Založ si blog

Ako sa Islanďania vysporiadali s premiérom, čo išiel proti ľudu.

Na začiatok disclaimer(výhovorník):Toto nie je v žiadnom prípade návod ani inšpirácia. Ak by aj napriek tomu chcel niekto také niečo vyskúšať, treba sa zamerať na detaily. A tie boli znázornené aj v Simpsonovcoch(diel o Islande).
A výsledok? Premiér, čo nechcel diskutovať s občanmi a ignoroval ich požiadavky( áno, aj my občania môžeme mať požiadavky), odstúpil. Po zásahu vyššej moci. Lebo vyššia moc je vždy na strane morálky a lásky.
Islandská pokojná revolúcia:
https://m.youtube.com/watch?v=Kqf97j4QrBM

Nenechajme sa vydierať!

26.11.2020

Pozitívne ma prekvapil príklad istého prešovského pubu, ktorý je otvorený. Údajne sa polícia zmohla iba na vyhrážky. Mohla by to byť cesta. Lebo možno s prekvapením zistíme, že kráľ je nahý. Alebo je cesta to, že sa hlúčiky mladých ľudí stretajú v meste pri rieke, sedia na chladných múrikoch a popíjajú z jednej fľaše? Lebo to som videl včera večer počas môjho [...]

OSN varuje Matoviča pred porušovaním ľudských práv.

19.11.2020

Takto nejak by vyzeral titulok, pokiaľ by Fake news pracovali pre nás. Ono je na tom totiž niečo pravdy, aj keď titulok je zavádzajúci. Výzva je totiž všeobecná, hoci pravdivá. Takto sa totiž robia titulky „pre druhú stranu“. Viac v seriáli „Spiaci agenti“, ktorý nájdete aj na infovojne( vysiela aj Rtvs) Tu je zdroj výzvy OSN: [...]

Čo bude po 17. 11. 2020?

11.11.2020

Uvažovali ste, čo je cieľom nášho odporu? Čo,keď naozaj padne po 17.11. vláda? Aký bude deň po a ďalšie kroky? Aby sme sa nechytili do pasce dejín, kde ako píše Orwell v Zvieracej farme, parafrázujem: „Ľudské svine vystriedali skutočné svine, ktoré sa nakoniec nelíšili od svojich predchodcov.“ A tí, čo sa dali „testovať“, aby mohli pracovať skončia ako koník, [...]

Vakcína na koronavírus, Boris Johnson

ONLINE: Mnohí Slováci vakcíne neveria, Klus volá po kampani

02.12.2020 06:00, aktualizované: 06:44

Aj keď budeme mať najlepšie vakcíny proti koronavírusu, bez dôvery občanov to bude zbytočné, hovorí Martin Klus a volá po spoločnej kampani v EÚ.

pocasie-2-12-2020

Sneženie je za rohom, prinesie aj výrazné oteplenie

02.12.2020 00:00

Na Slovensku bude ešte chvíľu mrazivo, ale potom príde sneženie aj s výrazným oteplením. Kedy to bude?

Vianočná výzdoba

Aký bude váš stromček? Rozprávkový Luskáčik, Cukrová víla alebo Pelíšky?

02.12.2020 00:00

Farbami tohtoročných Vianoc sú kráľovská červená, zelená a modrá. „Hitom je aj retro,“ povedala pre TV Pravda Monika Dráb zo záhradkárstva v Bernolákove.

Ivan Korčok

Korčok: Rusko je bezpečnostnou výzvou pre NATO aj Slovensko

01.12.2020 21:05, aktualizované: 21:35

Minister sa vyjadril, že silná Severoatlantická aliancia pripravená na výzvy budúceho desaťročia je životným záujmom Slovenska.