Založ si blog

Demonštrani podpálili centrálnu banku!

Vo Francúzsku. https://openiazoch.zoznam.sk/cl/208168/Francuzski-demonstranti-podpalili-centralnu-banku
Tento zaujímavý článok dnes uverejnil server , ktorý je súčasťou impéria istého oligarchu. Načasovanie je zaujímavé aj vzhľadom na včerajšie akcie NAKA. A zdroj Zerohedge detto. Akoby unikla para spod kotla. Možno sa zobúdzajú ďalší novinári. Ľudia precitli, to som si uvedomil aj po minuloročnej návšteve Barcelony, kde boli demonštrácie za osamostatnenie Katalánska. Na chodníkoch boli veľmi zaujímavé nápisy zamerané proti istým „skupinkám“ vlastniacim okrem iného aj väčšinu bánk. Obsah nápisov nejde zverejniť kvôli existujúcemu „bezprávnemu stavu“. Hodí sa sem Voltaire:“Ak chceš zistiť, kto Ti vládne, zisti, koho nemôžeš kritizovať“. Mám v pláne si prečítať aj Orwellowu knihu „Hold Katalánsku“.
Každý tlak vyvoláva protitlak. V Čechách otvárajú reštaurácie aj po tom, čo majitelia začali ignorovať opatrenia a polícia riešila opakovane nedovolene otvorené reštaurácie. Vláda nechce stratiť tvár , že opatrenia sa nedodržiavajú, preto ich radšej ruší. U nás je podľa mňa dôsledok cca 15% účasti na poslednom testovaní to, že školy ostanú zavreté. Najskôr sa cukol Sulík, potom ostatní( krízový štáb, školy,zriaďovatelia, rodičia).Vláda by stratila tvár, keby sa testovanie škôl skončilo fiaskom, pravdepodobne preto ich radšej neotvorila.
Základná poučka Koncepcie spoločnej bezpečnosti je , že systém(alebo subjekt) prežije ak je jeho zdrojová stabilita vyššia, alebo rovná tlaku prostredia. Ak nepoznáme zdrojovú stabilitu, dá sa to otestovať zvýšením tlaku. Lebo my sme v tejto chvíli to „prostredie“. To robia živočíchy v prírode. Ak by netestovali, testovali by ich iní(alebo testovali by nás ini?😀). Zožrať, alebo dať sa zožrať(Jack London). To je zákon prírody.

Treba vyvíjať tlak, aby sme prežili. Štát sme my všetci. My tvoríme štát a krajina je obrazne povedané naša. Vláda sú naši zamestnanci dočasne poverení spravovaním krajiny.Aj na základe ( možno sa to v budúcnosti ukáže ako ilúzia) slobodnych volieb. Preto musia dostať spätnú väzbu. A musia ju vedieť prijať. Demokracia je vláda ľudu.
To, čo sa podľa mňa teraz deje aj ohľadne volieb „nezávislej“ súdnej moci je obyčajný „damage controll“. Nietzche napísal v knihe Ecce Homo: Niet boha okrem nepoznaného. Ľudia, keď nevedeli, ako vzniká oheň, bol boh ohňa. Keď nevedeli, ako vzniká búrka bol boh búrky. Dodatok blogera(Kým nevedeli ako vzniká „Plandémia“, bolo to taktiež božstvo).

Súmrak bohov.

Prečo to vláda robí takto do psej matere?

22.06.2024

Tak to tu máme, nová baterkáreň ja juhu Slovenska. Slovenská ekonomika je eśte pred spustenim Volva a novej baterkátne závislá od automobilového priemyslu. https://openiazoch.zoznam.sk/priemysel/automobilovy-priemysel-na-slovensku-zamestnava-260-tisic-ludi-hovori-sakova/ Nie tak ako Island od bankovníctva, ale veľmi podobne. A teraz k stimulom a dlhodobým efektom. Štátna pomoc je [...]

Ťažko zranení ochrankári po pokuse o atentát(fikcia)

16.05.2024

Pred voľbami v roku 1998 som stopoval z Ružomberka do Bystrice. Zastavil mi tmavomodrý Golf. Muž mal na prednom sedadle položenú pištoľ. Kľudne ju dal do priehradky pred prevodovú páku a vyzval ma sadnúť si. Ja som si neviem prečo sadol(zažil som už naozaj všeličo aj ako ma pohraničník so samopalom na srbských hraniciach ráno budil a legitimoval pri Subotici). Auto rezalo [...]

Prečo Fico odmietol harmonizáciu daní PO v EÚ?

19.04.2024

Možno preto, že všetci v EÚ maju vyššie dane. Najmá dane z dividend právnických osôb. Otázka je , prečo do psej matere sa tomu tak bráni? Veď máme najhoší vývoj financií v EÚ(údajne). A on sa bráni hodenej rukavici? Koho chce zdaňovať, keď nie firmy? Zamestnancov, jednoosobové s.r.o., živnostníkov? Lebo tak to vyzerá. DAŇ Z DIVIDEND NULA PERCENT PRE FIRMY , KDE [...]

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico telefonoval so Šmyhaľom pre ukrajinské sankcie na ruský Lukoil. Nemienime byť rukojemníkom, odkázal

20.07.2024 18:16

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

nudisti, tajch, Banská Štiavnica

Pokuty za holé „bimbasy“? Nudisti v Banskej Štiavnici sú nahnevaní, na pláži chcú mať svoj priestor

20.07.2024 17:00

Textiláci verzus nudisti. Už roky sa na Veľkom Vodárenskom tajchu stretávajú ľudia, ktorí najradšej plávajú a slnia sa nahí. Niektorým, najmä rodinám s deťmi, to prekáža.