Založ si blog

Rytieri spod Sitna povstali. Konečne!

Sníval sa mi tento sen, možno to bola aj skutočnosť..
Včera sme boli s rodinou na túre na vrchu Sitno. Samozrejme , že bez znamenia šelmy. Jediná šelma s nami bol náš pes. Veď aj tomu už dobre lezie na nervy núdzový stav, či lockdown, či blackout, alebo ako sa to teraz volá.
Sitno je výnimočný a tajomný vrch v ktorého podzemí sú vraj zakliati Rytieri. Podľa povesti sa to stalo za vlády kniežaťa Stojmíra z čias Pribinu. Knieža Stojmír mal dvoch synov Tyra a Želibora. Ľudia pod jeho vládou žili v pokoji a blahobyte. Keď nadišiel jeho čas, zavolal si svojich synov. Tyrovi odovzdal vládu a oboch poučil, aby žili v jednote a svornosti. Ale synovia otca po jeho smrti nepočúvali a bojovali proti sebe. Keď to videl veľkňaz, staručký Nákon, pokúsil sa ich presvedčiť, aby skončili bratovražedný boj, ale neúspešne. Keď sa ich bojovníci postavili opäť proti sebe, preklial ich. Sitnianska skala ich pochovala a podľa povesti sa neotvorí prv, ako ich slovenský národ nebude volať o pomoc, aby týmto spôsobom odčinili svoj hriech. Každých sedem rokov starý rytier strážiaci vchod do podzemia vystúpi na sitniansky vrch, aby zavolal na všetky strany sveta, či je ich čas už tu.
Včera večer som pri západe slnka na Sitne otočený na východ silno zvolal: “Sitnianski rytieri, kde ste? Váš čas prišiel, potrebujeme pomoc!“
Ráno som sa zobudil do slnečného dňa. Prekvapili ma zvláštne správy. Niekto vykradol odberovú miestnosť v Tvrdošíne. Gumené obleky a rukavice sú mu nanič, zrejme išiel po testoch…Dnes večer rozsypané certifikáty na uliciach v Košiciach. Žeby predsa?
Podľa mňa nie je jednoduché ukradnúť testy. Vojaci ich strážili ako oko v hlave. Viac ako certifikáty. Aj tie ukradli. Mne to teda vôbec nepripadá ako akcia osamoteného pešiaka. Sledovať 5000 odberných miest, vedieť, kde sú testy v noci bez dozoru, bez kamier, prípadne alarmu. Na to treba buď insiderov, alebo sledovacie tímy. Alebo oboje. Viem o čom hovorím, mám na to kvalifikáciu. Dokonca vojenskú. Najbližšie dni nám ukážu ako to do seba zapadne a čo sa ešte objaví.

Dostal som tip na zaujímavý film:
https://www.csfd.cz/film/194884-v-jako-vendeta/prehled/

Je treba zdaniť zamestnancov nie firmy(tí sa nemôžu brániť)

15.11.2023

To povedal Taraba na Infovojne(parafrázujem) tesne po voľbách. A vláda v tom pokračuje. K tejto fiktívnej názorovej úvahe ma primälo programové vyhlásenie vlády. . . Ten, čo zarába menej ako upratovačka na západe je „nadmerne bohatý“ a za odmenu ho progresivne zdaníme. Ak nevyznávate hazard a okázalý životný štýl a idete príkladom deťom v tom, že namiesto drahého [...]

Pán Jaroslav opäť prejavil perly svojho ducha.

08.11.2023

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/687726-nad-cast-municie-je-pre-slovensko-zbytocna-mohli-sme-pomoct-ukrajincom-za-likvidaciu-zaplatime-miliony/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box Podľa tejto logiky je lepšie ako zlikvidovať muníciu slúžiacu na obranu, s ňou ešte niekoho zabiť, alebo zmrzačiť. Trebárs aj civilov( videli sme to x krát v [...]

Pán Fico, čo sú to tie národno-štátne záujmy Slovenska?

03.11.2023

Náš nový premiér a vlastne celá vláda chce obhajovať národno-štátne záujmy Slovenska. To je dobre. Vieme , ktoré to vlastne sú? Panuje v tom nejaký konsenzus naprieč politickým spektrom? Bola ohľadne toho nejaká všeľudová diskusia? A kto je vlastne ten všemohúci, kto rozhodne: TOTO SÚ NAŠE NÁRODNOŠTÁTNE ZÁUJMY! 1.Aké sú základné geopolitické východiská a smery [...]

Čert

Popradčanov rozdelili čerti. Strašidelné masky časť občanov desili, akciu mesto napokon povolilo

30.11.2023 15:02

Na mestskom úrade sa objavili hneď dve petície, jedna s 1 700 podpismi proti tejto akcii a druhá s takmer 600 podpismi za.

ČR SR Parlament Pellegrini Návšteva

Pellegrini odkázal ČR, aby sledovala konkrétne kroky SR pri konflikte na Ukrajine

30.11.2023 14:31

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini je na oficiálnej návšteve Českej republiky.

Igor Bratčikov / Robert Fico /

Fico sa stretol s veľvyslancami USA a Ruska. Kritizoval americkú a únijnú stratégiu voči Ukrajine

30.11.2023 13:13

Slovensko má podľa premiéra povinnosť pripravovať sa na obdobie po skončení vojny na Ukrajine a na štandardizáciu slovensko-ruských vzťahov.

Martin Pekár

Pekár z progresívcov sa vzdáva mandátu poslanca parlamentu, nahradí ho Nash

30.11.2023 12:43

V poslaneckom klube Progresívneho Slovenska budú mať ženy väčšinové zastúpenie.