Založ si blog

Komu vyhovuje potápanie Kollára a škandály?

Toto je jednoduchá analýza podľa teórie hier vlastnými slovami. Predstavme si rozhodovaciu maticu, ktorá vyzerá ako „veľká šachovnica“. Oproti sebe( z pohľadu matematiky skôr kolmo teda v osi „x“a“y“ stoja rôzne strany. Počet políčok na hrane šachovnice je úmerný počtu „relevantných“ strán, ktoré sa bijú o voliča. Označme políčka napr.A1,A2,…A7, B1,B2,…B7, 7 x 7=49. Na políčku A1 a B7 stoja strany „bojujúce“ o rovnakého voliča. Napr. Matovič versus Kollár. Hodnotovo relatívne blízki, trochu konzervatívni, populistickí, atď…..doplňte si. Obdobne je to na ostatných políčkach. Napr. SMER a HLAS. ĽSNS a Republika. Výhra jedného je vždy prehrou druhého. Keď si spojíte políčka šachovnice po čiarach do L od A1 do B7,A2 do B6 atď. Vznikne nám vždy 7 políčok s hodnotami. Každé políčko bude symbolizovať určité rozdelenie tzv. Antagonistickej hry. Napr. Matovič s Kollárom bojujú o 300.000 voličov. Tieto si rozdelia podľa „úspechu“ oproti protihráčovi. Povedzme, že 7 políčok bude rozdelených na výsledok 15%,30%,45%,60%,75%,90% a 100%. To bude symbolizovať výhru hráča A1(Matovič) oproti protihráčovi B7((Kollár). 15% bude znamenať, že Matovič získal 15% z 300.000 spoločných hlasov a Kollár 100-15%=85%. Výhra jedného je prehra druhého. Každé políčko je ohodnotené určitou pravdepodobnosťou(napr. Aktuálne percento v prieskumoch) Matice môžu byť ďaleko zložitejšie, zahŕňajúce viac kombinácii a faktorov. Podstata je však takáto. Do výpočtu vstupuje ešte počet potenciálnych voličov, ktorý je daný a pravdepodobnosť výsledku danej „hry“. A táto pravdepodobnosť je kľúčový faktor. Pretože ak rozkľúčujeme volebný výsledok podľa tejto logiky, zistíme , že to naozaj tak funguje.
Čiže chápeme, prečo sa umelo vnášajú konflikty? Prečo sa manipuluje s prieskumami ( pravdepodobnosťou)? Výhra jedného je vždy prehra druhého. Ovplyvniť výsledok volieb podľa tohto modelu môžu len preskupenia voličov medzi konkurenčnými stranami (škandály a odhalenia) a „zblbnutie“ ľudí prieskumami(tzv.psychika ovce=keď tak robia/volia všetci, idem za nimi).
Čiže tu je modus operandi modernej kampane. Preto nikto neponúka riešenia a serú na ľudí. Jednoducho sa im to neoplatí. Žiaden model však nefunguje vo vákuu. Je nekonečne veľa faktorov, ktoré to ovplyvnia. Keď ich zúžim na relevantné, nie je ich až toľko. Čo iné sa ešte môže stať? Z voliča Kollára, alebo Matoviča sa môže stať volič Smeru. Pretože volič je unavený neustálym osočovaním a hádkami a hľadá riešenie svojej životnej situácie. A kto ponúkne riešenie, ten diktuje hru!

Prečo to vláda robí takto do psej matere?

22.06.2024

Tak to tu máme, nová baterkáreň ja juhu Slovenska. Slovenská ekonomika je eśte pred spustenim Volva a novej baterkátne závislá od automobilového priemyslu. https://openiazoch.zoznam.sk/priemysel/automobilovy-priemysel-na-slovensku-zamestnava-260-tisic-ludi-hovori-sakova/ Nie tak ako Island od bankovníctva, ale veľmi podobne. A teraz k stimulom a dlhodobým efektom. Štátna pomoc je [...]

Ťažko zranení ochrankári po pokuse o atentát(fikcia)

16.05.2024

Pred voľbami v roku 1998 som stopoval z Ružomberka do Bystrice. Zastavil mi tmavomodrý Golf. Muž mal na prednom sedadle položenú pištoľ. Kľudne ju dal do priehradky pred prevodovú páku a vyzval ma sadnúť si. Ja som si neviem prečo sadol(zažil som už naozaj všeličo aj ako ma pohraničník so samopalom na srbských hraniciach ráno budil a legitimoval pri Subotici). Auto rezalo [...]

Prečo Fico odmietol harmonizáciu daní PO v EÚ?

19.04.2024

Možno preto, že všetci v EÚ maju vyššie dane. Najmá dane z dividend právnických osôb. Otázka je , prečo do psej matere sa tomu tak bráni? Veď máme najhoší vývoj financií v EÚ(údajne). A on sa bráni hodenej rukavici? Koho chce zdaňovať, keď nie firmy? Zamestnancov, jednoosobové s.r.o., živnostníkov? Lebo tak to vyzerá. DAŇ Z DIVIDEND NULA PERCENT PRE FIRMY , KDE [...]

nudisti, tajch, Banská Štiavnica

Pokuty za holé „bimbasy“? Nudisti v Banskej Štiavnici sú nahnevaní, na pláži chcú mať svoj priestor

20.07.2024 17:00

Textiláci verzus nudisti. Už roky sa na Veľkom Vodárenskom tajchu stretávajú ľudia, ktorí najradšej plávajú a slnia sa nahí. Niektorým, najmä rodinám s deťmi, to prekáža.

Olaf Scholz

Nemci si pripomínajú 80. výročie atentátu na Hitlera. Lídri vyzvali na na obranu demokracie

20.07.2024 16:56

Zdôraznil, že k nacistickej diktatúre existuje alternatíva v podobe "lepšieho Nemecka" postaveného na ústave, tzv. základnom zákone.

dvojitá veža, vysoké tatry, hzs

Vo Vysokých Tatrách zahynul muž z Poľska, tretí za posledný týždeň

20.07.2024 15:30

V najnovšom prípade dostala HZS v piatok popoludní hlásenie o páde Poliaka z Čierneho štítu, kam nevedie značený turistický chodník.

Podhájska, kúpalisko

Na kúpaliskách si treba dávať pozor na 'vreckárov', upozorňuje polícia

20.07.2024 14:57

Nepozornosť návštevníkov kúpalísk využívajú na páchanie trestnej činnosti i takzvaní vreckári.