Namiesto kamier a ukotvenia by sa vláda mala zaoberať. . . .

Tými komu by mali slúžiť, čiže občanmi Slovenska. Zaujal ma článok na pluske preberaný aj nezávislými médiami.

https://www1.pluska.sk/regiony/ludia-okoli-surian-ziju-strachu-desi-ich-nova-baterkaren-boja-znecistenia

Okrem rôznych zaujímavých informácií som si uvedomil, že SKUTOČNE NEZÁVISLÚ politiku robia akurát tak samosprávy. Opak toho je vazalstvo, servislosť, ba možno až slaboduchosť sprevádzaná rôznymi povinnými tanečkami ako „memorandum“ o zahraničnej politike „ s EU a NATO na večné časy a nikdy inak“. Toto je naša stratégia…
Ale k veci. Je mi sympatické, že samosprávy a starostovia majú dlhodobejšie ciele ako vazalské vlády. Vyberám z článku.

„Nikde v predloženom zámere nie je riešené hospodárne a účelové preloženie ornice! Pritom 1 cm vrstvy úrodnej pôdy sa tvorí približne 200 – 400 rokov,“ upozorňuje občianska iniciatíva.

Čiže je nám úplne jedno, čo sa stane s ornicou ako aj s pôdou po odchode investora…

Prikladám výňatok z enviroportalu k stavbe JLR v Nitre/ZÁVEREČNÉ STANOVISKO
(číslo 4783/2016-1.7/pl)/:

„Pre záber poľnohospodárskej pôdy sa spracovala oprávnenou osobou dokumentácia bilancie skrývky ornice. Odstránená ornica v potrebnej hrúbke sa uložila na skládku a po ukončení výstavby sa použije na následné sadové úpravy verejnej zelene, resp. na zahumusovanie navrhnutých trávnatých priestranstiev v rámci dotknutého územia alebo mimo neho.“

Aký máte z týchto riadkov pocit? Zdá sa Vám, že štát sa správa ako rozumný hospodár s rešpektom k prírodným zdrojom? Pôda patrí na skládku? Veru tak, na Slovensku je vykopaná ornica „odpad.“ Výrobné prostriedky sú pôda, práca a kapitál. My si zničíme pôdu pre to aby tu investoval zahraničný kapitál, ktorý častokrát „dovezie“ aj pracovníkov.

A potom za utŕžené peniaze nakúpime radary aby sme ukázali, kto je tu pánom!

Dôsledok stratégie tzv. montovne sú najnižšie platy vo V4, zničená pôda a absolútna závislosť od automobilového priemyslu. Ak by takéto. niečo navrhol stredoškolák na ekonomickej škole v ramci ročníkovej práce, jeho práca by neprešla. Jedine, že by išlo o prácu zo slovenčiny na tému “satirická dráma o nepoučiteĺnosti ľudského druhu”( a voličov).

P.S. Jediná možnosť ako skoncovať s týmito „prolhanými“ politikmi je sfunkčnenie referenda priamo občanmi. Lebo sľubov tu už bolo.

Dnes je už všetko normálne! (aj medvede v Nitre)

20.04.2026

Minulý rok som si pri prechádzke v okolí Drážovského kostolíka všimol v kroví akýsi pelech vystlaný srsťou. Akurát, že ten pelech bol nejaký veľký a tá srsť nevyzerala ako od diviaka. Keďže bolo sucho , stopy som nenašiel , ale napadlo ma- hádam sa sem nenasťahoval medveď? A áno- bola to pravda, najskôr ich/bolo ich viac/ videli pri rieke na cyklochodníku za [...]

Chemtrails-ako sa stala z hoaxu realita

09.03.2026

Ako ste si zrejme nevšimli , okrem pár médií sa tomu nikto nevenoval. https://cz24.news/americky-kongres-vyda-celostatni-zakaz-chemtrails/ Kto by neveril,otvoril som si aj link na kongres. https://www.congress.gov/bill/119th-congress/house-bill/7452/all-info?s=6&r=1&q=%7B%22search%22%3A%22geoengineering%22%7D Vyskytuje sa tam všetko, čo je v článku a o čom nám médiál ako aj [...]

Prečo je Sociálna poisťovňa v deficite? Môže za to aj 2. pilier?

26.02.2026

Tento blog vznikol z mojej nasratosti , akí sú ľudia zadubení a ako im hovoria, že biele je čierne a naopak. Ale po poriadku. Dal som si na tento rok ciele. Týkali sa aj môjho 20 ročného študujúceho syna. Jeden z nich bol vystúpenie z 2.piliera. Prečo? Je mnoho dôvodov , ale najdôležitejśí je , že nie sú výsledky. Výsledok je mizerný priemerný dôchodok 26 EUR/mes bez [...]

Ladislav Kamenický

Opozícia chce odvolávať aj Kamenického, koalícia však pondelkovú schôdzu zablokuje

11.06.2026 15:16

Ministrovi opoziční poslanci vyčítajú nezvládnutú konsolidáciu a prehlbovanie deficitu.

Ursula von der Leyenová

Nový problém pre von der Leyenovú. Súdny poradca spochybnil utajovanie vakcínových zmlúv proti covidu

11.06.2026 15:07

Po afére Pfizergate čelí komisia ďalšiemu problému.

Britský minister obrany John Healey

Britský minister obrany Healey podal demisiu pre spory o vojenské výdavky

11.06.2026 13:50, aktualizované: 14:54

Premiérovi Keirovi Starmerovi v rezignačnom liste vyčítal, že nedokázal zabezpečiť prostriedky potrebné na obranu krajiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 541595x
Priemerná čítanosť článkov: 3026x

Autor blogu