Založ si blog

Spiaci agenti

Priznám sa, som veľmi rád, že Stv zaradila a nadabovala tento seriál. Videl som ho pred časom s titulkami aj v pôvodnom znení.
Ako v jednom týždennom súhrne povedal Pjakin, je tam toho veľa zo zákulisia riadenia. A nie všetci chcú čítať Koncepciu spoločnej bezpečnosti a Dostatočne všeobecnú teóriu riadenia.
Tak ako je v upútavke, všetko so všetkým súvisí a nič sa nedeje náhodne. Toto zdanlivo iba ruské videnie sveta(reality) je na západe potláčané vzdelaním a médiami. Želaný stav je odklon od mravného typu psychiky k psychike typu biorobot, démon, zviera. Biorobot ide do práce, pozrie si správy( ktoré mimochodom vytvárajú médiá na základe konceptov vysvetlených v seriáli), otvorí si pivo a nerieši životné otázky typu kto som, čo je moje poslanie. Chýba celostné vzdelanie, celostné videnie sveta a reality. Každý je zavretý vo svojej škrupine. Pozeráme sa na svet cez svoj kaleidoskop a opäť sa hneváme, keď nám niekto mení obraz. Manažéri sa hnevajú, že ľuďom chýba iniciatíva a tvorivosť. Nie je toto všetko zámerne potláčané práve výchovou a vzdelaním? Je mozaikové videnie sveta v súvislostiach vôbec žiadané?
Každopádne vzdávam hold Stv. Čas vysielania síce nie je Áčkový, ale nastáva fázový posun v informáciách na všetkých frontoch. A nič nie je náhoda. Treba si všímať, čo zaraďuje Stv v poslednom čase do programu aj na dvojke. Vytvára sa pomaly nové informačné pole. Netreba zúfať, že to ide pomaly. Úspešnosť riadenia podľa predošlej koncepcie bola práve v dlhodobosti a odlišnej algoritmike fázovej zmeny informačného poľa a ľudského života. Jednoducho povedané, riadenie sa vytváralo na stovky rokov dopredu a človek počas krátkeho života nemal možnosť reagovať( príklad je moderné vzdelanie zavedené M.Teréziou a systém dedenia na Slovensku zavedený tiež touto panovníčkou).Pokiaľ nemal človek funkčnú kotvu v podobe vyššej priority riadenia(ideológia, koncepcia). Práve o toto išlo podľa mňa tvorcom Koncepcie spoločnej bezpečnosti. Systém nezmeníme na 5.priorite( horúca vojna). Pomalšia a efektívnejšja forma je na vrchných prioritách- idelologickej a svetonázorovej. To si uvedomil už faraón Ramses II., keď dal vyryť do kameňa slová: o tritisíc rokov zistíte, že som mal pravdu.
Takže pohodlne sa usaďte a sledujte show.
P.S. seriál nie je úplná fikcia, pretože niektoré metódy riadenia sa používajú aj v skutočnom živote. V prvom dieli Eaton stretne pri Fontáne národov spiaceho agenta z ministerstva zahraničia a vydiera ho k spolupráci drogami a nedoštudovaním dcéry v Anglicku. Nepripomína vám to podobný príbeh na Slovensku spred pár rokov?

Je treba zdaniť zamestnancov nie firmy(tí sa nemôžu brániť)

15.11.2023

To povedal Taraba na Infovojne(parafrázujem) tesne po voľbách. A vláda v tom pokračuje. K tejto fiktívnej názorovej úvahe ma primälo programové vyhlásenie vlády. . . Ten, čo zarába menej ako upratovačka na západe je „nadmerne bohatý“ a za odmenu ho progresivne zdaníme. Ak nevyznávate hazard a okázalý životný štýl a idete príkladom deťom v tom, že namiesto drahého [...]

Pán Jaroslav opäť prejavil perly svojho ducha.

08.11.2023

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/687726-nad-cast-municie-je-pre-slovensko-zbytocna-mohli-sme-pomoct-ukrajincom-za-likvidaciu-zaplatime-miliony/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box Podľa tejto logiky je lepšie ako zlikvidovať muníciu slúžiacu na obranu, s ňou ešte niekoho zabiť, alebo zmrzačiť. Trebárs aj civilov( videli sme to x krát v [...]

Pán Fico, čo sú to tie národno-štátne záujmy Slovenska?

03.11.2023

Náš nový premiér a vlastne celá vláda chce obhajovať národno-štátne záujmy Slovenska. To je dobre. Vieme , ktoré to vlastne sú? Panuje v tom nejaký konsenzus naprieč politickým spektrom? Bola ohľadne toho nejaká všeľudová diskusia? A kto je vlastne ten všemohúci, kto rozhodne: TOTO SÚ NAŠE NÁRODNOŠTÁTNE ZÁUJMY! 1.Aké sú základné geopolitické východiská a smery [...]

Hľadané osoby / Hľadaná osoba /

Brilianty či drahokamy. Polícia vyšetruje krádež šperkov za takmer 10-tisíc eur v centre Bratislavy

30.11.2023 15:27

Polícia vyzýva občanov, ktorí disponujú informáciami o totožnosti osôb, ktorých fotografie zverejnila na sociálnej sieti, aby ju kontaktovali.

žltačka, dezinfekcia, infekcia

V košickom kraji sa šíri žltačka, deväť detí museli hospitalizovať. Štát nariadil mimoriadne očkovanie

30.11.2023 15:18

Hygienici na východe krajiny prijali viacero opatrení na prechádzanie šírenia vírusovej hepatitídy typu A.

Čert

Popradčanov rozdelili čerti. Strašidelné masky časť občanov desili, akciu mesto napokon povolilo

30.11.2023 15:02

Na mestskom úrade sa objavili hneď dve petície, jedna s 1 700 podpismi proti tejto akcii a druhá s takmer 600 podpismi za.

ČR SR Parlament Pellegrini Návšteva

Pellegrini odkázal Česku, aby sledovalo konkrétne kroky Bratislavy pri konflikte na Ukrajine

30.11.2023 14:31

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini je na oficiálnej návšteve Českej republiky.