Ťuťmáci sa odstavia sami.

27. novembra 2021, Maro, Fikcia

Na úvod, toto je voľná úvaha na úrovni fikcie a skratka GP, neznamená generálny prokurátor.
Prečo nefunguje efekt synchrónneho útoku na zvyšky slobody vo svete?
Prečo vlády zavádzajúce gestapácke metódy vyzerajú ako bandy ťuťmákov?
Prečo efekt strachu napriek šialenej propagande postupom času vyprchá a musia sa preto objaviť vždy nové mutácie tzv.vírusu?
Všetko vysvetľuje tzv. Byzantine generals problem. V čom je podstata?
Je to dávny matematický problém. Predstavte si, že v dávnych dobách ste generál(GP) a chcete dobyť mesto( zotročenie sveta). Mesto obkľúčite niekoľkými armádami, z ktorých každá má svojho veliteľa(who,wef,wb,cdc…). Na to , aby padlo, musia VŠETKY armády zaútočiť v rovnakom čase v plnom konsenze . Ak nezaútočia všetci naraz, mesto sa ubráni. Pre armády je čiastočný útok horší ako koordinovaný ústup a rovná sa skaze. Na odovzdanie informácií o koordinovanom útoku musia vyslať poslov. Poslov však môžu zajať a vyslať späť s potvrdzujúcou správou falošných. Taktiež generáli môžu byť falošní a útok iba hrať… Tento problém nebol vyriešený do doby zavedenia blockchainu, tisíce rokov. Je stále aktuálny v počítačovom svete známy ako „plný konsenzus“. Áno, máme mobilné telefóny, počítače, internet. Ale máme aj viac stupňov riadenia. A predstavte si, že svetová vláda má pod sebou napr. 10 úrovní riadenia. A každá úroveň má pod sebou násobne väčšiu podúroveň. Je to ako rozkonárený strom hore nohami. A vy každému lísku tohto stromu pošlete posla( mail). Cez konáre. A žiadate potvrdenie, porozumenie a konsenzus. Môžem vám zodpovedne povedať, že už viac ako 5 úrovní riadenia z 1 centra mikromanažmentom na úrovni príkaz-potvrdenie-korekcia skončí fiaskom. Mám osobnú skúsenosť, keď som to v jednej nadnárodnej firme ako vedúci predaja predvídal ako dôsledok autokratického centralizmu. A navrhol nový decentrálny systém rozhodovania. A menej úrovní riadenia. Šéf najskôr vymenil mňa, jeho šéfovia neskôr vymenili jeho. A môj systém ostal a ujal sa vo viacerých krajinách.
To bol príklad riadenia 50 ľudí. A pomerne schopný šéf. Síce despota bez emočnej inteligencie, ale výkonný a schopný všetkého. Aj špicľovania. A položilo ho to. Teraz si predstavte neschopných ťuťmákov riadiacich milióny ľudí.
Nie neskončí to svetovládou, ale fiaskom. Viem to, zažil som to. Šéf prestal prinášať výsledky nakoľko ho zožral mikromanažment, kontrola a špicľovanie. Práca sa čoraz viac podobala na koncentračný tábor, ľudia mu odchádzali. Nikomu už neveril a robil čoraz viac. Obsah jeho práce sa však stále menej vzťahoval k cieľom, čo mu dali. Nakoniec to jeho šéfovia nevydržali a nahradili ho. Pre neplnenie cieľov. A možno im vadilo aj to špicľovanie. Nový šéf mal iný spôsob riadenia. Ľuďom veril a počúval ich. A krátko na to prišli výsledky.
A aké je ponaučenie? Nebojte sa ťuťmákov. Oni sa svojim „riadením“ odstavia sami. Už čoskoro. Pre neplnenie cieľov. Vidíte tú nervozitu?

P.S. postavy a ich úlohy a názvy organizácií sú vymyslené. Je to FIKCIA.Ale ťuťmáci nie sú veční.