekt opičej labky. Proces zničenia kapitalizmu v tej podobe, ako ho poznáme je začatý. Nezanedbateľná skupina má systém na porazenie kasína. Celý svet je kasíno a hráči sú všade medzi nami. Na to aby fungoval svet, musí mať “planktón“ vstup do kasína. Kasíno neprežije bez „planktónu“. Ak zakážu „planktónu“ vstup do kasín, systém sa zrúti. Ak ho povolia, systém sa zrúti. Efekt opičej labky. https://bojujemzasvetlezajtrajsky.blog.pravda.sk/2020/10/30/efekt-opicej-labky/
Sledujte striebro. Ďalší na rade. Papiera je 250 násobok. A je prepákovaný. Zahoďte okovy, prichádza nový normál- „Hunters are hunted“.

https://youtu.be/f4Yneg0pGoM

Ťažko zranení ochrankári po pokuse o atentát(fikcia)

16.05.2024

Pred voľbami v roku 1998 som stopoval z Ružomberka do Bystrice. Zastavil mi tmavomodrý Golf. Muž mal na prednom sedadle položenú pištoľ. Kľudne ju dal do priehradky pred prevodovú páku a vyzval ma sadnúť si. Ja som si neviem prečo sadol(zažil som už naozaj všeličo aj ako ma pohraničník so samopalom na srbských hraniciach ráno budil a legitimoval pri Subotici). Auto rezalo [...]

Prečo Fico odmietol harmonizáciu daní PO v EÚ?

19.04.2024

Možno preto, že všetci v EÚ maju vyššie dane. Najmá dane z dividend právnických osôb. Otázka je , prečo do psej matere sa tomu tak bráni? Veď máme najhoší vývoj financií v EÚ(údajne). A on sa bráni hodenej rukavici? Koho chce zdaňovať, keď nie firmy? Zamestnancov, jednoosobové s.r.o., živnostníkov? Lebo tak to vyzerá. DAŇ Z DIVIDEND NULA PERCENT PRE FIRMY , KDE [...]

Ako nás premnožený medveď oberá o pitnú vodu

04.04.2024

Máme premnožené medvede. Kde sú medvede, tam nie sú mravce. Mravce sú totiž ich obľúbenou potravou. Rozhrabávajú mraveniská a vyžierajú kukly aj dospelé mravce. Mravce sa živia škodlivým hmyzom. Aj kôrovcom a ich larvami. A tie sa živia stromami, ktoré nám zadržiavajú vodu. Keď napadnú stromy, les sa vyťaží a vznikne holina. A holina nezadržiava vodu. Medvede treba [...]

blesk, búrka, blesky, počasie

Pozor na vietor a prudký dážď. Meteorológovia varujú pred búrkami

21.06.2024 22:00

Na území celého Slovenska hrozia v piatok večer aj v sobotu búrky.

Medveď hnedý

Útoky medveďov na človeka v Japonsku sa množia. Ďalšou obeťou je stavebný robotník

21.06.2024 20:41

Medveď pravdepodobne zabil stavebného robotníka (58) v Japonsku. Muža našli v lese v prefektúre Nagano s rozsiahlymi poraneniami hlavy a chrbta.

vojna na Ukrajine, hroby, Charkov

NYT: Veľa mužov na Ukrajine sa skrýva. Obávajú sa, že ich nevycvičených pošlú na smrť

21.06.2024 18:35

Na Ukrajine žije mnoho mužov, ktorí sa skrývajú. Majú strach z odvodov do armády na obranu krajiny proti ruskej invázii. S niekoľkými z nich hovoril denník The New York Times (NYT).

Viktor Orbán

Nemecko už podľa Orbána 'nevonia a nevyzerá rovnako', zmenilo sa na multikultúrny svet

21.06.2024 18:21

Maďarský premiér Orbán počas návštevy Berlína povedal, že Nemecko sa v dôsledku migrácie zmenilo na "pestrofarebný, multikultúrny svet".