Založ si blog

Demonštrani podpálili centrálnu banku!

Vo Francúzsku. https://openiazoch.zoznam.sk/cl/208168/Francuzski-demonstranti-podpalili-centralnu-banku
Tento zaujímavý článok dnes uverejnil server , ktorý je súčasťou impéria istého oligarchu. Načasovanie je zaujímavé aj vzhľadom na včerajšie akcie NAKA. A zdroj Zerohedge detto. Akoby unikla para spod kotla. Možno sa zobúdzajú ďalší novinári. Ľudia precitli, to som si uvedomil aj po minuloročnej návšteve Barcelony, kde boli demonštrácie za osamostatnenie Katalánska. Na chodníkoch boli veľmi zaujímavé nápisy zamerané proti istým „skupinkám“ vlastniacim okrem iného aj väčšinu bánk. Obsah nápisov nejde zverejniť kvôli existujúcemu „bezprávnemu stavu“. Hodí sa sem Voltaire:“Ak chceš zistiť, kto Ti vládne, zisti, koho nemôžeš kritizovať“. Mám v pláne si prečítať aj Orwellowu knihu „Hold Katalánsku“.
Každý tlak vyvoláva protitlak. V Čechách otvárajú reštaurácie aj po tom, čo majitelia začali ignorovať opatrenia a polícia riešila opakovane nedovolene otvorené reštaurácie. Vláda nechce stratiť tvár , že opatrenia sa nedodržiavajú, preto ich radšej ruší. U nás je podľa mňa dôsledok cca 15% účasti na poslednom testovaní to, že školy ostanú zavreté. Najskôr sa cukol Sulík, potom ostatní( krízový štáb, školy,zriaďovatelia, rodičia).Vláda by stratila tvár, keby sa testovanie škôl skončilo fiaskom, pravdepodobne preto ich radšej neotvorila.
Základná poučka Koncepcie spoločnej bezpečnosti je , že systém(alebo subjekt) prežije ak je jeho zdrojová stabilita vyššia, alebo rovná tlaku prostredia. Ak nepoznáme zdrojovú stabilitu, dá sa to otestovať zvýšením tlaku. Lebo my sme v tejto chvíli to „prostredie“. To robia živočíchy v prírode. Ak by netestovali, testovali by ich iní(alebo testovali by nás ini?😀). Zožrať, alebo dať sa zožrať(Jack London). To je zákon prírody.

Treba vyvíjať tlak, aby sme prežili. Štát sme my všetci. My tvoríme štát a krajina je obrazne povedané naša. Vláda sú naši zamestnanci dočasne poverení spravovaním krajiny.Aj na základe ( možno sa to v budúcnosti ukáže ako ilúzia) slobodnych volieb. Preto musia dostať spätnú väzbu. A musia ju vedieť prijať. Demokracia je vláda ľudu.
To, čo sa podľa mňa teraz deje aj ohľadne volieb „nezávislej“ súdnej moci je obyčajný „damage controll“. Nietzche napísal v knihe Ecce Homo: Niet boha okrem nepoznaného. Ľudia, keď nevedeli, ako vzniká oheň, bol boh ohňa. Keď nevedeli, ako vzniká búrka bol boh búrky. Dodatok blogera(Kým nevedeli ako vzniká „Plandémia“, bolo to taktiež božstvo).

Súmrak bohov.

Stane sa Slovensko novým Tureckom?

02.11.2022

Turecko sa počas konfliktu v Sýrii stalo centrom sýrskych utečencov. Boli ich v Turecku údajne 2 milióny. Turecko týchto utečencov roky „údajne“ využívalo na vydieranie EÚ. Keď sa objavili správy o utečencoch na českej hranici so Slovenskom, nezdalo sa mi vysvetlenie, že sú to iba utečenci z Maďarska, ktoré má deravú južnú hranicu. Prečo? Pretože sami vidíme, aké [...]

Prichádza pravá realita!

26.10.2022

V prvom rade zopakujem môj predošlý názor za ktorým si stojím- politické strany sú rakovina demokracie. Áno, lebo aj RF( a zďaleka nielen on) ukazoval svojim poslancom v pléne ako majú hlasovať. Palec hore je áno( ako pre debilov). Robia to strany už desaťročia od revolúcie naprieč spektrom a toto je doména tzv. Predsedov poslaneckých klubov. Po dohode v zákulisí. [...]

Cudzinec vo vlastnom štáte

19.10.2022

Toto je časť z rozhovoru s jedným otcom , ktorý som si nedávno nechtiac vypočul. Nechcem ho hodnotiť, urobte si každý svoj názor. Otec: „Prečo sa v poslednom čase sa cítim ako cudzinec? A nielen ja. Mám 2 deti. Žijem na dedine pri krajskom meste. Je to konzervatívna dedina s vysokou pôrodnosťou a nízkou kriminalitou. U nás väčšina ľudí chodí stále v nedeľu do [...]

Nyiragongo

Pelé zatiaľ Havaj ušetrila. Sopka Mauna Loa vybuchla prvýkrát za takmer 40 rokov

28.11.2022 13:05

USGS upozorňuje, že ide iba o začiatok erupcie.

Rudolf Kusý

Súd opäť rozhoduje o väzbe pre exstarostu Kusého

28.11.2022 12:58, aktualizované: 13:15

Kusý si mal ako starosta bratislavského Nového Mesta vyžiadať úplatok vo výške 150-tisíc eur.

pohreb, úmrtie, smrť

Zomrel bývalý český minister Tomáš Kvapil. Mal 66 rokov

28.11.2022 12:40

Bol členom vlády Václava Klausa.

poziar Presov Prostejovska 3

Obyvatelia prešovskej bytovky by sa po požiari mohli do nej začať vracať koncom týždňa

28.11.2022 12:07

K požiaru v bytovom dome došlo vo štvrtok večer. Vyžiadal si dve obete a dvaja ľudia sa zranili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 98
Celková čítanosť: 260350x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu