Založ si blog

Dnes ma R. Fico nesmierne sklamal.

Dnes vám porozprávam o tom ako všetkým politikom nesmierne vyhovuje, keď svoju moc ako tupé ovce nevykonávame priamo, ako to dovoľuje ústava , ale iba prostredníctvom volených zástupcov a politických strán. Toto je naše jediné právo, ktoré krvopotne bránia politici preto, aby ubránili realizácii väčšieho práva a to je priama demokracia aj prostredníctvom referenda.
Ale po poriadku. Referenda sa vlády boja ako čert svätenej vody. Ako dôkaz poslúži aj „zmarené referendum“ o vstupe do NATO. Podobne ako o preukazovaní pôvodu majetku, všetci politici kecajú aj o „sfunkčnení“ referenda. Rozumejte tým zníženie kvóra. Veď referendum na Slovensku dostalo do DNA prívlastky ako „zbytočné“, „zmarené“, „vyhodené peniaze“.
Veľkú príležitosť zmeniť to dostal R.Fico. Ako som sa dnes dozvedel priamo z jeho úst, nevyužil to a ešte aj „oklamal“ voličov. Teda minimálne mňa.
Vysvetlím ako to z môjho laického pohľadu chápem ja. Právnici SMERu zistili, že žijeme v akomsi referendovom právnom vákuu. Napriek tomu, že prebehne petícia za referendum a platné referendum, toto referendum nie je vlastne právne záväzné pre vládu. Preto chceli dať do referenda druhú otázku o právnej záväznosti referenda. Tomu som rozumel. Čomu však nerozumiem a vyslovene ma rozčúlilo bolo to, že SA TO BUDE TÝKAŤ IBA PREDČASNÝCH VOLIEB A NIE VÝSLEDKU AKÉHOKOĽVEK REFERENDA!
Tak to tu máte ovce. Zachcelo sa vám priamej demokracie? Nebodaj zorganizovať petíciu za referendum za vystúpenie z EÚ, NATO( teoretocky by potom stačilo 350.000 podpisov)? Tudlé( vztýčený prostredník)!
„Volič je hovno“(JH)
P.S. Riešenie na sfunkčnenie referenda máme. Aj keď je zložitejšie. R.Fico opäť podľa mňa nepochopil svoju dejinnú úlohu krízového manažéra. Nie je to o vybudovaní ďalšieho kráľovstva SMERu. Je to o vybudovaní kráľovstva ľudu.
A ďalšie referendum bude!

Disclaimer: Tento článok je fikcia a neobsahuje tvrdenia, iba názory autora získané na základe zmyslového vnímania udalostí, tak ako to v danom čase autor cítil. Nie je jeho účelom spôsobiť komukoľvek akúkoľvek ujmu. Na druhej strane, politici musia zniesť oveľa tvrdšiu spätnú väzbu od voličov ako bežní ľudia.

Na koho pokyn sa obce topia v hovnách a najnovšie aj v smrade?

03.02.2023

Žijem v obci pri Nitre. Som rodený Nitran, ale my hovoríme Nitránčan. Nechcem veriť konšpiráciam, ale nepomôžem si, lebo niekedy je to také očividné, že musím. Rôzni „influenceri“, niektorí sa medzitým stali už starostami tvrdia a tvrdili, že svetovláda na čele s WEF nás chcú vyhnať z obcí a spraviť z nás otrokov v presne vyznačených zónach v mestách. [...]

Kedy budú byty lacnejšie?

02.02.2023

Pred časom som čítal zaujímavé analýzy firmy Bencont. Týkajú sa bratislavského trhu novostavieb. Iné presné dáta z trhu som nenašiel. Najskôr dám z tejto analýzy 3 čísla, ktoré odhadujem, keďže grafy sú v .pdf. V roku 2017 bol predaj novostavieb v BA okolo 5000 bytov, v roku 2021 okolo 2600 a minulý rok okolo 1500. Ten pokles vidí aj debil. Z pohľadu kvartálov, [...]

Čakajú Nitru kvôli Bruselu v blízkej dobe záplavy?

01.02.2023

Nadpis je trochu provokatívny, priznávam. Ale keby to bolo kvôli Ficovi, alebo Putinovi, bolo by to v poriadku, že? Som nadšenec prírody. Nie ochranár. V posledných rokoch sa nám to „hemží“ živočíchmi, ktoré za socializmu takmer vymizli. Začalo to okolo roku 2000 kormoránmi na Hrone. Potom som si všimol modlivky. V lete je vidno množstvo rojacich sa roháčov. Medvede a [...]

mikulec

Mikulcovi prekážajú nižšie tresty za ekonomickú kriminalitu

08.02.2023 14:44

Minister víta návrh zmeny legislatívy k trestom za jazdu pod vplyvom alkoholu.

Karl Nehammer

Rakúsko hrozí, že zablokuje deklaráciu summitu EÚ

08.02.2023 14:22

Rakúsky kancelár je pripravený zablokovať spoločné vyhlásenie lídrov EÚ ak sa nedosiahne konkrétna dohoda o riešení nelegálnej migrácie.

vagnerovci

Rusi si budú musieť vážiť vrahov, ak bojujú proti Ukrajine

08.02.2023 13:31

Ruským médiám zakážu písať o minulosti vrahov, sexuálnych násilníkov, či zlodejov, ktorí si vykúpili slobodu bojmi na Ukrajine.

Žilinka

Žilinka: Za svoje slová o únose Vietnamca sa neospravedlním

08.02.2023 13:13

Poslanci žiadajú generálneho prokurátora o vysvetlenie, vyčítajú mu pomalé vyšetrovanie.