Založ si blog

Slavík21- otvoril Janeček overtonovo okno novému volebnému systému?

Toto som našiel v maile. Nemusíte s tým súhlasiť, ale stojí to za zamyslenie.
„Genialny prihovor fenomenalneho matematika a miliardara Janecka pri odovzdavani Slavik 21

Otvorene overonove okno na eliminaciu možných volebnych podvodov

Kto trochu vidite do krypromien a matematiky, je dobre si pozriet tuto cast M.Maloneyho o hashgraphe. Vyriesenie Byzantine generals problem- matematickej ulohy o plnom konsenze. Vsetko je vysvetlene velmi jednoduchym jazykom.
https://youtu.be/SF362xxcfdk

Mozno ide prave o ten hasgraph, ale princip je rovnaky. Janecek robi obchody na burze cez system matematickej pravdepodobnosti. System hashgraph je dizajnovany ako pravdepodobnostny „plny“ konsenzus oproti plnemu konsenzu pri archaickych a pomalych bitcoinovych transakciach.

Kazdopadne to smeruje k vysuseniu baziny s celosvetovym dominion ovplyvnovanim volieb. Blockchain umozni spatnu dosledovatelnost kazdeho jedneho hlasu, to sa hovorilo uz pri US volbach na jar.

Janecek je niekto, kto to vie vyriesit a hlavne ho ludia pocuvaju, povedal to v priamom prenose, tlieskam…“Koniec citatu.

Zaujalo ma viackrát použité číslo 21 v Janečkovom príhovore. Vysvetlenie dáva sám Janeček.
https://youtu.be/HC7hBoNwgq8
„Skúsme nepodliehať strachu. Skúsme byť odvážni. Áno, sme tu dočasne. Áno, môžeme zomrieť. Ale, nesmieme sa báť. Pokiaľ sa budeme báť, naše životy budú horšie.“(K.Janeček, odovzdávanie Slavík21, v 21.roku 21.storočia dnes)

Vedeli bankári o tom , že zvýšenie úrokových mier urobí problémy aj im samým?

15.03.2023

Toto je názorový článok. Nie seriózna analýza. Na nepresnosti oproti oficiálnym vykladom „ministerstva pravdy“ sa vopred ospravedlňujem. Bloger. Áno, kríza dlhopisov začala po tom, čo sa objavila tzv „inverted yeald curve“, čo je stručne povedané to, že nové štátne dlhopisy na 1 rok majú vyšší úrok( a teda aj cenu) ako staré na 10 rokov. Tento známy jav [...]

Ak ihneď začneme konať na záchranu štátu a národa, prejaví sa to o 50 rokov.

07.03.2023

Môžeme sa baviť o politickom programe, ľavici, pravici, postojoch k EÚ, NATO, migrácii. Ti rozhľadenejší sa môžu baviť o vízii, stratégii umiestnení v rámci stratégií iných… ale otázka je. Ak by sme chceli IHNEĎ začať jednoznačne správne tak, aby sme neurobili chybu, čo by sme mali urobiť prvé( a možno jediné, ale poriadne)? Lebo ak riadenie rozdelíme na [...]

Prečo je u nás a vo „východnej Európe“ inflácia násobne vyššia ako na „západe“?

05.03.2023

Táto názorová úvaha nemôže poskytnúť z objektívnych dôvodov objektívnu, ale iba subjektívnu odpoveď. Porovnajme si, čísla inflácie za január 2023 Slovensko 15,2% Česká Republika 17,5% Poľsko 17,2% Maďarsko 25,7% A teraz naši partneri „pre ktorých“ často makáme Nemecko 8,7% Francúzsko 6,2% Španielsko 6,1% Taliansko 9,2% Zdroj: [...]

tupý, pamätník, tyršovo nábrežie

Podozrivých z vraždy Daniela Tupého pustili na slobodu

23.03.2023 07:57

Podľa medializovaných informácií nie sú obvinení.

Pakistan Moslimovia ramadán začiatok prípravy

Pre moslimov po celom svete sa začína pôstny mesiac ramadán

23.03.2023 07:14

V predchádzajúcich rokoch priebeh pôstneho mesiaca sprevádzali obmedzenia súvisiace s pandémiou covidu.

pavel, steinmeier

Pavel: Dali sme Ukrajine, čo sme mohli. Na výrobu munície nám chýbajú ľudia

23.03.2023 06:26

Česká republika pomohla zbrojnými dodávkami Ukrajine ako mohla, ale mnoho ďalších možností už nemá, uviedol český prezident Petr Pavel.

vojna na Ukrajine, múr, Kišida

ONLINE: Rusi menia taktiku leteckých úderov

23.03.2023 06:10, aktualizované: 08:20

Rusko sa podľa zástupcu šéfa ukrajinskej rozviedky bude snažiť zničiť tie prvky kritickej infraštruktúry, ktoré sú potrebné na vedenie bojových operácií.