Založ si blog

Cudzinec vo vlastnom štáte

Toto je časť z rozhovoru s jedným otcom , ktorý som si nedávno nechtiac vypočul. Nechcem ho hodnotiť, urobte si každý svoj názor.
Otec: „Prečo sa v poslednom čase sa cítim ako cudzinec? A nielen ja. Mám 2 deti. Žijem na dedine pri krajskom meste. Je to konzervatívna dedina s vysokou pôrodnosťou a nízkou kriminalitou. U nás väčšina ľudí chodí stále v nedeľu do kostola. Nie som praktizujúci veriaci. Verím vo „vyššiu moc“, či to nazveme bohom, alebo inak. Som heterosexuál a nehanbím sa za to. Žijem v usporiadanom rodinnom vzťahu s mojou manželkou a tiež sa za to nehanbím. Rešpektujem každého právo na všetko, čo nie je zákonom ani ústavou zakázané.
V poslednom čase ma však zarazili trendy v spoločnosti. Poviem príklad. Dcéra má 12 rokov a prechádza zložitým obdobím dospievania. Rovnako ako jej spolužiačky. Priznala sa mi, že sa cíti nenormálna. Prečo? Pretože jej 12 ročné spolužiačky sú lesby, bisexuálky a jedna je pansexuálka. Priznám sa, neviem, čo to znamená. Áno, hovoríme o 12 ročných deťoch! Skadiaľ to všetko majú? Je ich v triede do 10 dievčat. Väčšina má sväté prijímanie. Minimálne 2 chodia k psychológovi, resp. psychiatrovi. Bežné ochorenie mladých je dnes tetania. 12 ročné dievčatá sa už opili a jedna ostala ležať pred bránou domu vonku. Kamarátky odišli a nechali ju tam Kým ju niekto nenašiel. V synovej triede nastala podobná situácia v zime s dohrou na záchranke a polícii. Alkohol. Moje deti sa toho našťastie nezúčastňujú. Aj za cenu „odvrhnutia“ v kolektíve,
My sme tiež za socializmu „vyvádzali“. Schovali sme si do hydrantu vaječný likér a chodili ho potajme piť. Alebo sme potajomky šlukovali cigarety a maskovali to pred rodičmi žuvačkou Pedro.
Aké sú hodnoty, ktoré nám liberálna spoločnosť dnes ponúka? Valia sa doslova zo všetkých strán. Stači si pozrieť rôzne reality show. Rodičia sú proti tejto presile bezmocní. Napriek tomu mám nádej, že treba deti vychovávať príkladom. Viac ako zákazy, príkazy a nariadenia si všímajú osobnú integritu rodičov-Matovičovsky zjednodušene, či vodu kážem a víno pijem. Je však liberálna demokracia to pravé orechové? Ako sa píše v KSB, chyba riadenia môže byť pre niekoho cieľ. A pokiaľ je niekoho cieľom rozvrátiť tradičné rodiny a znížiť pôrodnosť, pravdepodobne ho plní na jednotku. Mladí dnes nechcú mať deti. Keď , tak jedno. Rovnako, ako v Nemecku, aj u nás je vysoká pôrodnosť iba u určitých skupín obyvateľstva. Čo znamená z dlhodobého hľadiska vymretie národa.
Je trestné , keď poviem, že budem rád , keď moje deti sa raz vydajú/oženia a budú mať raz svoje vlastné deti? Samozrejme, že rešpektujem ak sa rozhodnú podľa seba. Je toto želanie snáď trestný čin? Je toto šírenie nenávisti? Kde to preboha žijeme? V akej distopii? Zobuďme sa, kým nebude neskoro.
Som cudzinec vo vlastnom štáte?“

Koniec ( nechtiac vypočutého )rozhovoru. Nemusíme s tým súhlasiť, ale každý názor si zaslúži vypočutie. Spoločnosť jediného správneho názoru sme tu už mali. A nazývali sme ju diktatúra.

Budú chcieť umlčať Fica, aby nevyjednal lepšie podmienky DCA zmluvy?

24.05.2023

Zaujala ma tlačová konferencia. Teda v tom, že Fico sa znova odkryl. Taký „socializmus s ľudskou tvárou.“ Čiže nie je problém zmluva ako taká, ale , že je zle vyjednaná. Nie je problém EÚ, ale len niektoré veci a je to vlastne dobrý projekt, rovnako ako NATO a treba v tom smerovaní jednoznačne pokračovať. Ľavica po nástupe vždy zlepší postavenie „väzňov“. Dá im [...]

Európska komisia sa nedá odvolať ani „vymeniť“.

18.04.2023

Podstata liečenia akejkoľvek psychickej choroby vrátane kognitívnej disonancie je priznanie si daného stavu. To je bod nula od ktorého začína každé liečenie. Preto mám názor, že tí, čo si myslia, že nebodaj zreformujú EÚ trpia minimálne kognitívnou disonanciou(KD). My si nevládneme sami. Vládne nám EU( viď ústava SR a zakotvenie „vedúcej úlohy KSČ, pardón EÚ). Kto [...]

Dva byty za cenu jedného, alebo niečo o najvýhodnejšom investovaní.

13.04.2023

Moji známi sa asi zbláznili. Jeden po druhom kupujú nehnuteľnosti na vrchole cien. Jeden kúpil neskolaudovaný jednoizbáč v Bratislave za 180 tisíc, druhý kúpil a prenajíma byt so stratou( pri financovaní hypotékou) v inom krajskom meste. Vyhliadky má nasledovné: Splácať cca do sedemdesiatky, pričom ho čaká v blízkej dobe koniec fixácie. Ak zvýši nájom, možno bude na [...]

dieťa v aute, autosedačka

Dieťa zomrelo v aute na prehriatie, jeho rodičia boli v kostole

01.06.2023 09:35

V meste Palm Bay v americkom štáte Florida vyšetrujú smrť 11-mesačného dieťaťa.

hells angels 1

Do Šamorína sa sťahujú motorkári z Hells Angels, varuje pred nimi aj americká ambasáda

01.06.2023 08:50

Na Slovensku sa uskutočňuje Hell’s Angels Motorcycle Club (HAMC) World Run. Policajti budú v pohotovosti, pred motorkármi varuje aj ambasáda USA na Slovensku.

Jens Stoltenberg

Stoltenberg: Členské štáty súhlasia s tým, že Ukrajina sa stane členom NATO

01.06.2023 08:44

Aliančné krajiny tiež Ukrajinu podporujú v jej obrane proti ruskej ozbrojenej agresii.

belgorod

Rusko evakuuje pre alarmujúcu situáciu stovky detí z pohraničných obcí

01.06.2023 08:31

Kremeľ označil situáciu v oblasti hraničiacej s Ukrajinou za "alarmujúcu".