„Daň z finančných transakcií tu už dávno máme“

Vo forme poplatku banke za platbu kartou.. Banka ma núti platiť kartou. Odmeňuje ma za to. Zaplatí to nakoniec obchodník/údajne až 2% z ceny/, ktorý to premietne do ceny. Skúste si kúpiť v Rakúsku zlato kartou. Nepochodíte. Prećo? Pretože banka by zobrala obchodníkovi podstatnú časť marže.
.
Ďalšia daň z finančných transakcií ide na oltár tzv “svetovej rezervnej meny“ USD . Svetový obchod prebieha tak, že firma A napr. z EU obchoduje s firmou B napr. z Ázie. Kontrakt je v dolároch. Firma A predá Euro a nakúpi Dolár. Za tzv. Transakčné náklady napr. 1,2 % z ceny. Po zinkasovaní dolárov ich opäť firma B prevedie na svoju menu. Za napr. 1,2 % z ceny. Spolu sú náklady viac ako 2% z ceny. To je cena za „ochranu“. Zisk z tejto výmeny si rozdelia banky/ v najširšom slova zmysle, teda aj FED/.
.
Čiźe banky už transakcie spoplatňujú. Z môjho laického hľadiska obídenie tzv. Swift systému tzv. západných hodnôt ušetrí na kaźdej dolárovej transakcii v nedolárovej ekonomike 2%. Aj to môže byť dôvod na zavedenie Brics meny alebo kryptomien. Pretože dolár sa tlačí bezbreho práve kvôli tomu, že je nań „istý“ dopyt garantovaný hlavňami pušiek/to sú tie západné „hodnoty“/. Donedávna sa aj všetka vyťažená ropa obchodovala v USD. Spoločnou „nezávislou menou“ sa nielen ušetria tieto 2% ale aj 100% zisk pre toho, kto tlačí „žetóny“. A pokiaľ žetóny prejdú cez „karuselový multiplikátor“, teda stanú sa „vkladom“ je dôvod ich zdesaťnásobiť cez nové úvery. V istom „CITY“ dokonca nie sú ani povinné 10 percentné rezervy. A tak vznikajíú biliónové a triliónové nekryté „investićné“ deriváty. Aj na ovplyvňovanie cien zlata. Ale to je už iná pesnička.
.
Kryptomeny majú tzv verejný účtovný zápis/distributed ledger/. Nikto ich teda nemôže tlačiť bez krytia. Nie je źiadna súkromná entita, ktorá by kupovala skutočný tovar za nekrytú kryptomenu. To sa ináč nazýva aj parazitovanie na iných. Treba si položiť otázku , kto dnes produkuje fyzický tovar a kto nekryté peniaze/ V tejto súvislosti mi utkvela v pamäti návśteva A.Merkelovej v UK, kde dostala „úlohu“ aby Nemecko viac obchodovalo s UK. A Merkelová s údivom dodala: A čo by sme od vás brali- deriváty?/. To bola parafráza, ale niećo podobné skutočne povedala.
.
Nechcem polemizovať, čo sa bude diať s USD. Ide o to, že p.Fico zrejme chápe systému a povedal si: „Prečo do psej matere by Slovensko z toho nemalo nič mať?. A tak vymysleli daň z finančných transakcií.
..
Pozn. Tento článok je fikcia. Peniaze sú kryté zlatom. Štátne centrálne banky patria štátu. A úvery sú peniaze z vkladov, z ktorých banka časť požičia a žije z úverového rozpätia. A deriváty na zem zhadzujú mimozemšťania…
.
Henry Ford údajne povedal:

„Keby ľudia vedeli, ako funguje peňažný systém, revolúcia by tu bola už zajtra ráno.“
..
https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/ake-je-vychodisko-zacarovaneho-kruhu-fiat-systemu

Dnes je už všetko normálne! (aj medvede v Nitre)

20.04.2026

Minulý rok som si pri prechádzke v okolí Drážovského kostolíka všimol v kroví akýsi pelech vystlaný srsťou. Akurát, že ten pelech bol nejaký veľký a tá srsť nevyzerala ako od diviaka. Keďže bolo sucho , stopy som nenašiel , ale napadlo ma- hádam sa sem nenasťahoval medveď? A áno- bola to pravda, najskôr ich/bolo ich viac/ videli pri rieke na cyklochodníku za [...]

Chemtrails-ako sa stala z hoaxu realita

09.03.2026

Ako ste si zrejme nevšimli , okrem pár médií sa tomu nikto nevenoval. https://cz24.news/americky-kongres-vyda-celostatni-zakaz-chemtrails/ Kto by neveril,otvoril som si aj link na kongres. https://www.congress.gov/bill/119th-congress/house-bill/7452/all-info?s=6&r=1&q=%7B%22search%22%3A%22geoengineering%22%7D Vyskytuje sa tam všetko, čo je v článku a o čom nám médiál ako aj [...]

Prečo je Sociálna poisťovňa v deficite? Môže za to aj 2. pilier?

26.02.2026

Tento blog vznikol z mojej nasratosti , akí sú ľudia zadubení a ako im hovoria, že biele je čierne a naopak. Ale po poriadku. Dal som si na tento rok ciele. Týkali sa aj môjho 20 ročného študujúceho syna. Jeden z nich bol vystúpenie z 2.piliera. Prečo? Je mnoho dôvodov , ale najdôležitejśí je , že nie sú výsledky. Výsledok je mizerný priemerný dôchodok 26 EUR/mes bez [...]

Ladislav Kamenický

Opozícia chce odvolávať aj Kamenického, koalícia však pondelkovú schôdzu zablokuje

11.06.2026 15:16

Ministrovi opoziční poslanci vyčítajú nezvládnutú konsolidáciu a prehlbovanie deficitu.

Ursula von der Leyenová

Nový problém pre von der Leyenovú. Súdny poradca spochybnil utajovanie vakcínových zmlúv proti covidu

11.06.2026 15:07

Po afére Pfizergate čelí komisia ďalšiemu problému.

Britský minister obrany John Healey

Britský minister obrany Healey podal demisiu pre spory o vojenské výdavky

11.06.2026 13:50, aktualizované: 14:54

Premiérovi Keirovi Starmerovi v rezignačnom liste vyčítal, že nedokázal zabezpečiť prostriedky potrebné na obranu krajiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 541580x
Priemerná čítanosť článkov: 3026x

Autor blogu