Dnes ma R. Fico nesmierne sklamal.

14. augusta 2022, Maro, Fikcia

Dnes vám porozprávam o tom ako všetkým politikom nesmierne vyhovuje, keď svoju moc ako tupé ovce nevykonávame priamo, ako to dovoľuje ústava , ale iba prostredníctvom volených zástupcov a politických strán. Toto je naše jediné právo, ktoré krvopotne bránia politici preto, aby ubránili realizácii väčšieho práva a to je priama demokracia aj prostredníctvom referenda.
Ale po poriadku. Referenda sa vlády boja ako čert svätenej vody. Ako dôkaz poslúži aj „zmarené referendum“ o vstupe do NATO. Podobne ako o preukazovaní pôvodu majetku, všetci politici kecajú aj o „sfunkčnení“ referenda. Rozumejte tým zníženie kvóra. Veď referendum na Slovensku dostalo do DNA prívlastky ako „zbytočné“, „zmarené“, „vyhodené peniaze“.
Veľkú príležitosť zmeniť to dostal R.Fico. Ako som sa dnes dozvedel priamo z jeho úst, nevyužil to a ešte aj „oklamal“ voličov. Teda minimálne mňa.
Vysvetlím ako to z môjho laického pohľadu chápem ja. Právnici SMERu zistili, že žijeme v akomsi referendovom právnom vákuu. Napriek tomu, že prebehne petícia za referendum a platné referendum, toto referendum nie je vlastne právne záväzné pre vládu. Preto chceli dať do referenda druhú otázku o právnej záväznosti referenda. Tomu som rozumel. Čomu však nerozumiem a vyslovene ma rozčúlilo bolo to, že SA TO BUDE TÝKAŤ IBA PREDČASNÝCH VOLIEB A NIE VÝSLEDKU AKÉHOKOĽVEK REFERENDA!
Tak to tu máte ovce. Zachcelo sa vám priamej demokracie? Nebodaj zorganizovať petíciu za referendum za vystúpenie z EÚ, NATO( teoretocky by potom stačilo 350.000 podpisov)? Tudlé( vztýčený prostredník)!
„Volič je hovno“(JH)
P.S. Riešenie na sfunkčnenie referenda máme. Aj keď je zložitejšie. R.Fico opäť podľa mňa nepochopil svoju dejinnú úlohu krízového manažéra. Nie je to o vybudovaní ďalšieho kráľovstva SMERu. Je to o vybudovaní kráľovstva ľudu.
A ďalšie referendum bude!

Disclaimer: Tento článok je fikcia a neobsahuje tvrdenia, iba názory autora získané na základe zmyslového vnímania udalostí, tak ako to v danom čase autor cítil. Nie je jeho účelom spôsobiť komukoľvek akúkoľvek ujmu. Na druhej strane, politici musia zniesť oveľa tvrdšiu spätnú väzbu od voličov ako bežní ľudia.