Založ si blog

Komu by prospelo násilie?

Som bývalý elitný vojak. Nie profesionálny, ale „záklaďák“. Na vojne sme v rámci sebaobrany donekonečna opakovali pády, správne dýchanie pri prijímaní úderov, obranu a až ako posledné techniku boja zblízka. Mal som veliteľov , ktorých som si ctil. Boli profesionáli a mali veľakrát výsledky zo súťaží v bojových umeniach. Napriek tomu nás učili najmä ako sa vyhnúť konfliktu. Boj zblízka aj v civile je posledná možnosť keď zlyhá pacifizmus a nie je možný útek(útek nie je myslený od kamaráta, čo potrebuje pomoc). Cieľom špeciálneho prieskumu je napr. vypátrať objekt, získať o ňom informácie, súradnice. Jeho zničenie je spravidla práca iných údernejších jednotiek.
Po minulotýždňových nákupných „ akciách“ som sa zamyslel nad zmyslom a cieľom všetkého odporu. Cieľ nakúpiť bez rúšok sa mi zdal príliš priehľadný.
Harabin je zrejme jediný z politikov, čo študuje KSB, dokázal to aj v piatok na Infovojne(hovoril o typoch psychiky).
V rámci KSB je známe , že je treba si sformulovať vektor cieľov podľa ich postupnosti a dôležitosti. Pretože kto nevie a nerozumie je riadený tým, kto vie a rozumie lepšie, Keď nemám cieľ som súčasťou vektoru cieľov niekoho iného.
Poviem hypotetický príklad. Náš hlavný cieľ je zmena politického systému. Podciele podľa priorít sú: všeľudová diskusia, zmena vlády a dočasná vláda, referendum(cieľ najnižšej priority). Od neho začnem s realizáciou.
Otázka je- pomohla by akcia „nákup bez rúšok“ realizácii referenda? A ostatným cieľom z nášho (hypotetického) vektora cieľov?
Naopak, ciele akejkoľvek fašistickej chunty z histórie od najvyššej priority sú napr. Zdrhnúť a mať vystarané – zabezpečiť si imunitu a zničiť dôkazy- vládnuť dostatočne dlho a akýmikoľvek spôsobmi ničiť iné názory-neustále vyvolávať konflikty( ciel najnižšej priority)v duchu hesla „rozdeľuj a panuj“.

Otázka, kto sa viac priblížil a kto vzdialil svojmu cieľu v horeuvedenom hypotetickom príklade???

K cieľu nás privedie kvalitné riadenie. Kvalitné riadenie je reprezentované čo najmenšou odchýlkou riadenia od vektora cieľov. Z pohľadu tohto hypotetického riadenia by to bol opäť geniálny ťah chunty a ich sluhov. Otázka je kto všetko sú sluhovia.

P.S.: Tento príbeh je vymyslený. Slúži iba na účely vysvetlenia odlišnosti pohľadu na realitu a riadenie 2 antagonistickými skupinami. Aj tak platí, že v živote treba mať cieľ. Aby sme sa nestali súčasťou plánu iných.
P.S.2: Treba si uvedomiť, kto dnes hovorí o referende a niečo pre to aktívne robí.

Stane sa Slovensko novým Tureckom?

02.11.2022

Turecko sa počas konfliktu v Sýrii stalo centrom sýrskych utečencov. Boli ich v Turecku údajne 2 milióny. Turecko týchto utečencov roky „údajne“ využívalo na vydieranie EÚ. Keď sa objavili správy o utečencoch na českej hranici so Slovenskom, nezdalo sa mi vysvetlenie, že sú to iba utečenci z Maďarska, ktoré má deravú južnú hranicu. Prečo? Pretože sami vidíme, aké [...]

Prichádza pravá realita!

26.10.2022

V prvom rade zopakujem môj predošlý názor za ktorým si stojím- politické strany sú rakovina demokracie. Áno, lebo aj RF( a zďaleka nielen on) ukazoval svojim poslancom v pléne ako majú hlasovať. Palec hore je áno( ako pre debilov). Robia to strany už desaťročia od revolúcie naprieč spektrom a toto je doména tzv. Predsedov poslaneckých klubov. Po dohode v zákulisí. [...]

Cudzinec vo vlastnom štáte

19.10.2022

Toto je časť z rozhovoru s jedným otcom , ktorý som si nedávno nechtiac vypočul. Nechcem ho hodnotiť, urobte si každý svoj názor. Otec: „Prečo sa v poslednom čase sa cítim ako cudzinec? A nielen ja. Mám 2 deti. Žijem na dedine pri krajskom meste. Je to konzervatívna dedina s vysokou pôrodnosťou a nízkou kriminalitou. U nás väčšina ľudí chodí stále v nedeľu do [...]

poziar Presov Prostejovska 3

Obyvatelia prešovskej bytovky by sa po požiari mohli do nej začať vracať koncom týždňa

28.11.2022 12:07

K požiaru v bytovom dome došlo vo štvrtok večer. Vyžiadal si dve obete a dvaja ľudia sa zranili.

Zuzana Čaputová

Na pozvanie Čaputovej navštívi Slovensko v marci holandský kráľ s kráľovnou

28.11.2022 11:29

Túto návštevu vníma prezidentka ako ďalšie potvrdenie výborných vzťahov medzi krajinami.

europol polícia drogy kartel

Europol zadržal 49 členov kartelu. Ovládal tretinu trhu s kokaínom v Európe

28.11.2022 11:00

Polícia pri veľkom koordinovanom záťahu zatýkala v Európe a Spojených arabských emirátoch.

zbrane pušky zbraň

Výskum odhalil, prečo je v USA toľko prípadov masovej streľby

28.11.2022 10:33

Američania tvoria asi 4,4 percenta svetovej populácie, ale vlastnia 42 percent zbraní na svete.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 98
Celková čítanosť: 260329x
Priemerná čítanosť článkov: 2656x

Autor blogu