Založ si blog

Life is beautifull

Je kultový film s Robertom Benignym. Hlavný hrdina sa pokúša prežiť s deťmi v nacistickom koncentračnom tábore tak, aby deti z toho nemali traumu. Je to tragikomický a dojímavý film s hĺbkou, ktorú dokáže dať postave len tento herec.
Vymýšľa deťom rôzne hry a „krycie názvy“ tak, aby sa hravou formou dostali cez hrôzy koncentračného tábora. Dokáže deťom hravou formou spríjemniť aj svoju smrť, tak aby pri tom netrpeli a nemali traumatizujúci zážitok. Je to naozaj film, ktorý sa oplatí pozrieť cez nasledujúcu takmer mesačnú karanténu nás „nespolupracujúcich“ s režimom.
Takže na nasledujúce týždne používam s mojou rodinou nový newspeak:
1.Cesta do obľúbených slovenských potravín, ktoré nie sú najbližšie a sú hneď vedľa banky= cesta do banky
2.Akákoľvek cesta po Slovensku= cesta za prácou
3.Cesta na hroby uctiť si pamiatku zosnulých= starostlivosť o zvieratá( mám v blízkosti registrovanú včeliu farmu). Potrebujem samozrejme pomocníkov, aby sme sa na mieste zdržali iba nevyhnutný čas…
4. Vychádzka detí na čerstvý vzduch s kamarátmi po dedine= cesta do prírody( jenom procházím…). Teraz neviem, či bude platiť 6 kamarátov, alebo dvaja. V najbližších dňoch sa to zrejme priemerom na plačovke upresní.

Ešte dobre, že nepozerám telku( nie je to zatiaľ povinné) a nemám fakebook. Občas sa pozriem na obecnú tabuľu a keď funguje obecný rozhlas a je niečo dôležité, počúvam. Momentálne je pokazený.

Táto tragikomédia raz skončí. 359 zväčša falošne pozítívnych testov(podľa UK minstra zdravotníctva je 90% testov falošne pozitívnych) na 100.000 obyvateľov zďaleka nedosahuje parametre epidémie. A na wiki predsa nie sú konšpirácie.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Epidemie

Je treba zdaniť zamestnancov nie firmy(tí sa nemôžu brániť)

15.11.2023

To povedal Taraba na Infovojne(parafrázujem) tesne po voľbách. A vláda v tom pokračuje. K tejto fiktívnej názorovej úvahe ma primälo programové vyhlásenie vlády. . . Ten, čo zarába menej ako upratovačka na západe je „nadmerne bohatý“ a za odmenu ho progresivne zdaníme. Ak nevyznávate hazard a okázalý životný štýl a idete príkladom deťom v tom, že namiesto drahého [...]

Pán Jaroslav opäť prejavil perly svojho ducha.

08.11.2023

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/687726-nad-cast-municie-je-pre-slovensko-zbytocna-mohli-sme-pomoct-ukrajincom-za-likvidaciu-zaplatime-miliony/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box Podľa tejto logiky je lepšie ako zlikvidovať muníciu slúžiacu na obranu, s ňou ešte niekoho zabiť, alebo zmrzačiť. Trebárs aj civilov( videli sme to x krát v [...]

Pán Fico, čo sú to tie národno-štátne záujmy Slovenska?

03.11.2023

Náš nový premiér a vlastne celá vláda chce obhajovať národno-štátne záujmy Slovenska. To je dobre. Vieme , ktoré to vlastne sú? Panuje v tom nejaký konsenzus naprieč politickým spektrom? Bola ohľadne toho nejaká všeľudová diskusia? A kto je vlastne ten všemohúci, kto rozhodne: TOTO SÚ NAŠE NÁRODNOŠTÁTNE ZÁUJMY! 1.Aké sú základné geopolitické východiská a smery [...]

ČR SR Parlament Pellegrini Návšteva

Pellegrini odkázal ČR, aby sledovala konkrétne kroky SR pri konflikte na Ukrajine

30.11.2023 14:31

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini je na oficiálnej návšteve Českej republiky.

Igor Bratčikov / Robert Fico /

Fico sa stretol s veľvyslancami USA a Ruska. Kritizoval americkú a únijnú stratégiu voči Ukrajine

30.11.2023 13:13

Slovensko má podľa premiéra povinnosť pripravovať sa na obdobie po skončení vojny na Ukrajine a na štandardizáciu slovensko-ruských vzťahov.

Martin Pekár

Pekár z progresívcov sa vzdáva mandátu poslanca parlamentu, nahradí ho Nash

30.11.2023 12:43

V poslaneckom klube Progresívneho Slovenska budú mať ženy väčšinové zastúpenie.

Základná škola Parchovany

Polícia vyšetruje streľbu v Parchovanoch. Bola to mama šikanovaného Romana, ktorý skočil zo strechy školy

30.11.2023 12:19

Trebišovská polícia preveruje incident so streľbou z plynovej pištole.