Založ si blog

Posledný, zhasnite svetlo!

Tak, máme to za sebou. Prežil som vianočné posedenie so šéfstvom korporátu bez ujmy. Dôvodom bolo aj to, že sme sa vyhybali citlivým témam ako vojna a pod. A v podstate sme sa 2 roky nevideli.
Predsa len sme zabŕdli trochu do elektromobility a ekológie. Kolega z Maďarska má nové európske dieselové auto, ktoré vyhráva ako zvonkohra. Elektronika dáva rôzne hlášky. Pozitívom je , že funguje. Ďalší chce testovať európske elektroauto a vidí „nevyhnutnosť“ prejdenia na elektromobilitu. Ako oddaný antiputinovec verí stále tomu, že je to výhodné, elektrina je zelená, lacná, „vĕtrníky“ nás zachránia, akurát ich treba rýchlejšie budovať. Ako oddaný naočkovaný konzument propagandy nevidí problém v dimenzovaní siete, výkyvoch vo výrobe, blackoutoch, drahej energii atď. Na internete sú takmer všetko lži. Nič nepočul o zníženej efektívnosti v zime, obrate v podpore elektromobilov v Nórsku, uvažovanych zákazoch nabíjania v zime atď. Kolega bývajúci v pohraničí mu kontroval, že spomínané „větrníky“ dostali síce u našich susedov nové, väčšie vrtule vyrábajúce 3 x viac energie, ale všetky naraz fungovať nemôžu, pretože nie sú na to dimenzované káble v zemi. A taktiež spomenul, ako si jeho podriadený v Maďarsku dal prezieravo urobiť pri dome prípojku na nabíjanie elektromibilu. Ako posledný v dedine. Nie posledný v rade, ale posledný, komu to schválili kvôli dimenzovaniu siete.
A tento názorový článok uzavriem vyjadrením najvyššieho šéfa( Nemec) na informáciu, že už aj šéfovia veľkých nemeckych firiem majú plné zuby „green dealu“ a rôznych nezmyslov okolo toho( všetci budeme zelení, všetci budú mať elektroautá, zachránime svet a pod.)
Povedal, že komu sa nepáči, nemusí byť v EÚ a môže ísť cestou Anglicka.

Tu mi ostáva iba s nadsádzkou dodať: Poslední, zhasnite svetlo.

Je treba zdaniť zamestnancov nie firmy(tí sa nemôžu brániť)

15.11.2023

To povedal Taraba na Infovojne(parafrázujem) tesne po voľbách. A vláda v tom pokračuje. K tejto fiktívnej názorovej úvahe ma primälo programové vyhlásenie vlády. . . Ten, čo zarába menej ako upratovačka na západe je „nadmerne bohatý“ a za odmenu ho progresivne zdaníme. Ak nevyznávate hazard a okázalý životný štýl a idete príkladom deťom v tom, že namiesto drahého [...]

Pán Jaroslav opäť prejavil perly svojho ducha.

08.11.2023

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/687726-nad-cast-municie-je-pre-slovensko-zbytocna-mohli-sme-pomoct-ukrajincom-za-likvidaciu-zaplatime-miliony/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box Podľa tejto logiky je lepšie ako zlikvidovať muníciu slúžiacu na obranu, s ňou ešte niekoho zabiť, alebo zmrzačiť. Trebárs aj civilov( videli sme to x krát v [...]

Pán Fico, čo sú to tie národno-štátne záujmy Slovenska?

03.11.2023

Náš nový premiér a vlastne celá vláda chce obhajovať národno-štátne záujmy Slovenska. To je dobre. Vieme , ktoré to vlastne sú? Panuje v tom nejaký konsenzus naprieč politickým spektrom? Bola ohľadne toho nejaká všeľudová diskusia? A kto je vlastne ten všemohúci, kto rozhodne: TOTO SÚ NAŠE NÁRODNOŠTÁTNE ZÁUJMY! 1.Aké sú základné geopolitické východiská a smery [...]

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

SR Banská Bystrica Donovaly Počasie Sneh BBX

Horské priechody Donovaly a Šturec uzavreli pre nákladnú dopravu

30.11.2023 19:09

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné.

kamióny, kolóny, hranice, vyšný komárnik, barwinek

Kolóna na východnej hranici má asi 20 kilometrov, samosprávy sa obávajú odpadu od kamionistov

30.11.2023 18:33

Kolóny kamiónov na východnej hranici sa tvoria v dôsledku protestnej blokády poľsko-ukrajinských hraničných priechodov poľskými dopravcami.

Jana Černochová, robert kaliňák

Kaliňák poďakoval Česku za velenie v brigáde NATO na Lešti, vznikla v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu

30.11.2023 18:20

Šéf slovenskej obrany ocenil český príspevok k ochrane slovenského vzdušného priestoru.