Založ si blog

Cudzinec vo vlastnom štáte

Toto je časť z rozhovoru s jedným otcom , ktorý som si nedávno nechtiac vypočul. Nechcem ho hodnotiť, urobte si každý svoj názor.
Otec: „Prečo sa v poslednom čase sa cítim ako cudzinec? A nielen ja. Mám 2 deti. Žijem na dedine pri krajskom meste. Je to konzervatívna dedina s vysokou pôrodnosťou a nízkou kriminalitou. U nás väčšina ľudí chodí stále v nedeľu do kostola. Nie som praktizujúci veriaci. Verím vo „vyššiu moc“, či to nazveme bohom, alebo inak. Som heterosexuál a nehanbím sa za to. Žijem v usporiadanom rodinnom vzťahu s mojou manželkou a tiež sa za to nehanbím. Rešpektujem každého právo na všetko, čo nie je zákonom ani ústavou zakázané.
V poslednom čase ma však zarazili trendy v spoločnosti. Poviem príklad. Dcéra má 12 rokov a prechádza zložitým obdobím dospievania. Rovnako ako jej spolužiačky. Priznala sa mi, že sa cíti nenormálna. Prečo? Pretože jej 12 ročné spolužiačky sú lesby, bisexuálky a jedna je pansexuálka. Priznám sa, neviem, čo to znamená. Áno, hovoríme o 12 ročných deťoch! Skadiaľ to všetko majú? Je ich v triede do 10 dievčat. Väčšina má sväté prijímanie. Minimálne 2 chodia k psychológovi, resp. psychiatrovi. Bežné ochorenie mladých je dnes tetania. 12 ročné dievčatá sa už opili a jedna ostala ležať pred bránou domu vonku. Kamarátky odišli a nechali ju tam Kým ju niekto nenašiel. V synovej triede nastala podobná situácia v zime s dohrou na záchranke a polícii. Alkohol. Moje deti sa toho našťastie nezúčastňujú. Aj za cenu „odvrhnutia“ v kolektíve,
My sme tiež za socializmu „vyvádzali“. Schovali sme si do hydrantu vaječný likér a chodili ho potajme piť. Alebo sme potajomky šlukovali cigarety a maskovali to pred rodičmi žuvačkou Pedro.
Aké sú hodnoty, ktoré nám liberálna spoločnosť dnes ponúka? Valia sa doslova zo všetkých strán. Stači si pozrieť rôzne reality show. Rodičia sú proti tejto presile bezmocní. Napriek tomu mám nádej, že treba deti vychovávať príkladom. Viac ako zákazy, príkazy a nariadenia si všímajú osobnú integritu rodičov-Matovičovsky zjednodušene, či vodu kážem a víno pijem. Je však liberálna demokracia to pravé orechové? Ako sa píše v KSB, chyba riadenia môže byť pre niekoho cieľ. A pokiaľ je niekoho cieľom rozvrátiť tradičné rodiny a znížiť pôrodnosť, pravdepodobne ho plní na jednotku. Mladí dnes nechcú mať deti. Keď , tak jedno. Rovnako, ako v Nemecku, aj u nás je vysoká pôrodnosť iba u určitých skupín obyvateľstva. Čo znamená z dlhodobého hľadiska vymretie národa.
Je trestné , keď poviem, že budem rád , keď moje deti sa raz vydajú/oženia a budú mať raz svoje vlastné deti? Samozrejme, že rešpektujem ak sa rozhodnú podľa seba. Je toto želanie snáď trestný čin? Je toto šírenie nenávisti? Kde to preboha žijeme? V akej distopii? Zobuďme sa, kým nebude neskoro.
Som cudzinec vo vlastnom štáte?“

Koniec ( nechtiac vypočutého )rozhovoru. Nemusíme s tým súhlasiť, ale každý názor si zaslúži vypočutie. Spoločnosť jediného správneho názoru sme tu už mali. A nazývali sme ju diktatúra.

Stane sa Slovensko novým Tureckom?

02.11.2022

Turecko sa počas konfliktu v Sýrii stalo centrom sýrskych utečencov. Boli ich v Turecku údajne 2 milióny. Turecko týchto utečencov roky „údajne“ využívalo na vydieranie EÚ. Keď sa objavili správy o utečencoch na českej hranici so Slovenskom, nezdalo sa mi vysvetlenie, že sú to iba utečenci z Maďarska, ktoré má deravú južnú hranicu. Prečo? Pretože sami vidíme, aké [...]

Prichádza pravá realita!

26.10.2022

V prvom rade zopakujem môj predošlý názor za ktorým si stojím- politické strany sú rakovina demokracie. Áno, lebo aj RF( a zďaleka nielen on) ukazoval svojim poslancom v pléne ako majú hlasovať. Palec hore je áno( ako pre debilov). Robia to strany už desaťročia od revolúcie naprieč spektrom a toto je doména tzv. Predsedov poslaneckých klubov. Po dohode v zákulisí. [...]

V Česku prijali „systémové“ riešenie cien energií, inšpiruje aj MH

19.09.2022

„Najnovší model, ktorý by mohol byť podobný českému zastropovaniu cien elektriny a plynu, načrtol nový minister hospodárstva(MH) Karel Hirman. „V Česku prijali systémové riešenie, ktorému sa budeme takmer určite blížiť aj u nás,“ povedal Hirman pri jeho nastupovaní do novej funkcie.“ [...]

Zuzana Čaputová

Na pozvanie Čaputovej navštívi Slovensko v marci holandský kráľ s kráľovnou

28.11.2022 11:29

Túto návštevu vníma prezidentka ako ďalšie potvrdenie výborných vzťahov medzi krajinami.

europol polícia drogy kartel

Europol zadržal 49 členov kartelu. Ovládal tretinu trhu s kokaínom v Európe

28.11.2022 11:00

Polícia pri veľkom koordinovanom záťahu zatýkala v Európe a Spojených arabských emirátoch.

zbrane pušky zbraň

Výskum odhalil, prečo je v USA toľko prípadov masovej streľby

28.11.2022 10:33

Američania tvoria asi 4,4 percenta svetovej populácie, ale vlastnia 42 percent zbraní na svete.

Kuciak vražda vyšetrovanie Gašpar

Gašpar je na polícii v Nitre. Prišiel si prečítať spis v kauze Súmrak, vyšetrovanie ukončili

28.11.2022 10:10

Obvinení v kauze majú v nitrianskej centrále NAKA študovať trestný spis, vyšetrovanie sa totiž skončilo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 98
Celková čítanosť: 260284x
Priemerná čítanosť článkov: 2656x

Autor blogu