Založ si blog

Spiaci agenti

Priznám sa, som veľmi rád, že Stv zaradila a nadabovala tento seriál. Videl som ho pred časom s titulkami aj v pôvodnom znení.
Ako v jednom týždennom súhrne povedal Pjakin, je tam toho veľa zo zákulisia riadenia. A nie všetci chcú čítať Koncepciu spoločnej bezpečnosti a Dostatočne všeobecnú teóriu riadenia.
Tak ako je v upútavke, všetko so všetkým súvisí a nič sa nedeje náhodne. Toto zdanlivo iba ruské videnie sveta(reality) je na západe potláčané vzdelaním a médiami. Želaný stav je odklon od mravného typu psychiky k psychike typu biorobot, démon, zviera. Biorobot ide do práce, pozrie si správy( ktoré mimochodom vytvárajú médiá na základe konceptov vysvetlených v seriáli), otvorí si pivo a nerieši životné otázky typu kto som, čo je moje poslanie. Chýba celostné vzdelanie, celostné videnie sveta a reality. Každý je zavretý vo svojej škrupine. Pozeráme sa na svet cez svoj kaleidoskop a opäť sa hneváme, keď nám niekto mení obraz. Manažéri sa hnevajú, že ľuďom chýba iniciatíva a tvorivosť. Nie je toto všetko zámerne potláčané práve výchovou a vzdelaním? Je mozaikové videnie sveta v súvislostiach vôbec žiadané?
Každopádne vzdávam hold Stv. Čas vysielania síce nie je Áčkový, ale nastáva fázový posun v informáciách na všetkých frontoch. A nič nie je náhoda. Treba si všímať, čo zaraďuje Stv v poslednom čase do programu aj na dvojke. Vytvára sa pomaly nové informačné pole. Netreba zúfať, že to ide pomaly. Úspešnosť riadenia podľa predošlej koncepcie bola práve v dlhodobosti a odlišnej algoritmike fázovej zmeny informačného poľa a ľudského života. Jednoducho povedané, riadenie sa vytváralo na stovky rokov dopredu a človek počas krátkeho života nemal možnosť reagovať( príklad je moderné vzdelanie zavedené M.Teréziou a systém dedenia na Slovensku zavedený tiež touto panovníčkou).Pokiaľ nemal človek funkčnú kotvu v podobe vyššej priority riadenia(ideológia, koncepcia). Práve o toto išlo podľa mňa tvorcom Koncepcie spoločnej bezpečnosti. Systém nezmeníme na 5.priorite( horúca vojna). Pomalšia a efektívnejšja forma je na vrchných prioritách- idelologickej a svetonázorovej. To si uvedomil už faraón Ramses II., keď dal vyryť do kameňa slová: o tritisíc rokov zistíte, že som mal pravdu.
Takže pohodlne sa usaďte a sledujte show.
P.S. seriál nie je úplná fikcia, pretože niektoré metódy riadenia sa používajú aj v skutočnom živote. V prvom dieli Eaton stretne pri Fontáne národov spiaceho agenta z ministerstva zahraničia a vydiera ho k spolupráci drogami a nedoštudovaním dcéry v Anglicku. Nepripomína vám to podobný príbeh na Slovensku spred pár rokov?

Ťažko zranení ochrankári po pokuse o atentát(fikcia)

16.05.2024

Pred voľbami v roku 1998 som stopoval z Ružomberka do Bystrice. Zastavil mi tmavomodrý Golf. Muž mal na prednom sedadle položenú pištoľ. Kľudne ju dal do priehradky pred prevodovú páku a vyzval ma sadnúť si. Ja som si neviem prečo sadol(zažil som už naozaj všeličo aj ako ma pohraničník so samopalom na srbských hraniciach ráno budil a legitimoval pri Subotici). Auto rezalo [...]

Prečo Fico odmietol harmonizáciu daní PO v EÚ?

19.04.2024

Možno preto, že všetci v EÚ maju vyššie dane. Najmá dane z dividend právnických osôb. Otázka je , prečo do psej matere sa tomu tak bráni? Veď máme najhoší vývoj financií v EÚ(údajne). A on sa bráni hodenej rukavici? Koho chce zdaňovať, keď nie firmy? Zamestnancov, jednoosobové s.r.o., živnostníkov? Lebo tak to vyzerá. DAŇ Z DIVIDEND NULA PERCENT PRE FIRMY , KDE [...]

Ako nás premnožený medveď oberá o pitnú vodu

04.04.2024

Máme premnožené medvede. Kde sú medvede, tam nie sú mravce. Mravce sú totiž ich obľúbenou potravou. Rozhrabávajú mraveniská a vyžierajú kukly aj dospelé mravce. Mravce sa živia škodlivým hmyzom. Aj kôrovcom a ich larvami. A tie sa živia stromami, ktoré nám zadržiavajú vodu. Keď napadnú stromy, les sa vyťaží a vznikne holina. A holina nezadržiava vodu. Medvede treba [...]

Maturity maturant

Maturanti začali ústnu časť "skúšky dospelosti", štát posilňuje bezpečnosť

20.05.2024 07:20, aktualizované: 08:08

Ústna časť "skúšky dospelosti" sa na jednotlivých stredných školách uskutoční v termíne od 20. mája do 7. júna.

Russia Ukraine War Murals Photo Gallery

ONLINE: Posilnili sme svoje pozície v Charkovskom regióne, tvrdí Zelenskyj

20.05.2024 07:00

Podľa hodnotenia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského sa ruskej armáde nedarí rozšíriť front tak, aby oslabil ukrajinskú obranu.

Laj Čching-te

Nový prezident Taiwanu Laj Čching-te zložil prísahu, Blinken gratuluje

20.05.2024 06:55

Obyvateľom poďakoval za ich "ráznu obranu demokracie" a za to, že sa "nenechajú ovplyvniť vonkajšími silami".

Laj Čching-te, Lai, Taiwan

Vojna s Čínou? Nový prezident Taiwanu skúša na Peking aj dialóg

20.05.2024 06:00

Experti predpovedajú, že Napätie v Taiwanskom prielive bude naďalej rásť.