Založ si blog

Spiaci agenti

Priznám sa, som veľmi rád, že Stv zaradila a nadabovala tento seriál. Videl som ho pred časom s titulkami aj v pôvodnom znení.
Ako v jednom týždennom súhrne povedal Pjakin, je tam toho veľa zo zákulisia riadenia. A nie všetci chcú čítať Koncepciu spoločnej bezpečnosti a Dostatočne všeobecnú teóriu riadenia.
Tak ako je v upútavke, všetko so všetkým súvisí a nič sa nedeje náhodne. Toto zdanlivo iba ruské videnie sveta(reality) je na západe potláčané vzdelaním a médiami. Želaný stav je odklon od mravného typu psychiky k psychike typu biorobot, démon, zviera. Biorobot ide do práce, pozrie si správy( ktoré mimochodom vytvárajú médiá na základe konceptov vysvetlených v seriáli), otvorí si pivo a nerieši životné otázky typu kto som, čo je moje poslanie. Chýba celostné vzdelanie, celostné videnie sveta a reality. Každý je zavretý vo svojej škrupine. Pozeráme sa na svet cez svoj kaleidoskop a opäť sa hneváme, keď nám niekto mení obraz. Manažéri sa hnevajú, že ľuďom chýba iniciatíva a tvorivosť. Nie je toto všetko zámerne potláčané práve výchovou a vzdelaním? Je mozaikové videnie sveta v súvislostiach vôbec žiadané?
Každopádne vzdávam hold Stv. Čas vysielania síce nie je Áčkový, ale nastáva fázový posun v informáciách na všetkých frontoch. A nič nie je náhoda. Treba si všímať, čo zaraďuje Stv v poslednom čase do programu aj na dvojke. Vytvára sa pomaly nové informačné pole. Netreba zúfať, že to ide pomaly. Úspešnosť riadenia podľa predošlej koncepcie bola práve v dlhodobosti a odlišnej algoritmike fázovej zmeny informačného poľa a ľudského života. Jednoducho povedané, riadenie sa vytváralo na stovky rokov dopredu a človek počas krátkeho života nemal možnosť reagovať( príklad je moderné vzdelanie zavedené M.Teréziou a systém dedenia na Slovensku zavedený tiež touto panovníčkou).Pokiaľ nemal človek funkčnú kotvu v podobe vyššej priority riadenia(ideológia, koncepcia). Práve o toto išlo podľa mňa tvorcom Koncepcie spoločnej bezpečnosti. Systém nezmeníme na 5.priorite( horúca vojna). Pomalšia a efektívnejšja forma je na vrchných prioritách- idelologickej a svetonázorovej. To si uvedomil už faraón Ramses II., keď dal vyryť do kameňa slová: o tritisíc rokov zistíte, že som mal pravdu.
Takže pohodlne sa usaďte a sledujte show.
P.S. seriál nie je úplná fikcia, pretože niektoré metódy riadenia sa používajú aj v skutočnom živote. V prvom dieli Eaton stretne pri Fontáne národov spiaceho agenta z ministerstva zahraničia a vydiera ho k spolupráci drogami a nedoštudovaním dcéry v Anglicku. Nepripomína vám to podobný príbeh na Slovensku spred pár rokov?

Stane sa Slovensko novým Tureckom?

02.11.2022

Turecko sa počas konfliktu v Sýrii stalo centrom sýrskych utečencov. Boli ich v Turecku údajne 2 milióny. Turecko týchto utečencov roky „údajne“ využívalo na vydieranie EÚ. Keď sa objavili správy o utečencoch na českej hranici so Slovenskom, nezdalo sa mi vysvetlenie, že sú to iba utečenci z Maďarska, ktoré má deravú južnú hranicu. Prečo? Pretože sami vidíme, aké [...]

Prichádza pravá realita!

26.10.2022

V prvom rade zopakujem môj predošlý názor za ktorým si stojím- politické strany sú rakovina demokracie. Áno, lebo aj RF( a zďaleka nielen on) ukazoval svojim poslancom v pléne ako majú hlasovať. Palec hore je áno( ako pre debilov). Robia to strany už desaťročia od revolúcie naprieč spektrom a toto je doména tzv. Predsedov poslaneckých klubov. Po dohode v zákulisí. [...]

Cudzinec vo vlastnom štáte

19.10.2022

Toto je časť z rozhovoru s jedným otcom , ktorý som si nedávno nechtiac vypočul. Nechcem ho hodnotiť, urobte si každý svoj názor. Otec: „Prečo sa v poslednom čase sa cítim ako cudzinec? A nielen ja. Mám 2 deti. Žijem na dedine pri krajskom meste. Je to konzervatívna dedina s vysokou pôrodnosťou a nízkou kriminalitou. U nás väčšina ľudí chodí stále v nedeľu do [...]

poziar Presov Prostejovska 3

Obyvatelia prešovskej bytovky by sa po požiari mohli do nej začať vracať koncom týždňa

28.11.2022 12:07

K požiaru v bytovom dome došlo vo štvrtok večer. Vyžiadal si dve obete a dvaja ľudia sa zranili.

Zuzana Čaputová

Na pozvanie Čaputovej navštívi Slovensko v marci holandský kráľ s kráľovnou

28.11.2022 11:29

Túto návštevu vníma prezidentka ako ďalšie potvrdenie výborných vzťahov medzi krajinami.

europol polícia drogy kartel

Europol zadržal 49 členov kartelu. Ovládal tretinu trhu s kokaínom v Európe

28.11.2022 11:00

Polícia pri veľkom koordinovanom záťahu zatýkala v Európe a Spojených arabských emirátoch.

zbrane pušky zbraň

Výskum odhalil, prečo je v USA toľko prípadov masovej streľby

28.11.2022 10:33

Američania tvoria asi 4,4 percenta svetovej populácie, ale vlastnia 42 percent zbraní na svete.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 98
Celková čítanosť: 260333x
Priemerná čítanosť článkov: 2656x

Autor blogu