Založ si blog

Pán Fico, čo sú to tie národno-štátne záujmy Slovenska?

Náš nový premiér a vlastne celá vláda chce obhajovať národno-štátne záujmy Slovenska. To je dobre. Vieme , ktoré to vlastne sú? Panuje v tom nejaký konsenzus naprieč politickým spektrom? Bola ohľadne toho nejaká všeľudová diskusia? A kto je vlastne ten všemohúci, kto rozhodne: TOTO SÚ NAŠE NÁRODNOŠTÁTNE ZÁUJMY!
1.Aké sú základné geopolitické východiská a smery pre najbližšie 10 ,20,30 ročie?
2.Aká je vízia a misia Slovenska? Aké hodnoty vyznávame na štátnej, medzinárodnej aj občianskej úrovni?(viď napr.hlasovania v OSN, v EU..)
3.Kde chceme byť o 10,20,30 rokov z hľadiska ekonomiky, kultúry, vzdelanosti, zdravia,demografie a pod.?
4.Ako toto všetko dosiahneme?
5.Aká je zdrojová stabilita Slovenska a okolitého prostredia(EÚ a európsky priestor). Aké z toho plynú logické východiská?
6.Ako sa staráme o základné prírodné zdroje? Aký to má dopad do budúcna(voda,lesy,pôda…)
.
.
V poslednom čase sa rozprúdila diskusia o tom, aká je vlastne naša dlhodobá stratégia(záujmy)? Pretože kto vie a rozumie, ten bojuje za vlastné záujmy a kto nevie, ten bojuje za záujmy iných, čo vedia a rozumejú viac.
Pán Fico onehdá, počas predvolebných diskusií ak sa nemýlim povedal niečo takéto (parafrázujem): „Ale veď Slovensko má prijatý dokument o strategickom rozvoji. Tento bol prijatý už dávno okolo roku 2012 a vychádza z agendy 2030 OSN.“ Prečítajte si to, ak to nájdete. Takže ideme agendu 2030 a čakáme na ďalšie pokyny? Lebo ja som tam nič konkrétne pre Slovensko okrem fráz o udržateľnosi nenašiel.
Potrebujeme gazdu, ktorý si prejde gazdovstvo a predtým ako začne kooperovať s inými gazdami si spraví revíziu a určí priority. Tak aby gazdovstvo uživilo rodinu a prežilo krízy. Pán Fico, držím Vám v tom palce. Aj v tom aby ste sa spamätali a nezamieňali si záujmy iných za naše záujmy. Dal som Vám dôveru vo voľbách, nie je to bianco šek.

O čom nehovoria protestujúci poľnohospodári.

22.02.2024

Nerieši sa podstata, lebo to každému vyhovuje. Štátu, záujmovým skupinám aj poľnohospodárom. Podstata je vlastníctvo pôdy a veci s tým spojené. Vysvetlím. Pôda je základný výrobný prostriedok poľnohospodára. A väčšina obrábanej pôdy nie je vo vlastníctve poľnohospodárov. Prečo? Lebo Mária Terézia a jej „pôdna reforma“. Tá tu zaviedla tento bordel, ktorý [...]

Neverím Tarabovi a robím dobre. ..

21.02.2024

Niekedy žasnem aké nekoncepčné návrhy „strieľajú od pása“ poslanci( viď Kotlárove amnestie, Teraz Tarabove amnestie). Holt, kde nie je koncepcia, tam sú poradcovia. A nedá sa vylúčiť, že aj „spiaci agenti“. Cudzích záujmov. V prvom rade je mi skrytý cieľ tejto bohumilej činnosti. Cieľ môže byť naoko „riešenie výšky spodných vôd“. Ale cieľ môže byť aj [...]

Pán Kotlár, odkedy sa zločiny vyšetrujú amnestiou?

15.02.2024

Amnestia je ako prezumpcia viny pre antirúškarov a prezumpcia neviny pre tyranov. Odvolať M. nestačí. Na upokojenie situácie musíme mať istotu, že nikto si v budúcnosti podobné porušovanie práv a ohýbanie zákonov „vyhláškami“ už nedovolí. . Zločin a trest. . Ale toto je len fikcia lebo žijeme na Slovensku. Nič nesúvisí s ničím a všetko so všetkým. Každá [...]

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Kyjev volá emigrantov domov. Poľský generál: Vonku máte druhú ukrajinskú armádu, plnú úplatkárov

27.02.2024 08:00

Minister zahraničných vecí Ukrajiny Kuleba volá domov Ukrajincov, ktorí žijú v zahraničí. Podľa poľského generála je to priam celá armáda, zložená z úplatkárov.

metro, varšava, poľsko

Varšavské metro je plytké. Ako kryt pred ruskými útokmi nestačí, varuje poľský generál

27.02.2024 07:45

Vo veľkých poľských mestách chýba infraštruktúra, ktorá by civilnému obyvateľstvu slúžila na úkryt v prípade útoku zo strany Ruska.

Joe Biden

Biden: Izrael je pripravený na prímerie v Gaze, ak bude dohoda o rukojemníkoch

27.02.2024 07:20

Americký prezident Joe Biden vyjadril nádej, že do budúceho pondelka bude uzavreté prímerie v konflikte medzi Izraelom a Hamasom.

Švédsko, NATO

NATO verzus Rusko – 2:0. Švédsko má stíhačky i ponorky a Moskvu pokladá za hrozbu

27.02.2024 06:00

Švédsku a Fínsku poslal pozvánku do Severoatlantickej aliancie šéf Kremľa Vladimir Putin.