Prečo sa neoplatí podporovať agóniu montovne na Slovensku.

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/697195-zastupcovia-auto-priemyslu-boli-za-ficom-na-urade-vlady-stoja-pred-velkou-zmenou-a-potrebuju-pomoc/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

Pretože to nie je naša montovňa! Sme iba príveskom európskeho autopriemyslu, ktorý žiaľ zaspal. Nerobí autá pre ľudí, ale pre úradníkov. A pre bohatých. My sme naskočili na tento vlak za vopred určených podmienok. Lacná, kvalifikovaná a skromná pracovná sila. Skúste si spomenúť ako Fico obdivoval Slovač, že dokáže vyžiť tuším vtedy z 300 eur a neštrajkuje. K tomu ešte štedré stimuly a daňové prázdniny pre koncerny.Plus NULOVÁ DAŇ Z DIVIDEND. A máme stratégiu. A ani to nebolelo. Akurát, že časy sa menia. A európske automobilky čelia konkurencii z Číny. A elektromobilita sa stala zbraňou proti Európe. https://fontech.startitup.sk/spravy/export-aut-z-ciny-v-roku-2023-narastol-takmer-o-dve-tretiny/

.
Sami sme si podpílili konár. Aké je riešenie? Dotovať, dotovať, dotovať. My tú Čínu udotujeme! Budeme mať lacnejšiu( dovezenú) pracovnú silu, podporíme dopyt, zavedieme opatrenia… Ja sa pýtam, načo? Je mi jasné, že takto to dlhodobo nejde. A namiesto zmysluplného „plánu obnovy“, alebo STRATÉGIE SLOVENSKA, budeme pokračovať v agónii. Veď Fico povedal, že stratégiu máme a vychádza z agendy 2030 OSN( ak sa dobre pamätám v jednej z predvolebných debát). Čo na tom, že od nej upúšťa aj Švédsko, ktoré teda v žiadnom prípade nie je oportunistické. https://thepeoplesvoice.tv/sweden-scraps-agenda-2030-goals/
Myslím si, že prežijeme vďaka svojej povestnej „ťapákovskej“ nedvižnosti. „Kde by sme išli, nedá sa vstúpiť do role“. Nakoniec všetko Prehrmí a nejako bude. A možno nás zachránia aj tie končiace modely spaľovacích áut. Pretože životnosťou predbehnú „progresívne a uhlíkovo (ne) neutrálne“ elektromobily.
Takže, zostaňte doma! Veď sa nedá vstúpiť do role!

Dnes je už všetko normálne! (aj medvede v Nitre)

20.04.2026

Minulý rok som si pri prechádzke v okolí Drážovského kostolíka všimol v kroví akýsi pelech vystlaný srsťou. Akurát, že ten pelech bol nejaký veľký a tá srsť nevyzerala ako od diviaka. Keďže bolo sucho , stopy som nenašiel , ale napadlo ma- hádam sa sem nenasťahoval medveď? A áno- bola to pravda, najskôr ich/bolo ich viac/ videli pri rieke na cyklochodníku za [...]

Chemtrails-ako sa stala z hoaxu realita

09.03.2026

Ako ste si zrejme nevšimli , okrem pár médií sa tomu nikto nevenoval. https://cz24.news/americky-kongres-vyda-celostatni-zakaz-chemtrails/ Kto by neveril,otvoril som si aj link na kongres. https://www.congress.gov/bill/119th-congress/house-bill/7452/all-info?s=6&r=1&q=%7B%22search%22%3A%22geoengineering%22%7D Vyskytuje sa tam všetko, čo je v článku a o čom nám médiál ako aj [...]

Prečo je Sociálna poisťovňa v deficite? Môže za to aj 2. pilier?

26.02.2026

Tento blog vznikol z mojej nasratosti , akí sú ľudia zadubení a ako im hovoria, že biele je čierne a naopak. Ale po poriadku. Dal som si na tento rok ciele. Týkali sa aj môjho 20 ročného študujúceho syna. Jeden z nich bol vystúpenie z 2.piliera. Prečo? Je mnoho dôvodov , ale najdôležitejśí je , že nie sú výsledky. Výsledok je mizerný priemerný dôchodok 26 EUR/mes bez [...]

Ursula von der Leyenová

Nový problém pre von der Leyenovú. Súdny poradca spochybnil utajovanie vakcínových zmlúv proti covidu

11.06.2026 15:07

Po afére Pfizergate čelí komisia ďalšiemu problému.

Britský minister obrany John Healey

Britský minister obrany Healey podal demisiu pre spory o vojenské výdavky

11.06.2026 13:50, aktualizované: 14:54

Premiérovi Keirovi Starmerovi v rezignačnom liste vyčítal, že nedokázal zabezpečiť prostriedky potrebné na obranu krajiny.

SR Pečovská Nová Ves, Robert Fico

Fico pripustil zrušenie transakčnej dane, má však podmienku

11.06.2026 13:45

Ešte vlani premiér odmietal zrušenie tejto dane, ktorá patrí medzi hlavné opatrenia vlaňajšieho konsolidačného balíka vlády.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 541565x
Priemerná čítanosť článkov: 3026x

Autor blogu