Založ si blog

Kúpili ste od roku 2012 nehnuteľnosť? Pozor na dlhy RTVS.

Politici sa predbiehajú v programoch, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu a sú plné nekonkrétnych fráz. Nechápem, prečo si nikto nezobral do programu zrušenie tak absurdnej normy ako Zákon. 340/2012 Z.z. tzv. Zástrčkový zákon.
V čom spočíva? Laicky, zakotvuje prezumpciu viny: Nezaujíma nás, či platíte koncesionárske poplatky. Pri každom novom odbernom mieste to musíte dokázať. Ako? Musíte sa odhlásiť z odberu koncesionárskych poplatkov na novom odbernom mieste, aj keď ste sa nikdy na ňom neprihlásili. A oslobodenie od viacnásobného platenia vzniká až po „dokázaní neviny“. Pretože všetci sme zo zákona „vinní“. Ako je to možné? RTVS si zo zákona zdieľa údaje s dodávateľmi elektriny a pre vznik povinnosti platenia(prihlásenie) stačí , že na seba nahlásite nový odber elektriny.
Platil som aj ja, ale dobrovoľne za asi za 2 roky dozadu. Chcel som predísť možnému vymáhaniu za napr. 10 rokov dozadu(teoreticky v roku 2022).Formulár na odhlásenie je sám o sebe divný a mylný. To je môj názor. Robil som to niekoľkokrát, preto viem , o čom hovorím. Pokiaľ sa odhlásite ihneď po kúpe nehnuteľnosti, teoreticky by ste mali platiť minimálne 2 mesiace koncesionárske poplatky. Vysvetlenie dolu. V praxi ale neplatíte. Hoci to nemá oporu v zákone. Treba si však dobre odložiť mail, pretože písomne vám príde akurát tak vyčíslenie dlžoby. Oslobodenie od platby chodí mailom.
Okrem toho, že nie som spokojný so službami RTVS(rôzne liberálne večery, jednostranné správy a pod), vzniká týmto zbytočné sekírovanie obyvateľstva a riziko vymáhania až exekúcií. Áno váš dlh sa dá totiž v balíku teoreticky aj predať.
Koľko percent nových vlastníkov nehnuteľností je dlžných? Nenašiel som zatiaľ nikoho okrem mňa, kto by sa odhlásil…Takisto som sa spýtal ochotnej pracovníčky distribučnej firmy, prečo na to neupozorňujú pri prepise energií. Vraj to nie je ich starosť.
Tak sa starajte a zdieľajte. A požiadajte vášho voleného zástupcu, nech to zruší. Ja som požiadal a odignoroval to.
Pomôcka :
V zmysle zákona č. 340/2012 Z. z § 6, ods. 2 zákona, nárok na platenie úhrady len za jedno odberné miesto vzniká od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom platiteľ oznámil a preukázal vznik skutočnosti.

Upozornenie: Odberateľ elektriny musí byť jedna a tá istá osoba!

Doklady k preukázaniu viacnásobného odberu elektriny:

• evidenčné číslo SIPO alebo variabilný symbol, pod ktorým platíte úhrady RTVS za odhlasované (ďalšie) odberné miesto elektriny,
• evidenčné číslo SIPO alebo variabilný symbol, pod ktorým platíte a budete naďalej platiť úhrady RTVS,
• zmluvy, faktúry alebo potvrdenia od Vášho dodávateľa elektriny za všetky odberné miesta s uvedením odberateľa elektriny a adresy odberného miesta elektriny,

Doklady zašlite na adresu: Rozhlas a televízia Slovenska, Odbor výberu úhrad, Mlynská dolina, 845 45 Bratislava, alebo na náš e- mail uhrady@rtvs.sk

https://www.uhrady.rtvs.sk/domacnosti/viacnasobny-odber

A sme v r. . i

15.01.2020

Nadväzujem na môj blog https://bojujemzasvetlezajtrajsky.blog.pravda.sk/2019/12/28/ako-ziskat-peniaze-vlastnou-hlavou-navod-pre-politikov/ Nemecko kúsok po kúsku zverejňuje výsledky automobiliek viac »

Pán Chmelár, poradím Vám ako postaviť ďalších 200. 000 bytov(a dostať sa do parlamentu)

09.01.2020

Chýbajú mi v kampani naozaj silné témy. Prevládajú frázy a chýba myslenie typu „out of the box“. V tomto marazme sa zaskvel pán Chmelár, keď vyčíslil , čo všetko by sme mohli postaviť viac »

Ako získať peniaze vlastnou hlavou? ( návod pre politikov)

28.12.2019

Slovensko má v globalizovanom svete nevďačnú úlohu. Lákame lacnou pracovnou silou. Snažíme sa tak získať výhodu výroby na svojom území. Cez dane získať peniaze do rozpočtu štátu a cez viac »

PS/Spolu truban beblavý

TIS: Najviac peňazí vo volebnej kampani minula doposiaľ PS/Spolu

23.02.2020 16:15

Do konca marca musia všetky strany vyúčtovať cez svoje transparentné účty úplne všetky výdavky.

Dubnici nad Váhom, pietna spomienka

V Dubnici fašisti strieľali do chorých

23.02.2020 16:00

Väzňov fašisti naložili na nákladné auto a povedali im, že idú do nemocnice. Previezli ich však do lesa nad dubnickou zbrojovkou, postavili ich do radu a zastrelili. Písal sa 23. február 1945.

Myjava, pavilón

O myjavský park bojujú dve petície

23.02.2020 15:00

Pri myjavskej nemocnici je park, niektorí hovoria, že je to dokonca lesopark. Myšlienka, že by sa mohol premeniť na obytnú štvrť, zaktivizovala miestnych.

Čaputová

Čaputová spustila vlastnú diskusnú reláciu

23.02.2020 14:50

Relácia s názvom Rozhovory z Prezidentského paláca by mala vznikať so štvrťročnou periodicitou. Témou prvej boli voľby.

Maro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 30619x
Priemerná čítanosť článkov: 1914x

Autor blogu