Založ si blog

Neverím Tarabovi a robím dobre. ..

Niekedy žasnem aké nekoncepčné návrhy „strieľajú od pása“ poslanci( viď Kotlárove amnestie, Teraz Tarabove amnestie). Holt, kde nie je koncepcia, tam sú poradcovia. A nedá sa vylúčiť, že aj „spiaci agenti“. Cudzích záujmov.
V prvom rade je mi skrytý cieľ tejto bohumilej činnosti. Cieľ môže byť naoko „riešenie výšky spodných vôd“. Ale cieľ môže byť aj kriminalizácia a zdanenie bežného obyvateľstva. Ak si niekto kúpil nehnuteľnosť so studňou postavenou za socializmu, kde je to napísané? Veď domy sa stavali svojpomocne. A obec má častokrát problém nájsť dokumentáciu k stavbe z 21.storočia, nie 50 rokov starú( ktorá bola zrejme skladovaná ešte na MNV na okrese) Ďalší cieľ môže byť „zachovanie“ prírodného bohatstva. Ale tu už do toho vstupujú konšpirácie. Komu tak strašne zrazu na tom záleží? Dokonca viac ako na likvidácii Vrakunskej a iných skládok a budovaní kanalizácií.
Prezradím Vám moju domnienku. Ide o zdanenie. Priznajte studňu( bez pokuty) a my vám ju zdaníme. Koniec koncov, Tarabov názor na zdanenie bežných ľudí je verejne známy. https://bojujemzasvetlezajtrajsky.blog.pravda.sk/2023/10/11/taraba-a-lichner-vcera-vykostovali-slovakov-a-nastvali-ma/
A ešte k zachovaniu „výšky spodných vôd“. Treba sa pozrieť na automobilky( nebudem menovať) postavené na peknej rovine v blízkosti riek. Čo sa ušetrí na stavbe, to treba vraziť do odvodnenia. Rieka totiž tečie aj pod povrchom. A po odstránení( a nenávratnom odvezení ktoviekam) ornice sa obnaží štrkové podložie a obnaží sa podzemné koryto. Vplyvom odstránenia nepriepustných a slabo priepustných vrstiev a vytvorenia „priehlbín“ sa zmenia hydrogeologické pomery. Čiže pod halami je zrazu vysoká spodná voda, ktorú treba odčerpať studňami. A to nie sú studne na malé „čerpadielko“. Desiatky vysokokapacitných čerpadiel kontinuálne odčerpávajú vodu do rieky. Údajne, nevidel som to , ale počul na vlastné uši. A voda v studniach vo vedľajších obciach je nižšia aj o meter… Investori nad zlato.
Neverím Tarabovi nič a robím dobre.
Tu som písal o odvodnení lesov, je to verejne známe a nikto nič nerieši. Okrem Vaľa a pár osamelých bojovníkov.
https://bojujemzasvetlezajtrajsky.blog.pravda.sk/2022/08/02/387/

Prečo to vláda robí takto do psej matere?

22.06.2024

Tak to tu máme, nová baterkáreň ja juhu Slovenska. Slovenská ekonomika je eśte pred spustenim Volva a novej baterkátne závislá od automobilového priemyslu. https://openiazoch.zoznam.sk/priemysel/automobilovy-priemysel-na-slovensku-zamestnava-260-tisic-ludi-hovori-sakova/ Nie tak ako Island od bankovníctva, ale veľmi podobne. A teraz k stimulom a dlhodobým efektom. Štátna pomoc je [...]

Ťažko zranení ochrankári po pokuse o atentát(fikcia)

16.05.2024

Pred voľbami v roku 1998 som stopoval z Ružomberka do Bystrice. Zastavil mi tmavomodrý Golf. Muž mal na prednom sedadle položenú pištoľ. Kľudne ju dal do priehradky pred prevodovú páku a vyzval ma sadnúť si. Ja som si neviem prečo sadol(zažil som už naozaj všeličo aj ako ma pohraničník so samopalom na srbských hraniciach ráno budil a legitimoval pri Subotici). Auto rezalo [...]

Prečo Fico odmietol harmonizáciu daní PO v EÚ?

19.04.2024

Možno preto, že všetci v EÚ maju vyššie dane. Najmá dane z dividend právnických osôb. Otázka je , prečo do psej matere sa tomu tak bráni? Veď máme najhoší vývoj financií v EÚ(údajne). A on sa bráni hodenej rukavici? Koho chce zdaňovať, keď nie firmy? Zamestnancov, jednoosobové s.r.o., živnostníkov? Lebo tak to vyzerá. DAŇ Z DIVIDEND NULA PERCENT PRE FIRMY , KDE [...]

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico telefonoval so Šmyhaľom pre ukrajinské sankcie na ruský Lukoil. Nemienime byť rukojemníkom, odkázal

20.07.2024 18:16

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

nudisti, tajch, Banská Štiavnica

Pokuty za holé „bimbasy“? Nudisti v Banskej Štiavnici sú nahnevaní, na pláži chcú mať svoj priestor

20.07.2024 17:00

Textiláci verzus nudisti. Už roky sa na Veľkom Vodárenskom tajchu stretávajú ľudia, ktorí najradšej plávajú a slnia sa nahí. Niektorým, najmä rodinám s deťmi, to prekáža.