Založ si blog

Posledný, zhasnite svetlo!

Tak, máme to za sebou. Prežil som vianočné posedenie so šéfstvom korporátu bez ujmy. Dôvodom bolo aj to, že sme sa vyhybali citlivým témam ako vojna a pod. A v podstate sme sa 2 roky nevideli.
Predsa len sme zabŕdli trochu do elektromobility a ekológie. Kolega z Maďarska má nové európske dieselové auto, ktoré vyhráva ako zvonkohra. Elektronika dáva rôzne hlášky. Pozitívom je , že funguje. Ďalší chce testovať európske elektroauto a vidí „nevyhnutnosť“ prejdenia na elektromobilitu. Ako oddaný antiputinovec verí stále tomu, že je to výhodné, elektrina je zelená, lacná, „vĕtrníky“ nás zachránia, akurát ich treba rýchlejšie budovať. Ako oddaný naočkovaný konzument propagandy nevidí problém v dimenzovaní siete, výkyvoch vo výrobe, blackoutoch, drahej energii atď. Na internete sú takmer všetko lži. Nič nepočul o zníženej efektívnosti v zime, obrate v podpore elektromobilov v Nórsku, uvažovanych zákazoch nabíjania v zime atď. Kolega bývajúci v pohraničí mu kontroval, že spomínané „větrníky“ dostali síce u našich susedov nové, väčšie vrtule vyrábajúce 3 x viac energie, ale všetky naraz fungovať nemôžu, pretože nie sú na to dimenzované káble v zemi. A taktiež spomenul, ako si jeho podriadený v Maďarsku dal prezieravo urobiť pri dome prípojku na nabíjanie elektromibilu. Ako posledný v dedine. Nie posledný v rade, ale posledný, komu to schválili kvôli dimenzovaniu siete.
A tento názorový článok uzavriem vyjadrením najvyššieho šéfa( Nemec) na informáciu, že už aj šéfovia veľkých nemeckych firiem majú plné zuby „green dealu“ a rôznych nezmyslov okolo toho( všetci budeme zelení, všetci budú mať elektroautá, zachránime svet a pod.)
Povedal, že komu sa nepáči, nemusí byť v EÚ a môže ísť cestou Anglicka.

Tu mi ostáva iba s nadsádzkou dodať: Poslední, zhasnite svetlo.

Prečo to vláda robí takto do psej matere?

22.06.2024

Tak to tu máme, nová baterkáreň ja juhu Slovenska. Slovenská ekonomika je eśte pred spustenim Volva a novej baterkátne závislá od automobilového priemyslu. https://openiazoch.zoznam.sk/priemysel/automobilovy-priemysel-na-slovensku-zamestnava-260-tisic-ludi-hovori-sakova/ Nie tak ako Island od bankovníctva, ale veľmi podobne. A teraz k stimulom a dlhodobým efektom. Štátna pomoc je [...]

Ťažko zranení ochrankári po pokuse o atentát(fikcia)

16.05.2024

Pred voľbami v roku 1998 som stopoval z Ružomberka do Bystrice. Zastavil mi tmavomodrý Golf. Muž mal na prednom sedadle položenú pištoľ. Kľudne ju dal do priehradky pred prevodovú páku a vyzval ma sadnúť si. Ja som si neviem prečo sadol(zažil som už naozaj všeličo aj ako ma pohraničník so samopalom na srbských hraniciach ráno budil a legitimoval pri Subotici). Auto rezalo [...]

Prečo Fico odmietol harmonizáciu daní PO v EÚ?

19.04.2024

Možno preto, že všetci v EÚ maju vyššie dane. Najmá dane z dividend právnických osôb. Otázka je , prečo do psej matere sa tomu tak bráni? Veď máme najhoší vývoj financií v EÚ(údajne). A on sa bráni hodenej rukavici? Koho chce zdaňovať, keď nie firmy? Zamestnancov, jednoosobové s.r.o., živnostníkov? Lebo tak to vyzerá. DAŇ Z DIVIDEND NULA PERCENT PRE FIRMY , KDE [...]

UNB / Kramáre / Nemocnica / Urgentný príjem /

Pacient napadol v nemocnici na Kramároch iného pacienta a dvoch zdravotníkov

23.06.2024 11:33, aktualizované: 12:39

Hovorkyňa UNB Eva Kliská ozrejmila, že rodina útočníka sa telefonicky vyhráža fyzickou likvidáciou personálu v nemocnici na Kramároch.

Fico

Prieskum SANEP: Najdôveryhodnejším predsedom strany je Fico, Šimečka má odstup

23.06.2024 11:30

Dôveryhodnosť predsedov politických strán odráža popularitu ich strán.

parlament, NR SR

Prieskum SANEP: Sedem strán v parlamente, Smer na čele. Matovič bez kresiel

23.06.2024 11:15

Prieskum preferencií z polovice júna od SANEP-u favorizuje Smer, ktorý si udržuje mierny niekoľkopercentný odstup pred Progresívnym Slovenskom.