Založ si blog

A sme v r. . i

Nadväzujem na môj blog https://bojujemzasvetlezajtrajsky.blog.pravda.sk/2019/12/28/ako-ziskat-peniaze-vlastnou-hlavou-navod-pre-politikov/
Nemecko kúsok po kúsku zverejňuje výsledky automobiliek a priemyslu https://www.hlavnydennik.sk/2020/01/15/taky-prepad-tu-uz-davno-nebol-nemecke-automobilky-su-na-23-rocnom-minime/
Zaujímavé je to v kontexte štruktúry nášho priemyslu, Automobilový priemysel na Slovensku tvorí 46,6% exportu a 49,5% na celkovom priemysle. https://www.autoviny.sk/novinky/120548/slovensko-je-opat-svetovym-lidrom-vyraba-najviac-automobilov-na-obyvatela-mame-podrobne-cisla
Takže otázka: “Aký je plán?“ A odpoveď: “Toto je plán!“ Áno , odpoveď je z detskej rozprávky Madagaskar…

Slovensko asi nemá žiadnu stratégiu, pretože ak je toto plnenie stratégie, robil ju i…t.
A vôbec, kašlem na tento štát a idem chovať včely. Oprášil som staré pozemky na lazoch, ktoré ležali ladom desaťročia a dokázali živiť generácie dedov. Chcem byť potravinovo sebestačný, na začiatku aspoň v pár základných potravinách. Popri práci. Vysadil som rodiace stromy. Toto je môj plán.
Štát však rodiace stromy predal, alebo vyťal a nové nesadí. Každá medzinárodná firma má pre zamestnancov viditeľne zverejnenú stratégiu na najbližšie roky, svoju misiu, víziu a hodnoty.
Akú stratégiu má tento štát? Každý v miere svojho chápania pracuje na seba a svoje záujmy a v miere svojho nepochopenia na toho kto toho vie a chápe viac. Platí to aj pre štáty.

Toto je môj posledný blog pred Islandom.

Pán Chmelár, poradím Vám ako postaviť ďalších 200. 000 bytov(a dostať sa do parlamentu)

09.01.2020

Chýbajú mi v kampani naozaj silné témy. Prevládajú frázy a chýba myslenie typu „out of the box“. V tomto marazme sa zaskvel pán Chmelár, keď vyčíslil , čo všetko by sme mohli postaviť viac »

Ako získať peniaze vlastnou hlavou? ( návod pre politikov)

28.12.2019

Slovensko má v globalizovanom svete nevďačnú úlohu. Lákame lacnou pracovnou silou. Snažíme sa tak získať výhodu výroby na svojom území. Cez dane získať peniaze do rozpočtu štátu a cez viac »

Slovensko je daňový raj-ako pre koho

18.12.2019

Každý štát má v globalizovanom svete svoju úlohu, ktorá vyplýva z globálneho riadenia. Štáty môžu v rámci toho obmedzene manévrovať . Niektoré však majú suverénnu aspoň vnútornú viac »

PS/Spolu truban beblavý

TIS: Najviac peňazí vo volebnej kampani minula doposiaľ PS/Spolu

23.02.2020 16:15

Do konca marca musia všetky strany vyúčtovať cez svoje transparentné účty úplne všetky výdavky.

Dubnici nad Váhom, pietna spomienka

V Dubnici fašisti strieľali do chorých

23.02.2020 16:00

Väzňov fašisti naložili na nákladné auto a povedali im, že idú do nemocnice. Previezli ich však do lesa nad dubnickou zbrojovkou, postavili ich do radu a zastrelili. Písal sa 23. február 1945.

Myjava, pavilón

O myjavský park bojujú dve petície

23.02.2020 15:00

Pri myjavskej nemocnici je park, niektorí hovoria, že je to dokonca lesopark. Myšlienka, že by sa mohol premeniť na obytnú štvrť, zaktivizovala miestnych.

Čaputová

Čaputová spustila vlastnú diskusnú reláciu

23.02.2020 14:50

Relácia s názvom Rozhovory z Prezidentského paláca by mala vznikať so štvrťročnou periodicitou. Témou prvej boli voľby.

Maro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 30618x
Priemerná čítanosť článkov: 1914x

Autor blogu