Založ si blog

Dnes ma R. Fico nesmierne sklamal.

Dnes vám porozprávam o tom ako všetkým politikom nesmierne vyhovuje, keď svoju moc ako tupé ovce nevykonávame priamo, ako to dovoľuje ústava , ale iba prostredníctvom volených zástupcov a politických strán. Toto je naše jediné právo, ktoré krvopotne bránia politici preto, aby ubránili realizácii väčšieho práva a to je priama demokracia aj prostredníctvom referenda.
Ale po poriadku. Referenda sa vlády boja ako čert svätenej vody. Ako dôkaz poslúži aj „zmarené referendum“ o vstupe do NATO. Podobne ako o preukazovaní pôvodu majetku, všetci politici kecajú aj o „sfunkčnení“ referenda. Rozumejte tým zníženie kvóra. Veď referendum na Slovensku dostalo do DNA prívlastky ako „zbytočné“, „zmarené“, „vyhodené peniaze“.
Veľkú príležitosť zmeniť to dostal R.Fico. Ako som sa dnes dozvedel priamo z jeho úst, nevyužil to a ešte aj „oklamal“ voličov. Teda minimálne mňa.
Vysvetlím ako to z môjho laického pohľadu chápem ja. Právnici SMERu zistili, že žijeme v akomsi referendovom právnom vákuu. Napriek tomu, že prebehne petícia za referendum a platné referendum, toto referendum nie je vlastne právne záväzné pre vládu. Preto chceli dať do referenda druhú otázku o právnej záväznosti referenda. Tomu som rozumel. Čomu však nerozumiem a vyslovene ma rozčúlilo bolo to, že SA TO BUDE TÝKAŤ IBA PREDČASNÝCH VOLIEB A NIE VÝSLEDKU AKÉHOKOĽVEK REFERENDA!
Tak to tu máte ovce. Zachcelo sa vám priamej demokracie? Nebodaj zorganizovať petíciu za referendum za vystúpenie z EÚ, NATO( teoretocky by potom stačilo 350.000 podpisov)? Tudlé( vztýčený prostredník)!
„Volič je hovno“(JH)
P.S. Riešenie na sfunkčnenie referenda máme. Aj keď je zložitejšie. R.Fico opäť podľa mňa nepochopil svoju dejinnú úlohu krízového manažéra. Nie je to o vybudovaní ďalšieho kráľovstva SMERu. Je to o vybudovaní kráľovstva ľudu.
A ďalšie referendum bude!

Disclaimer: Tento článok je fikcia a neobsahuje tvrdenia, iba názory autora získané na základe zmyslového vnímania udalostí, tak ako to v danom čase autor cítil. Nie je jeho účelom spôsobiť komukoľvek akúkoľvek ujmu. Na druhej strane, politici musia zniesť oveľa tvrdšiu spätnú väzbu od voličov ako bežní ľudia.

V Česku prijali „systémové“ riešenie cien energií, inšpiruje aj MH

19.09.2022

„Najnovší model, ktorý by mohol byť podobný českému zastropovaniu cien elektriny a plynu, načrtol nový minister hospodárstva(MH) Karel Hirman. „V Česku prijali systémové riešenie, ktorému sa budeme takmer určite blížiť aj u nás,“ povedal Hirman pri jeho nastupovaní do novej funkcie.“ [...]

Ako ušetriť 10. 000? Časť 1 zariadenie bývania a spotrebiče.

12.09.2022

Možno by to niekoho zaujímalo. Bývame v dome( rekonštrukcia) od roku 2005. Začínajú nám „odchádzať“ spotrebiče. Vstavanú chladničku som dal opraviť asi za 80 eur- 2 opravy chladivo a termostat. Je kvalitnejšia značka, aj keď nie zo Švédska. Keďže ide už o chladničku 21.storočia, kde sa spotreba energie výrazne neznižuje( môj názor), resp. sa znižuje na úkor [...]

Sú výrobcovia elektriny aj obchodníci s derivátmi? Ak áno, tešme sa. .

07.09.2022

Zaujal ma tento článok preložený na zelenom „konzervatívnom denníku“, ktorý v „našej slobodnej krajine“ nemôžem udávať ako zdroj. https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-09-06/europe-s-lehman-warning-on-energy-prompts-flurry-of-cash-help Takže pomôžem si radšej agentúrou sídliacou v tajomnom „City of dragons“. Ak chcete vidieť ozajstného draka, posaďte sa v [...]

migranti auto dodávka polícia

Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migráciu nie je hermeticky zavretá únia

28.09.2022 21:35

Migrácia bude ďalej narastať a snaha o hermetické uzavretie únie nie je najlepším a vonkoncom nie uskutočniteľným riešením, upozorňuje riaditeľ migračného úradu Ján Orlovský.

Hurikán Ian

Hurikán Ian udrel na Floridu, milióny ľudí opustili svoje domovy

28.09.2022 21:17, aktualizované: 22:24

Milióny ľudí museli opustiť svoje domovy. Vietor zdvíha hladinu mora a spôsobuje záplavy. Meteorológovia aj lovci búrok hovoria o neobyčajnej sile hurikánu.

Francúzsko / vrtuľník / Mali / vojak / vojaci /

Pri nehode dvoch ugandských armádnych vrtuľníkov v Kongu a Ugande zomrelo 22 ľudí

28.09.2022 20:55

Okolnosti nešťastia ugandská armáda neuviedla.

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.