Založ si blog

Life is beautifull

Je kultový film s Robertom Benignym. Hlavný hrdina sa pokúša prežiť s deťmi v nacistickom koncentračnom tábore tak, aby deti z toho nemali traumu. Je to tragikomický a dojímavý film s hĺbkou, ktorú dokáže dať postave len tento herec.
Vymýšľa deťom rôzne hry a „krycie názvy“ tak, aby sa hravou formou dostali cez hrôzy koncentračného tábora. Dokáže deťom hravou formou spríjemniť aj svoju smrť, tak aby pri tom netrpeli a nemali traumatizujúci zážitok. Je to naozaj film, ktorý sa oplatí pozrieť cez nasledujúcu takmer mesačnú karanténu nás „nespolupracujúcich“ s režimom.
Takže na nasledujúce týždne používam s mojou rodinou nový newspeak:
1.Cesta do obľúbených slovenských potravín, ktoré nie sú najbližšie a sú hneď vedľa banky= cesta do banky
2.Akákoľvek cesta po Slovensku= cesta za prácou
3.Cesta na hroby uctiť si pamiatku zosnulých= starostlivosť o zvieratá( mám v blízkosti registrovanú včeliu farmu). Potrebujem samozrejme pomocníkov, aby sme sa na mieste zdržali iba nevyhnutný čas…
4. Vychádzka detí na čerstvý vzduch s kamarátmi po dedine= cesta do prírody( jenom procházím…). Teraz neviem, či bude platiť 6 kamarátov, alebo dvaja. V najbližších dňoch sa to zrejme priemerom na plačovke upresní.

Ešte dobre, že nepozerám telku( nie je to zatiaľ povinné) a nemám fakebook. Občas sa pozriem na obecnú tabuľu a keď funguje obecný rozhlas a je niečo dôležité, počúvam. Momentálne je pokazený.

Táto tragikomédia raz skončí. 359 zväčša falošne pozítívnych testov(podľa UK minstra zdravotníctva je 90% testov falošne pozitívnych) na 100.000 obyvateľov zďaleka nedosahuje parametre epidémie. A na wiki predsa nie sú konšpirácie.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Epidemie

Prečo to vláda robí takto do psej matere?

22.06.2024

Tak to tu máme, nová baterkáreň ja juhu Slovenska. Slovenská ekonomika je eśte pred spustenim Volva a novej baterkátne závislá od automobilového priemyslu. https://openiazoch.zoznam.sk/priemysel/automobilovy-priemysel-na-slovensku-zamestnava-260-tisic-ludi-hovori-sakova/ Nie tak ako Island od bankovníctva, ale veľmi podobne. A teraz k stimulom a dlhodobým efektom. Štátna pomoc je [...]

Ťažko zranení ochrankári po pokuse o atentát(fikcia)

16.05.2024

Pred voľbami v roku 1998 som stopoval z Ružomberka do Bystrice. Zastavil mi tmavomodrý Golf. Muž mal na prednom sedadle položenú pištoľ. Kľudne ju dal do priehradky pred prevodovú páku a vyzval ma sadnúť si. Ja som si neviem prečo sadol(zažil som už naozaj všeličo aj ako ma pohraničník so samopalom na srbských hraniciach ráno budil a legitimoval pri Subotici). Auto rezalo [...]

Prečo Fico odmietol harmonizáciu daní PO v EÚ?

19.04.2024

Možno preto, že všetci v EÚ maju vyššie dane. Najmá dane z dividend právnických osôb. Otázka je , prečo do psej matere sa tomu tak bráni? Veď máme najhoší vývoj financií v EÚ(údajne). A on sa bráni hodenej rukavici? Koho chce zdaňovať, keď nie firmy? Zamestnancov, jednoosobové s.r.o., živnostníkov? Lebo tak to vyzerá. DAŇ Z DIVIDEND NULA PERCENT PRE FIRMY , KDE [...]

nudisti, tajch, Banská Štiavnica

Pokuty za holé „bimbasy“? Nudisti v Banskej Štiavnici sú nahnevaní, na pláži chcú mať svoj priestor

20.07.2024 17:00

Textiláci verzus nudisti. Už roky sa na Veľkom Vodárenskom tajchu stretávajú ľudia, ktorí najradšej plávajú a slnia sa nahí. Niektorým, najmä rodinám s deťmi, to prekáža.

Olaf Scholz

Nemci si pripomínajú 80. výročie atentátu na Hitlera. Lídri vyzvali na na obranu demokracie

20.07.2024 16:56

Zdôraznil, že k nacistickej diktatúre existuje alternatíva v podobe "lepšieho Nemecka" postaveného na ústave, tzv. základnom zákone.

dvojitá veža, vysoké tatry, hzs

Vo Vysokých Tatrách zahynul muž z Poľska, tretí za posledný týždeň

20.07.2024 15:30

V najnovšom prípade dostala HZS v piatok popoludní hlásenie o páde Poliaka z Čierneho štítu, kam nevedie značený turistický chodník.

Podhájska, kúpalisko

Na kúpaliskách si treba dávať pozor na 'vreckárov', upozorňuje polícia

20.07.2024 14:57

Nepozornosť návštevníkov kúpalísk využívajú na páchanie trestnej činnosti i takzvaní vreckári.