Založ si blog

Ťuťmáci sa odstavia sami.

Na úvod, toto je voľná úvaha na úrovni fikcie a skratka GP, neznamená generálny prokurátor.
Prečo nefunguje efekt synchrónneho útoku na zvyšky slobody vo svete?
Prečo vlády zavádzajúce gestapácke metódy vyzerajú ako bandy ťuťmákov?
Prečo efekt strachu napriek šialenej propagande postupom času vyprchá a musia sa preto objaviť vždy nové mutácie tzv.vírusu?
Všetko vysvetľuje tzv. Byzantine generals problem. V čom je podstata?
Je to dávny matematický problém. Predstavte si, že v dávnych dobách ste generál(GP) a chcete dobyť mesto( zotročenie sveta). Mesto obkľúčite niekoľkými armádami, z ktorých každá má svojho veliteľa(who,wef,wb,cdc…). Na to , aby padlo, musia VŠETKY armády zaútočiť v rovnakom čase v plnom konsenze . Ak nezaútočia všetci naraz, mesto sa ubráni. Pre armády je čiastočný útok horší ako koordinovaný ústup a rovná sa skaze. Na odovzdanie informácií o koordinovanom útoku musia vyslať poslov. Poslov však môžu zajať a vyslať späť s potvrdzujúcou správou falošných. Taktiež generáli môžu byť falošní a útok iba hrať… Tento problém nebol vyriešený do doby zavedenia blockchainu, tisíce rokov. Je stále aktuálny v počítačovom svete známy ako „plný konsenzus“. Áno, máme mobilné telefóny, počítače, internet. Ale máme aj viac stupňov riadenia. A predstavte si, že svetová vláda má pod sebou napr. 10 úrovní riadenia. A každá úroveň má pod sebou násobne väčšiu podúroveň. Je to ako rozkonárený strom hore nohami. A vy každému lísku tohto stromu pošlete posla( mail). Cez konáre. A žiadate potvrdenie, porozumenie a konsenzus. Môžem vám zodpovedne povedať, že už viac ako 5 úrovní riadenia z 1 centra mikromanažmentom na úrovni príkaz-potvrdenie-korekcia skončí fiaskom. Mám osobnú skúsenosť, keď som to v jednej nadnárodnej firme ako vedúci predaja predvídal ako dôsledok autokratického centralizmu. A navrhol nový decentrálny systém rozhodovania. A menej úrovní riadenia. Šéf najskôr vymenil mňa, jeho šéfovia neskôr vymenili jeho. A môj systém ostal a ujal sa vo viacerých krajinách.
To bol príklad riadenia 50 ľudí. A pomerne schopný šéf. Síce despota bez emočnej inteligencie, ale výkonný a schopný všetkého. Aj špicľovania. A položilo ho to. Teraz si predstavte neschopných ťuťmákov riadiacich milióny ľudí.
Nie neskončí to svetovládou, ale fiaskom. Viem to, zažil som to. Šéf prestal prinášať výsledky nakoľko ho zožral mikromanažment, kontrola a špicľovanie. Práca sa čoraz viac podobala na koncentračný tábor, ľudia mu odchádzali. Nikomu už neveril a robil čoraz viac. Obsah jeho práce sa však stále menej vzťahoval k cieľom, čo mu dali. Nakoniec to jeho šéfovia nevydržali a nahradili ho. Pre neplnenie cieľov. A možno im vadilo aj to špicľovanie. Nový šéf mal iný spôsob riadenia. Ľuďom veril a počúval ich. A krátko na to prišli výsledky.
A aké je ponaučenie? Nebojte sa ťuťmákov. Oni sa svojim „riadením“ odstavia sami. Už čoskoro. Pre neplnenie cieľov. Vidíte tú nervozitu?

P.S. postavy a ich úlohy a názvy organizácií sú vymyslené. Je to FIKCIA.Ale ťuťmáci nie sú veční.

Stane sa Slovensko novým Tureckom?

02.11.2022

Turecko sa počas konfliktu v Sýrii stalo centrom sýrskych utečencov. Boli ich v Turecku údajne 2 milióny. Turecko týchto utečencov roky „údajne“ využívalo na vydieranie EÚ. Keď sa objavili správy o utečencoch na českej hranici so Slovenskom, nezdalo sa mi vysvetlenie, že sú to iba utečenci z Maďarska, ktoré má deravú južnú hranicu. Prečo? Pretože sami vidíme, aké [...]

Prichádza pravá realita!

26.10.2022

V prvom rade zopakujem môj predošlý názor za ktorým si stojím- politické strany sú rakovina demokracie. Áno, lebo aj RF( a zďaleka nielen on) ukazoval svojim poslancom v pléne ako majú hlasovať. Palec hore je áno( ako pre debilov). Robia to strany už desaťročia od revolúcie naprieč spektrom a toto je doména tzv. Predsedov poslaneckých klubov. Po dohode v zákulisí. [...]

Cudzinec vo vlastnom štáte

19.10.2022

Toto je časť z rozhovoru s jedným otcom , ktorý som si nedávno nechtiac vypočul. Nechcem ho hodnotiť, urobte si každý svoj názor. Otec: „Prečo sa v poslednom čase sa cítim ako cudzinec? A nielen ja. Mám 2 deti. Žijem na dedine pri krajskom meste. Je to konzervatívna dedina s vysokou pôrodnosťou a nízkou kriminalitou. U nás väčšina ľudí chodí stále v nedeľu do [...]

poziar Presov Prostejovska 3

Obyvatelia prešovskej bytovky by sa po požiari mohli do nej začať vracať koncom týždňa

28.11.2022 12:07

K požiaru v bytovom dome došlo vo štvrtok večer. Vyžiadal si dve obete a dvaja ľudia sa zranili.

Zuzana Čaputová

Na pozvanie Čaputovej navštívi Slovensko v marci holandský kráľ s kráľovnou

28.11.2022 11:29

Túto návštevu vníma prezidentka ako ďalšie potvrdenie výborných vzťahov medzi krajinami.

europol polícia drogy kartel

Europol zadržal 49 členov kartelu. Ovládal tretinu trhu s kokaínom v Európe

28.11.2022 11:00

Polícia pri veľkom koordinovanom záťahu zatýkala v Európe a Spojených arabských emirátoch.

zbrane pušky zbraň

Výskum odhalil, prečo je v USA toľko prípadov masovej streľby

28.11.2022 10:33

Američania tvoria asi 4,4 percenta svetovej populácie, ale vlastnia 42 percent zbraní na svete.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 98
Celková čítanosť: 260330x
Priemerná čítanosť článkov: 2656x

Autor blogu