Založ si blog

Ako hlúpa opica (ne)vytiahla z búdky pomaranč

Na začiatku je logická úloha pre opice( ako nás familiárne volá Jarko, ktorý sa čoskoro chystá opustiť politiku).
Dáme opici pomaranč do búdky s malým otvorom tak , aby cezeň prepchala ruku , ale neprepchala ruku s pomarančom. Čo sa stane? Skúste si to doma(smiech). To bola irónia na Jarkove prirovnania. Opica vraj nepustí pomaranč a bude chodiť s búdkou na ruke, kým niečo nepovolí( pomaranč, búdka, alebo ruka).
Čo chýba opici? Analytické( alebo konceptuálne) myslenie. Niekto predsa dal pomaranč do búdky. Ako ho tam dal? Keď išiel dnu, rovnako pôjde aj von…
Občas mi naše myslenie pripomína túto opicu. Pomôžeme s energiami tým, že ich budeme dotovať. A z čoho? No predsa z peňazí. A z akých? Z daní. Ako z daní, keď ľudia a firmy budú kvôli vysokým nákladom zarábať menej? Tak si ich vytlačíme. A kto? ECB. Ako dlh? Áno. A kto ho splatí? Nevieme. Rolujeme roky dlhy dopredu a platíme iba úroky. A čo to spraví s cenami? Pôjdu ďalej hore. A prečo? Lebo príčinou vysokých cien je aj veľa vytlačených peňazí.
Takže aký je plán? TOTO JE PLÁN(Kričí Gloria v rozprávke Madagaskar, keď všetci utekajú pred Fosami. Lev Alex ešte netuší, že stačí silno zarevať a Fosy zmiznú)
P.S. V reálnom živote platí zákon ponuky a dopytu. Cenu znížim zvýšením ponuky. Viac surovín a energie= nižšia cena, lebo konkurencia. Menej surovín a energie= vyššia cena. Ak do tejto rovnice pridám viac peňazí , stále mi vyjde vyššia cena, ale objaví sa tam aj ZRÝCHLENIE INFLÁCIE VŠETKÉHO. Lebo energia je v každom tovare okolo nás.

Takže , kto dal do búdky pomaranč? A kto a prečo prikázal nakupovať elektrinu a plyn na burze? Že by EÚ?

Jediné riešenie je otvoriť búdku a pomaranč vybrať. Tak ako išiel dnu, pôjde aj von.

Pozn. Toto je fikcia. Opica ďalej lomcuje s pomarančom v ruke a s búdkou na ruke až kým sa neunaví. Pre únavu nezbadá tigra pre ktorého je opica na zemi s búdkou na ruke ľahká korisť. Hlúpa opica.

Budú chcieť umlčať Fica, aby nevyjednal lepšie podmienky DCA zmluvy?

24.05.2023

Zaujala ma tlačová konferencia. Teda v tom, že Fico sa znova odkryl. Taký „socializmus s ľudskou tvárou.“ Čiže nie je problém zmluva ako taká, ale , že je zle vyjednaná. Nie je problém EÚ, ale len niektoré veci a je to vlastne dobrý projekt, rovnako ako NATO a treba v tom smerovaní jednoznačne pokračovať. Ľavica po nástupe vždy zlepší postavenie „väzňov“. Dá im [...]

Európska komisia sa nedá odvolať ani „vymeniť“.

18.04.2023

Podstata liečenia akejkoľvek psychickej choroby vrátane kognitívnej disonancie je priznanie si daného stavu. To je bod nula od ktorého začína každé liečenie. Preto mám názor, že tí, čo si myslia, že nebodaj zreformujú EÚ trpia minimálne kognitívnou disonanciou(KD). My si nevládneme sami. Vládne nám EU( viď ústava SR a zakotvenie „vedúcej úlohy KSČ, pardón EÚ). Kto [...]

Dva byty za cenu jedného, alebo niečo o najvýhodnejšom investovaní.

13.04.2023

Moji známi sa asi zbláznili. Jeden po druhom kupujú nehnuteľnosti na vrchole cien. Jeden kúpil neskolaudovaný jednoizbáč v Bratislave za 180 tisíc, druhý kúpil a prenajíma byt so stratou( pri financovaní hypotékou) v inom krajskom meste. Vyhliadky má nasledovné: Splácať cca do sedemdesiatky, pričom ho čaká v blízkej dobe koniec fixácie. Ak zvýši nájom, možno bude na [...]

dieťa v aute, autosedačka

Dieťa zomrelo v aute na prehriatie, jeho rodičia boli v kostole

01.06.2023 09:35

V meste Palm Bay v americkom štáte Florida vyšetrujú smrť 11-mesačného dieťaťa.

hells angels 1

Do Šamorína sa sťahujú motorkári z Hells Angels, varuje pred nimi aj americká ambasáda

01.06.2023 08:50

Na Slovensku sa uskutočňuje Hell’s Angels Motorcycle Club (HAMC) World Run. Policajti budú v pohotovosti, pred motorkármi varuje aj ambasáda USA na Slovensku.

Jens Stoltenberg

Stoltenberg: Členské štáty súhlasia s tým, že Ukrajina sa stane členom NATO

01.06.2023 08:44

Aliančné krajiny tiež Ukrajinu podporujú v jej obrane proti ruskej ozbrojenej agresii.

belgorod

Rusko evakuuje pre alarmujúcu situáciu stovky detí z pohraničných obcí

01.06.2023 08:31

Kremeľ označil situáciu v oblasti hraničiacej s Ukrajinou za "alarmujúcu".